You dont have javascript enabled! Please enable it! Grécko sa letnej sezóny nevzdáva - 14. mája sa otvára pre turistov

Grécko sa letnej sezóny nevzdáva – 14. mája sa otvára pre turistov

Avatar Juraj | 16 marca, 2021

Grécko sa letnej sezóny nevzdáva. Zahraničným turistom by sa malo otvoriť od 14. mája, pričom vstup umožní nielen naočkovaným, ale aj návštevníkom s protilátkami či len s negatívnym testom. Minulý týždeň to na berlínskom veľtrhu cestovného ruchu IBT uviedol minister pre cestovný ruch Haris Theoharis.

14. máj – deň d

Máme za cieľ otvoriť sa turizmu 14. mája, pričom bude platiť mnoho špecifických pravidiel a protokolov,“ cituje server Guardian Theoharisa. „Dovtedy budeme uvoľňovať reštrikcie, ak to podmienky dovolia,“ dodal s tým, že vstup do krajiny bude umožnený prakticky všetkým, ktorí sa preukážu potvrdením o očkovaní, protilátkami alebo aspoň negatívnym testom na Covid-19.

vakcinačný pas

— článok pokračuje pod odkazmi —

Grécko patrí k európskym štátom, pre ktoré je cestovný ruch kľúčovou súčasťou ekonomiky. Krajina preto tlačí na Európsku úniu, aby čo najrýchlejšie vytvorila jednotný certifikát o očkovaní, takzvaný vakcinačný pas. Brusel na myšlienku pristúpil, podľa Európskej komisie by mal byť hotový do leta.

„Myslím, že po poslednom summite je tu zhoda, že takýto certifikát potrebujeme. Pôjde o spoločný produkt, ktorý bude platný v celej Európe,“ dodal Theoharis.

Dobehnúť minuloročný prepad

Server Guardian uvádza, že v Grécku je v cestovnom ruchu zamestnaný každý piaty človek. Tamojšia vláda chce tak dohnať minulý rok a dúfa, že do krajiny tento rok príde aspoň polovica z 31,3 milióna ľudí, ktorí dorazili pred pandémiou.

Pre Grécko sú sťažené najmä dva najväčšie trhy, a to Nemecko a Veľká Británia. Tento rok by malo byť kľúčové najmä Spojené kráľovstvo, okrem iného aj kvôli tamojšiemu rýchlemu očkovaniu, za ktorým Európska únia zaostáva.


  • ©2012-2024 Juraj Ilavský – Darcstudio, Karpatské námestie 7770/10A, 831 06 Bratislava-Rača, IČO: 55188231
  • Kontakt