You dont have javascript enabled! Please enable it! Rezort Calilo - fenomenálny a neuveriteľný hotelový rezort / Ios - Grécko / Video

Rezort Calilo – fenomenálny a neuveriteľný hotelový rezort

Avatar Juraj | 8 júla, 2022

Videopríbeh priamo od Travelista.sk - Pre objasnenie.... tento článok a video nie je platenou ani inak honorovanou službou. Pobyt v Calilo rezorte sme si sami platili a majitelia hotela, boli až dodatočne informovaní o našom zámere. Spravili sme to na odporúčanie známych, ktorí tvrdili, že nič zaujímavejšie a inšpiratívnejšie ako tento rezort ešte pri svojích cestách nevideli. Keďže sami sme precestovali cez 130 krajín, nedalo nám, aby sme si tento klenot nešli pozrieť na vlastné oči.

Video spustíte klepnutím na ikonu PLAY v ilustračnom obrázku na začiatku stránky.

Hotel Calilo, ktorý sa nachádza v odľahlom kúte nedotknutého ostrova Ios v srdci súostrovia Kyklady, sa v minulom roku rozrástol. Hotel Calilo, ktorý je súčasťou gréckeho projektu cestovného ruchu LuxurIOS, ktorý vyvíja, vlastní a prevádzkuje hotely, plážové sídla, vily a salóny na ostrove Ios, bolo otvorené v roku 2019 a ponúka 30 apartmánov, viacero stravovacích zariadení, wellness služby a exkluzívne zážitky od súkromných výletov loďou až po ochutnávky vín, večere pod hviezdami a ďalšie.

Majitelia Angelos Michalopoulos a Vassiliki Petridou predstavili ďalšie apartmány známe ako EOS Collection, ako aj tri exkluzívne bazény Rock Pools, ktoré ponúkajú alternatívny plážový zážitok s jedinečným súkromím. Tieto vylepšenia sú osobnou víziou pána Michalopoulosa, inšpirovanou jeho dizajnérskym étosom ako umelca a odhodlaním ako hoteliera poskytnúť esteticky jedinečný produkt, ktorý rešpektuje úchvatné tradičné spôsoby kykladskej architektúry a zároveň vyhovuje potrebám moderného cestovateľa.

Angelos Michalopoulos s rodinou (spoločnosť LuxurIOS) nevlastní iba samotný hotel, ale je majiteľom celkovo až 30% územia ostrova Ios. Hotel zaberá iba 1% celej plochy. LuxurIOS je rodinná spoločnosť, ktorej cieľom je zachovať a chrániť ostrov Ios pred nadmerným rozvojom, a preto Michalopoulos ponechal 95 % územia nedotknutého. Pozemok, ktorý bol zastavaný, bol zastavaný ekologicky šetrným spôsobom, pričom stavebné materiály boli vyťažené zo zeme skutočného staveniska, čoho výsledkom sú nádherné mramorové a kamenné žulové stavby, aké nemajú obdobu v žiadnom inom letovisku.

EOS Collection

EOS Collection je určená výhradne pre rodiny a skupiny, ktoré hľadajú súkromné, ale zároveň úžasné ubytovanie, a pozostáva z dvoch apartmánov, ktoré si môžete rezervovať samostatne alebo ich spojiť s ďalšími dvoma apartmánmi, aby ste mali spolu štyri apartmány, v ktorých sa môže ubytovať až 12 hostí. Táto kolekcia, pomenovaná po starogréckej bohyni úsvitu, ponúka úchvatný výhľad na východ slnka na pláži Pappas s vyhradeným súkromným vchodom a parkoviskom, doplnený priestrannými mramorovými interiérmi, jedinečnými vodnými prvkami a vodopádmi, ktoré umožňujú vychutnať si okolitú krajinu.

Na kopci Calilo s panoramatickým výhľadom na letovisko a pláž sa nachádza apartmán Sea of Smiles, ktorý Michalopoulos pomenoval podľa jeho dôrazu na vodu. Od vyrezávaných vĺn v stenách až po jedinečné vodné prvky sa dizajn točí okolo spojenia s morom. Suita s rozlohou 165 m² ponúka tri spálne, každú s vlastnou kúpeľňou, ktorá má hlbokú vaňu, na ubytovanie až šiestich hostí s ďalším vonkajším priestorom s rozlohou 250 m² vrátane vyhradeného priestoru na posedenie, vodopádu, vonkajšej prírodnej kamennej sprchy a dvoch hojdacích postelí. Korunou je samostatný súkromný bazén s rozlohou viac ako 50 m², ktorý je vyrobený z individuálne ručne opracovaného mramoru s viac ako 65 000 kusmi.

Vedľa apartmánu Sea of Smiles sa nachádza apartmán Passage to Love. Tento apartmán s jednou spálňou, pomenovaný podľa svojho jedinečného prvku, jedinečného vodného priechodu s dĺžkou viac ako 8 metrov, ktorý vedie do vnútorného jaskynného bazéna, má výhľad na záhrady a hory na jednej strane a na pláž na druhej strane. Apartmán s jednou kráľovskou spálňou a vlastnou mramorovou kúpeľňou s rozlohou 75 m² je ideálny pre novomanželov, hostí až dve osoby a ponúka takmer 260 m² vonkajšieho priestoru vrátane veľkého mramorového bazéna vyrobeného z viac ako 55 000 kusov, vonkajšej sprchy a dvojitej hojdacej postele s kulisou vodopádu.

Skalné bazény

V oddelenej časti s výhľadom na more sa nachádzajú tri samostatné bazény zabudované do prírodného kameňa, ktoré ponúkajú alternatívny zážitok nielen zo stolovania a prístupu na pláž. Bazény s prirodzenou ochranou pred slnkom a vetrom v tieni ponúkajú jedinečné súkromie pre skupiny od 30 do 50 osôb v závislosti od miesta. Dve z týchto miest, nazvané Dreamers Heart Rock Pools, majú tvar svojho mena s výraznými bazénmi v tvare srdca, zatiaľ čo tretie je okrúhleho tvaru.

Skupiny majú k dispozícii vlastné kúpeľne a kuchyňu, posedenie s jedálenským stolom, komorníka, ktorý sa stará o stravovanie a nápojový servis, prístup k masážnym procedúram a rôzne možnosti oddychu od hojdacích manželských postelí až po hojdačky, ktoré sú charakteristické pre hotel Calilo. Vďaka priamemu pešiemu prístupu na pláž môžu hostia apartmánov Rock Pools prichádzať a odchádzať, ako sa im zachce, a vychutnať si kúpanie v oceáne alebo využiť súkromnú dopravu golfovým vozíkom. Rock Pools je ideálny na špeciálne udalosti, môžete si ho objednať na svadby, rozlúčky so slobodou a iné významné okamihy. Rezervácia je potrebná a závisí od dostupnosti, pričom prednosť majú hoteloví hostia. Ceny sa začínajú od 600 EUR za priestor a služby.

V súlade so záväzkom rodiny zachovať prírodné krásy ostrova Ios boli skalné bazény postavené z materiálov vyťažených zo zeme a vyrezaných a vytesaných miestnymi remeselníkmi. V roku 2022 spoločnosť Calilo očakáva spustenie prevádzky až 12 ďalších bazénov Rock Pools, čím sa ešte viac rozšíri ponuka luxusných zážitkov pre hostí.


  • ©2012-2024 Juraj Ilavský – Darcstudio, Karpatské námestie 7770/10A, 831 06 Bratislava-Rača, IČO: 55188231
  • Kontakt