You dont have javascript enabled! Please enable it! RECENZIA: Hotel Mondrian Doha, Katar - Travelista

Hotel Mondrian Doha, Katar

Avatar Juraj | 12 júla, 2023

Mondrian Doha je hotel snov, ktorý vytvoril Marcel Wanders a ktorý rovnako ako jeho tvorca prekvapí a poteší na každom kroku.

Päťročný hotel Mondrian navrhol ikonický holandský dizajnér Marcel Wanders. Ak mal v úmysle spojiť fantastickú snovosť Alice v krajine zázrakov s atmosférou arabských nocí, tak sa mu to podľa mňa podarilo. Pri skúmaní nadpozemskosti dvoch vestibulov a zamrznutého lesa som sa určite cítil ako Alica a skutočne som bol prekvapený a potešený na každom kroku.

Let do Kataru sme absolvovali vďaka spoločnosti Qatar Airways™, ktorá nám poskytla spiatočné letenky v 1.triede na trase ViedeňDohaViedeň lietadlom Airbus A320. O samotnom pobyte nebol hotel Mondrian vopred informovaný a pobyt na 3 noci sme si hradili sami.

Zážitok sa začal úžasným exteriérom sokola arabského, národného vtáka Kataru. Keď som vstúpil do vstupnej haly, upútal ma obrovský zlatý strom života, ktorý obopínali obrovské biele stĺpy so zlatými vajcami. Ochranke trvalo niekoľko pokusov, kým si získala dostatok mojej pozornosti, aby ma prinútila odovzdať tašku na skenovanie.

Potom mi padlo do oka čierne točité schodisko, ktoré na bielom pozadí vyzerá veľkolepo. Stúpa do výšky štyroch poschodí, ale nikam naozaj nevedie. Ak však chcete mať výhľad na halu z vtáčej perspektívy, vylezte na jeho vrchol.

Lesklý biely priestor recepcie vedie do veľmi zasneného salónika so zamrznutým lesom, kde si môžete dať čaj a alebo si vychutnať priestory tipple baru. V úplnom kontraste sú hi-tech výťahy zdobené mozaikami zobrazujúcimi islamské symboly.

Komu je určený...

Ak máte radi rozmarný luxus, tento hotel vám ho ponúka. Má však aj svoju serióznu stránku – biznis centrum, spoľahlivé wi-fi pripojenie v celom hoteli, množstvo služieb a vybavenia a úslužný personál.

Ubytovanie...

270 izieb je rozdelených do piatich kategórií: penthouse, štúdiové apartmány, apartmány s jednou alebo s dvoma spálňami a rôzne štandardné izby. Veľkosti sa môžu líšiť, ale sú si podobné štýlom, krištáľovými lustrami Swarovski a luxusným nábytkom na mieru v odtieňoch púštneho piesku.

Okrem toho je v nich dostatok priestoru na šatník, širokouhlá televízia, kávovar Nespresso, bezplatná balená voda, minibar a naozaj kvalitná klimatizácia.

Moja izba 1610 vyzerala na bielom pozadí s tapetovanou stenou s islamskými obrazmi vrátane ikonického sokola svetlá a svieža. Stena rozdeľuje izbu a na druhej strane sa nachádza kúpeľňa po celej dĺžke izby. Kúpanie v nadrozmernej voľne stojacej vani s lustrom Swarovksi nad hlavou a výhľadom na Dohu bolo viac než príjemné.

Veľká dažďová sprcha ponúka aj luxusný peeling. Vybavenie kúpeľne zahŕňalo šampón, kondicionér a sprchový gél Ciel Reserve, ako aj náhradné zubné kefky pre roztržité duše.

Jedlo a nápoje...

Raňajky sa podávajú v reštaurácii Walima. Je to svetlý priestor vyzdobený efektnými farebnými lampášmi nad hlavou s útulnými zákutiami a zníženým kruhovým priestorom pripomínajúcim brloh. Nie je tu žiadny bufet, len vynikajúce menu vrátane shakshuka, vajec a údeného lososa, palaciniek, ktoré sa štandardne podávajú s ovocím a rôznym pečivom, ako sú briošky a croissanty.

Salónik EllaMia v časti Frozen Forest ponúka širokú škálu remeselných kávových zmesí, dekadentné francúzske dezerty v lákavých farbách a je miestom, kde si môžete dať čaj.

Sú tu aj dve reštaurácie slávnych šéfkuchárov – CUT Wolfganga Pucka, ktorá je skvelá na steaky, a japonská reštaurácia japonského šéfkuchára Masaharu Morimota s názvom Morimoto Doha, ktorá podáva úžasné sushi. Jeden večer som tu večeral v nádherne prepychovom, slabo osvetlenom prostredí a vychutnával som si krásne prezentované sushi a morské plody.

Vybavenie...

Hotel má nádherný strešný bazén a sky bar na 26. a 27. poschodí s nádhernou vitrážovou kupolou. Je to umelecké dielo, a ak vás niečo môže zlákať do vody, je to práve toto.

Kúpele Espa sú nádherné priestory v žiarivých odtieňoch bielej farby s vysokokvalifikovanými terapeutmi v 12 liečebných miestnostiach. Nachádza sa tu aj jediný hammam v tureckom štýle v Dauhe, vyhrievaná zážitková záhrada, niekoľko relaxačných miestností, jedna so zavesenými polkruhovými kreslami uprostred visiacich kryštálov, ako aj plne vybavená posilňovňa.

Koľko to stojí...

Ceny izieb v hoteli Mondrian Doha začínajú od 810 QAR (199 EUR) za noc.

Čo je v okolí...

Hotel Mondrian Doha sa nachádza približne pol hodiny jazdy od medzinárodného letiska Hamad a je situovaný v oblasti West Bay Lagoon, hneď vedľa nákupného centra The Lagoona a pri vežiach Zig Zag. Najbližšia stanica metra Legtaifiya je vzdialená 10 minút chôdze.

Verdikt:
Milujem rozmarnú povahu výzdoby, náznaky islamských povestí a samotný luxus vybavenia, nádherné kúpele ESPA a množstvo skvelých reštaurácií. Úprimne povedané, mohol by som stráviť niekoľko dní užívaním si samotného hotela, než by som som si vôbec spomenul, že sa musím aj vratiť domov..


  • ©2012-2024 Juraj Ilavský – Darcstudio, Karpatské námestie 7770/10A, 831 06 Bratislava-Rača, IČO: 55188231
  • Kontakt