You dont have javascript enabled! Please enable it! Najkrajšie pláže Sicílie

Najkrajšie pláže Sicílie

Avatar Juraj | 3 marca, 2024

Sicília je neuveriteľný ostrov, ktorý môžete preskúmať počas návštevy Talianska.

Od hlavných miest Palerma a Catanie až po nádherné dedinky na vrcholoch kopcov, ako je Notto; Sicília ponúka niečo pre každý typ cestovateľa. Nemyslite si však, že Sicília je len o mestách. Po celom ostrove sa nachádza množstvo tých najkrajších sicílskych pláží.
To všetko robí zo Sicílie neuveriteľný ostrov, ktorý sa oplatí navštíviť pri objavovaní južného Talianska.

Takže po preskúmaní všetkých úžasných miest, ktoré treba na Sicílii vidieť, si nezabudnite nechať dostatok času na najlepšie pláže ostrova. Nachádza sa tu niekoľko prvotriednych pláží, ktoré sú vhodné na strávenie dňa na stredomorskom slnku.

Nižšie si pozrite najlepšie pláže na Sicílii, ktoré si určite zamilujete. Užite si úžasné chvíle pri objavovaní Talianska.

Tonnara di Scopello

Západne od Palerma sa nachádza Tonnara di Scopello, ktoré je od mesta vzdialené približne hodinu jazdy autom a stojí za to ho navštíviť počas jednodňového výletu. Po príjazde autom do tejto oblasti zaparkujte (na tomto mieste) a prejdite k samotnému pobrežiu. Za parkovanie auta je však potrebné zaplatiť dennú sadzbu (v lete približne 10 eur), preto si nezabudnite vziať so sebou drobné.

Samotná plážová zóna je relatívne malá, ale historické rybárske miesto je také malebné a oplatí sa ho navštíviť počas voľného popoludnia. Páči sa nám, aké je to tu malebné a malé zároveň, ale pripravte sa, že v letnej špičke tu môže byť dosť rušno.

Potom sa vyberte do reštaurácie La Cialoma. Ich čerstvo pripravený homár je úžasný.

Ak hľadáte väčšiu pláž, vyberte sa na neďalekú pláž Guidaloca. Tu nájdete niekoľko reštaurácií na pláži a ležadlá, ktoré si môžete prenajať na pláži.

Scala dei Turchi

Scala dei Turchi, ktorá sa nachádza na pobreží v Porto Empedocle, je jednou z najlepších a jedinečných pláží na Sicílii.

Vidíte, že geologické bahno vytvára úplne osobitnú krajinu, ktorú je neuveriteľne krásne vidieť. Na tomto mieste sa síce nenachádza piesočnatá pláž v tradičnom zmysle slova; je to však jedno z miest, ktoré by ste si nemali nechať ujsť.

V opačnom prípade sa zastavte v samotnom Porto Empedocle. Nájdete tu pláž Porto Empedocle, ktorá má piesočnaté pobrežie a je úplne ľahko prístupná.

Širšia oblasť je obľúbená pre svoje dramatické pobrežné scenérie a bohatú históriu, Porto Empedocle je sicílske mesto pomenované po starogréckom filozofovi. Porto Empedocle bolo kedysi prístavom Agrigenta počas stredoveku, dnes je známym pobrežným letoviskom pre oblasť Agrigenta.

Oddýchnite si pri krásnom výhľade na more a stredovekých uličkách s umeleckým nádychom, ktoré sa v tejto lokalite nachádzajú. Pokiaľ ide o prírodu, vychutnajte si zlatistý piesok na pláži a jedinečný skalný útvar nazývaný Scala dei Turchi.

TAORMINA

Napriek tomu, že domy obopínajú pobrežie Stredozemného mora, stále tu nájdete nádhernú pláž a ostrov, kde si môžete oddýchnuť a okúpať sa.

Iste sa chystáte navštíviť pláž Spiaggia di Isola Bella, ktorá je najlepšou plážou v regióne, ale počítajte s tým, že tu môže byť rušno.

Ak chcete viac priestoru, pláž Movida je oveľa dlhší úsek, kde nájdete aj plážové kluby a reštaurácie. Je stále rovnako obľúbená, ale je tu podstatne viac miesta.

CEFALU

Na severnom pobreží Sicílie sa nachádza Cefalu. Na úpätí historického starého mesta nájdete dlhú piesočnatú pláž, ktorá vám umožní prezrieť si pamiatky a zároveň stráviť príjemné chvíle na pláži.

Kamenné uličky, normanská katedrála, Corso Ruggero a rybársky prístav sú len niektoré z množstva zaujímavých vecí, ktoré môžete vidieť pri návšteve tohto miesta. Cefalu ponúka aj širokú škálu vodných aktivít a športov, ako sú plavby plachetnicou a šnorchlovanie, takže ak máte chuť na tieto zážitky, Cefalu je pre vás ako stvorené.

Najlepšie je, že si môžete prenajať aj ležadlá, aby ste nemuseli všetko nosiť na pláž.
Ak ste na návšteve v Palerme, rezervujte si aj tento poldenný výlet do Cefalu a Monreale. Je to skvelý spôsob, ako spoznať túto časť Sicílie, ak sa rozhodnete neísť autom.

SAN VITO LO CAPO

San Vito Lo Capo je považovaná za jednu z najlepších pláží na Sicílii. Už samotná cesta do San Vito Lo Capo je zaujímavým a krásnym zážitkom. Výhľady sú jednoducho úchvatné.

Nielen pláž v San Vito Lo Capo je nádherná, ale aj širší región je ohromujúci. Uvidíte, že je obklopený hornatým terénom, sú tu vinice, otvorené polia a olivové háje, ktoré odkrývajú obielené prímorské domy.

Pri návšteve San Vito Lo Capo si nájdite čas na vychutnanie krištáľovo čistej vody a jemného bieleho piesku spolu s vysokými palmami. Môžete len tak ležať na pláži alebo sa kochať množstvom morských živočíchov, ktoré nájdete v blízkosti jaskýň a zátok. Vždy si však dávajte pozor na morské vlny, ktoré môžu byť v tejto oblasti Sicílie pomerne silné.

MONDELLO

Ak chcete len veľmi narýchlo uniknúť z rušných ulíc Palerma, potom sa vyberte do Mondella.

Na miesto sa dostanete autobusom za 40 minút (taxíkom za oveľa menej). Je tu nádherný biely piesok a plytké more vhodné na kúpanie.

Kedysi dávno bolo Mondello pôvodne močariskom s rybármi (ako veľa miest na Sicílii). Dnes je však Mondello oveľa populárnejšie a je príjemným miestom na kúpanie, kam chodia miestni obyvatelia aj turisti.

FONTANE BIANCHE

Ak navštívite južnú časť Sicílie, neďaleko Syrakúz, budete môcť vidieť, kde sa stretávajú vody Stredozemného mora s vodami Iónskeho mora.

Pláž Fontane Bianche je úžasná a jej bledšie sfarbené vody sú počas veľmi slnečného dňa úplne nádherné.

V súčasnosti toto miesto nie je veľmi rozvinuté, ale napriek tomu ponúka množstvo zariadení a lehátok na prenájom. Ak teda hľadáte miesto na oddych, je to miesto pre vás.

Na pláži sa nachádza niekoľko zariadení, ako napríklad reštaurácia a sprchy. Jedlo sa mi tu však zdalo trochu nevýrazné.

AEOLIAN ISLANDS - LIPARSKÉ OSTROVY

Technicky to nie je vôbec Sicília, ale nemohol som nespomenúť nádherné Liparské ostrovy.

Liparské ostrovy sú väčšinou málo navštevované, ale je pomerne ťažké sa na ne dostať, pretože väčšina lodí odchádza z Milazza.

Najviac služieb ponúka najväčší ostrov, ktorým je Lipari. Ak ste však milovníkmi prírody, vhodnejšia je pre vás Salina. Panarea je zatiaľ určená skôr pre temperamentné povahy turistov, keďže je rušnejšia. To hlavné, čo však majú všetky spoločné, je, že sú krásne.

Upozorňujeme však, že v zálive Zimmari na ostrove Panarea je len jedna ľahko dostupná pláž. Po príchode sem si môžete prenajať malý motorový čln a prejsť sa po okolí, kým si vyberiete ostrov, ktorý chcete navštíviť.

CALAMOSCHE

Prírodná rezervácia Vendicari, do ktorej sa najlepšie dostanete na bicykli alebo autom, stojí za námahu a pot, ktorú vynaložíte, kým dorazíte na miesto. Nájdete tu poľnú cestu označenú ako Agriturismo. Aha, a pred tým, ako sa vydáte smerom k hlavnému areálu, musíte zaplatiť v stánku. Takže si nezabudnite pripraviť nejaké drobné.

Po príchode si vychutnajte krásnu piesočnatú pláž a peknú zátoku, hoci tu nie je veľa zariadení. Nezabudnite si preto so sebou vziať nápoje, jedlo a opaľovací krém.

Najlepšie zo všetkého je, že Calamosche nie je príliš preplnené. Vďaka tomu je to jedna z najlepších pláží na Sicílii, ak chcete mať veľa priestoru pre seba.

CALA ROSSA

Cala Rossa je veľmi jemná a krásna piesočnatá pláž, kde sa nachádza nádherné a pokojné more, ktoré je ideálne na spoznávanie pri plavbe z Trapani.

Nachádza sa na ostrove Favignana, stačí naskočiť na trajekt a ste tam za chvíľu. Presne za 30 minút.

Po príchode na ostrov Favignana sa vyberte do Cala Rossa, ktorá sa nachádza na severovýchodnom pobreží ostrova. Je to nádherné a ešte lepšie, ak vo Favignane aj prenocujete.


  • ©2012-2024 Juraj Ilavský – Darcstudio, Karpatské námestie 7770/10A, 831 06 Bratislava-Rača, IČO: 55188231
  • Kontakt