You dont have javascript enabled! Please enable it! Najobľúbenejšie miesta Thajska

Najobľúbenejšie miesta Thajska

Avatar Juraj | 6 decembra, 2020

Chceli by ste si užívať relax na belostných piesočných plážach, nad ktorými sa skláňajú mohutné palmy, kúpať sa v nádherne teplom mori až neuveriteľne tyrkysovej farby, spoznávať unikátnu kultúru, pamiatky, nedotknutú prírodu a ochutnať jednu z najvyhlásenejších kuchýň sveta? Choďte do Thajska! Dovolenka v Thajsku, to sú zážitky na celý život!

Thajsko čiže Thajské kráľovstvo zaberajúce strednú časť polostrova Zadnej Indie a časť Malajského polostrova, je obmývané vodami Andamanského a Čínskeho mora. Krajina patrí medzi obľúbené turistické destinácie a návštevníci do nej prilietajú v priebehu celého roka. Či už sa v tejto nádhernej ázijskej krajine vydáte kamkoľvek, zistíte, že jedna návšteva skutočne nestačí. Kto raz Thajsko navštívi, bude sa chcieť neustále vracať.

Bangkok

Väčšina cestovateľov začína svoju dovolenku v Bangkoku, thajskej metropole zvanej často tiež „Mesto anjelov“ či „Benátky východu“. Hoci Bangkok neleží priamo pri mori, ale asi 20 km od Thajského zálivu na rieke Chao Phraya a nepatrí tak medzi typicky prímorské destinácie, rozhodne stojí za dôkladný prieskum. Ponúka veľa zaujímavostí k videniu, či už ide o chýrne pamiatky, ako Kráľovský chrám, chrám Wat Phra Keo, Wat Pho, Wat Arun či palác Vimanmek, alebo o zábavný park Ancient City, prípadne o unikátnu krokodíliu farmu. Zážitkom je však aj samotná prechádzka nočným centrom Bangkoku, ktoré je plné obchodov, stánkov s najrôznejším tovarom a potravinami aj zábavných podnikov. Toto hektické a živé veľkomesto má pre turistov nepreberné množstvo lákadiel. Je miestom, kde sa stretáva tradičná thajská kultúra s moderným svetom plným technických vymožeností.


Krabi

Jedným z najpopulárnejších turistických stredísk v Thajsku je v súčasnosti Krabi. Toto letovisko totiž poskytuje návštevníkom komfortné ubytovanie a služby na úrovni. Ubytovacie kapacity sú tu však obmedzené, čo je zárukou pohodovej a pokojnej dovolenky. Turisti tu okrem pokoja nájdu pláže pokryté jemným zlatistým pieskom, ktoré sú obmývané vodami priezračného Andamanského mora. Z mora vyčnievajú vápencové skaliská, ktoré sú pre túto oblasť charakteristické a vytvárajú romantické lagúny s fascinujúcimi koralovými útesmi. Tie sú potom rajom pre skúsených i začínajúcich potápačov. Celé letovisko Krabi obklopuje panenská tropická príroda.


Phuket

Približne 700 km južne od Bangkoku sa z vôd Andamanského mora vynára ostrov Phuket, ktorý je najväčším a najľudnatejším ostrovom Thajska. Phuket bol pôvodne známy iba ťažbou cínu, dnes patrí medzi vyhľadávané turistické ciele a často býva nazývaný „perlou Andamanského mora“. Láka na krásne pláže, čisté more, tropickú prírodu i dokonalý hotelový servis. Okrem toho, že sa na Phukete nachádza veľa kvalitných letovísk, kde si môžete užívať sladké ničnerobenie na plážach, môžete sa z neho vydať tiež na viaceré zaujímavé výlety. Obľúbený je najmä výlet na motýliu farmu, okruh ostrovom či jazda na slonoch. Nechýbajú ani možnosti večerného pobavenia, hlavným centrom zábavy je pláž Patong. Za centrá luxusu sú potom považované pláže Hat Karon a Hat Surin. Phuket skrátka ponúka od všetkého trochu.


Pattaya

Jedným z najvyhlásenejších thajských letovísk je tiež Pattaya ležiaca asi 140 km južne od metropoly Bangkoku. Pôvodne sa na tomto mieste rozkladala len nepríliš významná rybárska dedinka, ktorá sa však počas posledných desaťročí premenila v pulzujúce letovisko, v ktorom sa stretávajú dva svety. Na jednej strane dokáže Pattaya ponúknuť pohodu plážového letoviska a na stranu druhú tiež ruch pulzujúceho centra. Pozdĺž morského pobrežia sa tiahne promenáda, ktorá je lemovaná hotelmi, reštauráciami, barmi a početnými zábavnými podnikmi, v ktorých to žije až do ranných hodín. Pattaya je ideálnou destináciou pre všetkých milovníkov aktívnej dovolenky. Poteší nadšencov potápania, surfovania i všetkých, ktorí prepadli golfu – na výber tu máte na 20 majstrovských ihrísk.


Hua Hin

V Thajskom zálive sa na východnom pobreží Malajského polostrova rozkladá moderné letovisko Hua Hin, ktoré poskytuje všetky možné druhy vyžitia. Okrem množstva turistických atraktivít, dokonalých pláží, výborných reštaurácií, ponúka Hua Hin tiež pokojné prostredie a zažijete na ňom typicky thajskú atmosféru, ktorá sa z mnohých iných letovísk už pomaly vytráca. Je tak ideálnou destináciou pre rodinnú dovolenku a nadchne všetkých, ktorí chcú utiecť od ruchu veľkomiest. Hua Hin je tiež výborným východiskovým miestom pre výlet na neďaleký ostrov Ko Tao.


Ko Samui

Za raj ležiaci v Juhočínskom mori je považovaný tretí najväčší thajský ostrov Ko Samui, ktorý ponúka odpočinok na nekonečných piesočných plážach v tieni kokosových paliem. Nechýba samozrejme priezračne čistá morská voda či tropická flóra. Je miestom, kde prežijete vysnívanú exotickú dovolenku. Vzhľadom k tomu, že ostrov na prelome 20. a 21. storočia prešiel búrlivým rozvojom turistiky, ponúka dnes približne tri stovky hotelov a rezortov, veľké obchodné domy, zábavné centrá a dokonalú infraštruktúru. Ostrov Ko Samui dokáže uspokojiť požiadavky i veľmi náročných cestovateľov. Poteší ako romantické duše, ktoré chcú ničím nerušené pozorovať očarujúce západy slnka, ako aj tých, ktorí sem prišli za zábavou. Vyhlásené nočné kluby a diskotéky sa nachádzajú najmä v stredisku Chaweng Beach.


Ko Phi Phi

Asi 50 kilometrov od slávneho Phuketu sa rozkladá súostrovie Ko Phi Phi, ktoré je tvorené šiestimi ostrovčekmi. Práve táto lokalita natoľko očarila v roku 2000 amerických filmárov, ktorí sa rozhodli tu natáčať slávny film Pláž s Leonardom di Caprio v hlavnej úlohe. Miestom, kde sa odohrávala väčšina deja tohto filmu, bola zátoka Ao Maya na ostrove Ko Phi Phi Leh. Odvtedy sem prichádzajú davy turistov, ktorí chcú tunajšie nádherné prírodné scenérie vidieť na vlastné oči. Súostrovie Ko Phi Phi je obmývané vodami Tichého oceánu a okrem nádherných pláží ponúka vysoké kopce porastené bujnou tropickou vegetáciou, strmé útesy aj mohutné tiesňavy. Príroda sa na tomto mieste naozaj vybláznila a nešetrila krásou. Na najväčšom ostrove, Ko Phi Phi Don, sa nachádza niekoľko hotelov, reštaurácií a obchodov.

Letecký pohľad na ostrov Phi-Phi Leh sa Maya Bay a Pileh lagúny.


  • ©2012-2024 Juraj Ilavský – Darcstudio, Karpatské námestie 7770/10A, 831 06 Bratislava-Rača, IČO: 55188231
  • Kontakt