You dont have javascript enabled! Please enable it! 11 najlepších pláží vo Francúzsku

11 najlepších pláží vo Francúzsku

Avatar Juraj | 12 augusta, 2023

Niektoré z nich vyžarujú pôvab a iné sú nádherná divočina. Iné sú jednoducho iba úchvatné, ale všetky stoja za návštevu.

1. Pláž Palombaggia

Porto-Vecchio, Korzika

Pláž Palombaggia

Možno je to zvláštne, ale myslím si, že jedna z najlepších francúzskych pláží sa nenachádza na francúzskej pevnine. Ostrov Korzika je „územným celkom Francúzska“ a zažíva skutočnú obrodu, pretože ľudia ho znovu objavujú ako alternatívu ku gréckym a talianskym ostrovom. Táto nádherná pláž na južnom pobreží je pokrytá jemným pieskom a kvetmi a je orientovaná priamo na Taliansko, akoby chcela povedať, že všetko, čo dokážete vy, my dokážeme lepšie.

2. Étretat

Normandia

Viete, že ide o pozoruhodné miesto, ktorého sa Claude Monet nevedel nabažiť. Étretat leží na Alabastrovom pobreží, kde kriedové útesy pripomínajú črepiny rozbitého riadu a porcelánové rúčky šálok z porcelánu. V lete je svieža, ale aj v chladnejších mesiacoch nadobúda prízračne éterickú podobu.

3. Antibes

Francúzska riviéra

Ak hľadáte čistý pôvab, noblesu a vysokooktánovú francúzsku atmosféru, je ťažké obísť tento trblietavý polostrov na polceste medzi Cannes a Nice. Pláž je vyhriata, voda vábivá a hotel Hôtel du Cap-Eden-Roc, ktorý je typickým predstaviteľom tejto riviéry, sa stará o túto nefalšovanú enklávu luxusu.

4. Paloma Beach

Saint-Jean-Cap-Ferrat

Antibes je síce miestom, kde sa už po generácie schádzajú bohatí turisti, ale v skutoční zbohatlíci žijú tu. Napríklad Rothschildovci si mohli kúpiť prímorský dom/sídlo/mesto kdekoľvek na svete, ale vybrali si ho práve Saint-Jean-Cap-Ferrat. Mimochodom, táto pláž bola pomenovaná podľa dcéry Pabla Picassa. Kvôli skalám sa na nej nedá ležať, ale výhľady na jej úpätíimpozantné.

5. Ostrov Porquerolles

Hyères

Návštevníci tohto kúska raja osem kilometrov od južného francúzskeho pobrežia budú citiť silnú umeleckú atmosféru, ktorú často využívajú maliari, ktorí často toto miesto navštevujú. Tento ostrov je bez áut a je posiaty romantickými plážami a miestami na piknik.

6. Cap Coz

Brittany

Francúzsko má viac riviér, ako by ste mohli narýchlo spočítať, ale tejto bretónskej verzii sa nedostáva toľko pozornosti, koľko by si zaslúžila. Je obzvlášť atraktívna, ak máte radi pešiu turistiku, pretože je posiata chránenými zátokami, ktoré sú ideálne na schladenie po niekoľkých prejdených kilometroch.

7. Les Calanques de Cassis

Provensálsko

Calanques označuje podlhovasté zátoky, ktoré vyzerajú, akoby boli vyrezané z pobrežia žiletkou, a najmä Port Pin získava na dramatičnosti vďaka elektrickým modrým vlnám, ktoré doň prúdia.

8. Pláž Deauville

Normandia

Nikto nevie urobiť takú peknú pláž ako Francúzi a tunajšia promenáda je jedným z najlepších spojení minulosti a súčasnosti v krajine. Vychutnajte si slaný vzduch pri prechádzaní butikov a konzumácii zmrzliny. Je ľahké pochopiť, prečo Coco Chanel otvorila svoj prvý obchod s oblečením práve v tejto elegantnej enkláve.

9. Pláže Prado

Marseille

Nie, táto trojica pláží nie je pomenovaná podľa automobilu značky Toyota. Tieto pláže sa nachádzajú len na skok od centra Marseille, sú lemované trávnikom na leňošenie a pikniky a hýria barmi, reštauráciami a požičovňami výstroja na vodné športy. Pozrite si rovnomennú repliku sochy Dávida a upozorňujeme vás, že to nemusí byť jediný naháč, ktorého v ten deň uvidíte.

10. Côte de Granit Rose

Brittany

Balvany vo farbe prosecco – puristi by povedali ružové zlato – ktoré sa nachádzajú na tomto pobreží, akoby jemne menili farbu v závislosti od svetla. Je to raj pre ľudí, ktorí si radšej fotia krásnu prírodu ako seba.

11. Zátoka Mont Saint-Michel

Normandia

To najlepšie sme si nechali na koniec. Opátstvo Mont-Saint Michel sa nachádza na vrchole ostrova, ktorý sa dvíha z pieskových brehov ako prízračná svadobná torta. Je to ozajstná vec, pri ktorej sa vám tisnú slzy do očí, akoby sa váš mozog neustále pýtal, či je to skutočné. Objednajte si prehliadku, ktorá vás bezpečne prevedie po piesočnatých plošinách, a zároveň môžete obdivovať okolitú divokú prírodu. Buďte však opatrní, toto miesto má jeden z najvyšších prílivov v Európe.


  • ©2012-2024 Juraj Ilavský – Darcstudio, Karpatské námestie 7770/10A, 831 06 Bratislava-Rača, IČO: 55188231
  • Kontakt
1
JÚN
Týždenník TRAVELISTA
od 1.júna každý týždeň ZDARMA
pre každého...
e-mailom vo formáte PDF a ePub
PRIHLÁSIŤ SA