You dont have javascript enabled! Please enable it! Lefay Resort & Spa, Gardské jazero, Taliansko

Lefay Resort & Spa, Gardské jazero, Taliansko

Avatar Juraj | 11 júla, 2023

Rezort Lefay & Spa s nádherným výhľadom na jazero, ktorý sa však nachádza vysoko nad preplneným pobrežím, je najlepším miestom na pobyt pri Gardskom jazere.

V lete sú talianske jazerá bezpochyby jednou z najobľúbenejších európskych destinácií, pretože turisti opúšťajú mestá v snahe vychutnať si chladnejší horský vzduch a možnosť kúpania a plachtenia.

Mestá a dediny v okolí jazera Lago di Garda sú malebné, ale rušné, takže tí, ktorí sa vyznajú, vystúpia na horu nad Gargnanom do Lefay Resort & Spa, jedného z najpozoruhodnejšie položených hotelov v Taliansku.

S chrbtom k horám a očami pevne upretými na trblietavú vodu pod vami sa cítite tak blízko raja, ako sa len dá.

Pre koho...

Páry a priatelia, ktorí chcú investovať do svojej fyzickej a emocionálnej pohody a obnoviť vzájomné vzťahy.

Ubytovanie

Všetky izby v hoteli Lefay Resort & Spa sú klasifikované ako suity a majú výhľad do hotelovej záhrady, na vrcholy hôr a jazero Garda. V závislosti od polohy môžete z izby vyjsť priamo do záhrady alebo mať k dispozícii súkromný balkón – to je to pravé miesto na rannú kávu alebo pohár vína pred večerou. Väčšie apartmány majú aj vonkajšie vírivky!

Suity v rezorte sú obrovské: aj najmenšie kategórie izieb, Prestige Junior Suite a Deluxe Junior Suite, majú rozlohu 50 m2. Bez ohľadu na to, ktorú možnosť si rezervujete, zistíte, že interiér má pokojnú, chladnú farebnú schému a všetko v ňom je situované tak, aby priťahovalo váš pohľad smerom k jazeru. Samozrejme, sú tu veľké televízory s plochou obrazovkou, ale kto by chcel pozerať televíziu, keď máte taký pôsobivý výhľad?

Mramorové kúpeľne sú bezchybné, s vaňami, sprchami a samostatnými toaletami. Súčasťou bezplatnej výbavy je kúpeľná starostlivosť od spoločnosti Lefay SPA a k dispozícii sú aj nadýchané biele župany a žabky, takže sa môžete túlať sem a tam do kúpeľov a k vonkajším bazénom – alebo si dokonca dať obed v reštaurácii – bez toho, aby ste sa museli úplne obliecť.

Jedlo a nápoje

Stravovanie a pitný režim sú nevyhnutnou súčasťou každého pobytu v rezorte Lefay Resort & Spa. Pri bazéne sa nachádza vonkajší bar, ktorý je nezabudnuteľným miestom na kokteil pri západe slnka, a vo vnútri sa nachádza Lounge Bar, ktorý je trochu formálnejší, s jemným osvetlením a často tu hrá živý klavirista. Požiadajte barmana, aby vám odporučil miestne vína; v okolí jazera a v neďalekej Franciacorte sa nachádza niekoľko vynikajúcich vinárstiev.

Na jedlo máte na výber z dvoch rôznych reštaurácií. La Limonia je pokojnejšia a podáva stredomorskú kuchyňu s moderným nádychom. Jedlá, ako napríklad pečené mušle s cuketovým krémom a cuketovými kvetmi, rozbúšia srdce peskatariánov a domáce cestoviny s omáčkami, ako je divoká brokolica a jadranské ančovičky alebo burrata, rukola a mandľové mlieko, sú nielen jemne ochutené, ale aj krásne prezentované.

Gramen – latinské slovo znamenajúce „bylina“ – je otvorený na večeru od stredy do nedele a pôsobí oveľa formálnejšie. Prevažne rastlinné menu zdôrazňuje sezónne suroviny, z ktorých mnohé pochádzajú z divokých a miestnych zdrojov. Koncept nabáda hostí, aby holisticky mysleli na životné prostredie a vlastnú pohodu, a kreativita šéfkuchára Mattea Maenzu sa prejavuje v každom jedle.

Vybavenie

Kúpeľný svet Lefay má rozhodujúci vplyv na ponuku letoviska a má svoj vlastný vedecký výbor, ktorý neustále vyvíja nové produkty a procedúry. Tento samozvaný „chrám wellness“ sa rozprestiera na ploche 4 300 m2 a má vnútorné aj vonkajšie priestory. Na svete je len málo malebnejších miest na kúpanie ako v nekonečnom bazéne Lefay s rozľahlým jazerom Lago di Garda pod vami; sauna a ostatné bazény majú výhľad do záhrad, ktoré sú naozaj kúskom raja.

Azda najneobvyklejším aspektom kúpeľov je však lunárny bazén, teplé slané jazero pod jemne osvetleným mesiacom zaveseným pod stropom. Vďaka obsahu soli vo vode sa v ňom vznášate oveľa ľahšie ako v bežnej vode; je to, akoby gravitácia mala menšiu silu. Táto časť kúpeľov je k dispozícii na súkromný prenájom, takže si môžete vychutnať romantickú hodinku s milovanou osobou.

Čo je v okolí?

Z jazera Garda do strediska Lefay Resort & Spa je to strmý a vetrom ošľahaný výstup, takže po príchode možno budete chcieť zostať tam, kde ste. Ak sa však rozhodnete vyraziť von, hotel ponúka bezplatnú kyvadlovú dopravu do najbližšej dediny Gargnano, ktorej história siaha až do roku 937 n. l.

Gargnano má veľmi atraktívne centrum s množstvom kostolov, pôsobivých víl a paláca. Na námestí predávajú rybári svoje čerstvé úlovky a Gargnano je tiež výborným miestom na nákup olivového oleja, syrov, kapár a citrónov, ktoré sú miestnymi výrobkami.

Výdavky na pohodlie sú vždy dobre vynaložené peniaze a po pobyte v rezorte Lefay Resort & Spa sa budete cítiť úplne svieži a opäť pripravení čeliť svetu.


  • ©2012-2024 Juraj Ilavský – Darcstudio, Karpatské námestie 7770/10A, 831 06 Bratislava-Rača, IČO: 55188231
  • Kontakt
1
JÚN
Týždenník TRAVELISTA
od 1.júna každý týždeň ZDARMA
pre každého...
e-mailom vo formáte PDF a ePub
PRIHLÁSIŤ SA