You dont have javascript enabled! Please enable it! 5 najlepších hotelov v Kodani

5 najlepších hotelov v Kodani

Avatar Juraj | 9 novembra, 2023

Chystáte sa do Dánska a neviete sa rozhodnúť, kde sa v Kodani ubytovať?

Pozrite si naše tipy na päť hotelov v tomto užasnom hlavnom meste Dánska.

HOTEL KONG ARTHUR

Zrekonštruovaný a elegantný hotel Kong Arthur sídli v historickej budove kaštieľa a je jednou z najstarších budov v meste. Izby sú prepychové s masívnym mahagónovým nábytkom v kombinácii so zamatovými látkami v sýtych romantických farbách.

Hotel má ideálnu polohu iba deväť minút chôdze od záhrad Tivoli a sedem minút od stanice Nørreport (ktorá má priame nepretržité spojenie metrom na letisko CPH). Hotel má vlastné parkovisko.

Izby majú kúpeľňu s vaňou, ako aj bezplatné Wi-Fi pripojenie na internet, TV s plochou obrazovkou a minibar. Suity majú samostatné obývacie priestory, jedálenské stoly a dokonca aj terasy. K dispozícii sú aj dva veľké penthousy “Arthur Aparts” s plne vybavenou kuchyňou, pracovným a obývacím priestorom.

Hotel má vlastné átrium určené len pre hostí, ideálne na dopoludňajšiu kávu, zatiaľ čo rustikálna talianska reštaurácia je ideálna na večerné posedenie.

Pre váš luxusný zážitok je k dispozícii wellness centrum s rozlohou 850 m², ktoré je ovplyvnené ostrovom Bali, vrátane parného kúpeľa a vodného chrámu.

Manon Les Suites, Guldsmeden

Štvorhviezdičkový hotel Manon Les Suites sa nachádza len 13 minút chôdze od záhrad Tivoli a ponúka vynikajúce služby v úžasnom prostredí v štýle riádu s vnútorným vonkajším bazénom vo vlastnom átriu.

Suity s jednou a dvoma spálňami, ktoré sú navrhnuté tak, aby sa v nich mohli ubytovať až päťčlenné rodiny, ponúkajú hip-hygge atmosféru vrátane Wi-Fi, postelí s baldachýnom, ako aj televízorov s plochou obrazovkou a obývacích priestorov. Niektoré suity ponúkajú navyše kuchynský kút a/alebo súkromnú terasu. K ďalšiemu komfortu patrí kaviareň, fitnescentrum, sauna a dokonca aj strešný salónik.

S cenami od 100€ za noc je rezervácia apartmánov Manon Les Suites pre váš dánsky pobyt jednoducho výhodná.

Andersen boutique hotel

Rodinný štvorhviezdičkový Andersen Boutique Hotel sa nachádza v pokojnej štvrti Vesterbro, ktorá je najmodernejšou štvrťou Kodane.

Je vzdialený len sedem minút chôdze od kodanskej hlavnej stanice, záhrad Tivoli a raja gurmánov: „Værnedamsvej“ a jeho eklektická retro atmosféra a zároveň moderný interiér sú dokonalým útočiskom pred rušnou štvrťou Meat Packing District, kde sa hotel nachádza.

Za každými dverami sa skrýva individuálne zariadená izba s pestrofarebnými stenami a výhľadom na malebné nádvorie. K dispozícii sú štyri typy izieb s názvami „Amazing“, „Wonderful“, „Brilliant“ a „Cool“. Izby Amazing a Wonderful sú najpôsobivejšie, majú rozkladací obývací priestor a minibar. Každá izba má však bezplatné Wi-Fi pripojenie, vlastný kávovar Nespresso, župan, papuče a výrobky značky Molton Brown, takže v skutočnosti neexistuje „najhoršia“ izba, ktorú by ste si mohli rezervovať.

Hotelový „koncept24“ znamená, že zákazníci si môžu ponechať svoju izbu 24 hodín od registrácie, takže neskorý check-out je dostupný pre každého.

Andersen Boutique ponúka fantastický pomer ceny a kvality už od 165€ za noc.

Hotel SP34

Hotel SP34 ponúka značkové toaletné potreby REN, bezplatné Wi-Fi, plazmové TV obrazovky v každej izbe a pravdepodobne najinstagramovejší interiér, ktorý si nemôžete nechať ujsť.

Nachádza sa len 11 minút chôdze od Tivoli v módnej, ale nenápadnej latinskej štvrti a ponúka priestranné interiéry inšpirované severskou a minimalistickou architektúrou v deviatich typoch izieb od malých jednolôžkových až po podkrovné apartmány, ktoré vyhovujú každému, či už ide o rýchlu pracovnú návštevu alebo dlhší rodinný pobyt.

Zabudnite na happy hour, pretože v hoteli SP34 je každý deň od 17.00 do 18.00 hod. hodina vína, počas ktorej si môžete na strešnej terase vychutnať pohárik vína (vybraný vínnou komisiou). Prípadne si vychutnajte súkromné kino v štýle vintage, požičajte si bicykel priamo v hoteli a objavujte mesto, využite posilňovňu alebo vyskúšajte tri moderné reštaurácie v ponuke.

S priemernou cenou za noc 90€ vám zostane dostatok peňazí na jazdu na strašidelných horských dráhach v Tivoli!

Wakeup Copenhagen – Borgergade

Wakeup Copenhagen – Borgergade je minimalistický, štýlový a zároveň cenovo výhodný hotel, ktorý navrhol vynikajúci dánsky architekt Kim Utzon a ktorý sa vyrovná mnohým drahším butikovým hotelom v meste. Vďaka neustále dobrému hodnoteniu je hotel Wakeup Copenhagen dokonalou rovnováhou pre kultivované cestovanie s nízkym rozpočtom.

Hotel má k dispozícii 498 komfortných nefajčiarskych izieb. Žiadna z piatich možností izieb však nemá oddelené postele, takže na to myslite, ak si rezervujete ubytovanie len s priateľmi.

Pre tých, ktorí sa ubytovali na obchodné účely, je vo vstupnej hale k dispozícii biznis centrum, kde môžete bezplatne využívať hotelové stolové počítače.

V hoteli je reštaurácia aj bar otvorený do neskorých nočných hodín a s priemernou cenou 80€ za noc je Wakeup Copenhagen dokonalým príkladom „lacného a veselého“ v pohodovom dánskom prostredí.

Upozornenie: Jeho sesterský hotel sa volá Wakeup Copenhagen – Carsten Niebuhrs Gade. Ten sa nachádza ďalej od centra mesta, preto si nezabudnite rezervovať ten správny.


  • ©2012-2024 Juraj Ilavský – Darcstudio, Karpatské námestie 7770/10A, 831 06 Bratislava-Rača, IČO: 55188231
  • Kontakt
1
JÚN
Týždenník TRAVELISTA
od 1.júna každý týždeň ZDARMA
pre každého...
e-mailom vo formáte PDF a ePub
PRIHLÁSIŤ SA