You dont have javascript enabled! Please enable it! RECENZIA: Hotel Vision, Budapesť, Maďarsko - Travelista

Hotel Vision, Budapesť, Maďarsko

Avatar Juraj | 17 septembra, 2023


Hotel-Vision-Budapest_Logo_horizontal2


``Skvelý hotel na perfektnom mieste! Personál bol naozaj milý a ochotný, izby boli vkusné a čisté a postele nadmieru pohodlné. Vankúšový servis som naposledy zažil v 5* hoteli vo Francúzsku. Skvelé - hotel naozaj odporúčam!``.

Hotel Vision Budapesť je butikový hotel v centre mesta, na jedinečnom mieste na peštianskej strane brehu Dunaja, s panoramatickým výhľadom na Alžbetin most, kopec Gellért a sochu Slobody.

KOMERČNÁ RECENZIA

Ubytovanie s raňajkami bolo poskytnuté hotelom. Žiadne iné výhody neboli redakcii poskytnuté. 

Komu je určený...

Hotel je podľa nás prioritne pre biznis kategóriu cestovateľov, ale ak mierite do Budapešti ako rodina na pár dní, určite je to super miesto aj pre Vás. Hotel je kľudný, čistý a posobí veľmi kultivovane - rovnako ako jeho hostia, ktorých sme tam zažili počas nášho pobytu.

Ubytovanie...

Hotel ponúka 82 útulných, štýlových izieb s francúzskym balkónom s výhľadom na architektonicky pôsobiace átrium vo vstupnej hale, zatiaľ čo 9 priestranných apartmánov je nadštandardne vybavených luxusnými doplnkami a panoramatickým výhľadom na Dunaj. Okrem toho hotel ponúka štýlovú španielsku tapas reštauráciu Taps Fino, svieže wellness centrum a veľký konferenčný priestor.

Na testovanie sme dostali 2 prepojené izby vedľa seba s francúzskym balkónom smerujúcim do átria. Už pri ceste od recepcie na izbu si nemôžete nevšimnúť "hravú" ruku akrchitekta / dizajnéra, ktorý sa pohral s trojuholníkom. Ten sa na Vás prenáša zo všetkých strán, od kobercov na chodbách, cez steny až po domyselne premyslený dizajn vonkajšej steny v átriu. Izby boli veľmi vkusne zariadené, všetko absolútne čisté a voňavé.

Potešil nás osobný odkaz (písaný rukou) položený na nočnom stolíku od Petry - vedúcej oddelenia spokojnosti zákazníkov. To sa vidí málokde, a ak už to niekde nájdete, tak je to strohý text, vytlačený z počítača. Tu sme mali aspoň osobnejší dojem.

Jedlo a nápoje...

Počas nášho pobytu sme mali v hoteli raňajky formou švedskych stolov. Raňajky sa podávali v hotelovej tapas reštaurácii. Výber bol naozaj viac ako luxusný... a tým, nemyslím množstvo jedla, ale skôr chuť a správnu kombináciu množstva a variánt. Jedlo bolo naozaj veľmi chutné, čerstvé, od chleba, pečiva cez teplý bufet až po značkové džúsy a kávu. Kedže reštaurácia je takmer na brehu Dunaja, tak nie je nič lepšie a krajšie než vychutnať si raňajky s výhľadom na majestnátny Dunaj a na kopec Gellert.


Vybavenie...

Hotel ponúka 2 druhy sáun (fínska a infra sauna), oddychovú zónu. Čo by sme mierne vytkli je absencia vírivky resp. bazénu. Vzhľadom na rozlohu by sa tam určite zmestila aspoň 4-miestna vírivka.

Kedže sa jedná o primárne biznis hotel butikového typu, nemôže tam chýbať konferenčná miestnosť s kompletnou výbavou.

Veľkým plusom je Lounge bar priamo pri recepcii, kde hostia majú k dispozícií 24/7 čerstvú kávu, vodu a čaje podľa vlastného výberu. Pre tú správnu atmosféru je tam aj veľká pohovka a kreslá, kde si môžete vychutnať kávu pri pozeraní obrovskej TV.

Koľko to stojí...

Ceny za ubytovanie začínajú na sume 150 eur za izbu pre 2 osoby. Samozrejme že online systém sa automaticky prispôsobuje počtu osôb a tak Vám ešte dokáže odporučiť aj izbu s výhľadom na Dunaj, alebo prípadne tak ako nám 2 prepojené izby.

Rovnako hotel ponúka aj rôzne pobytové balíky.

Preto odporúčam sledovať stránku hotela .

Čo je v okolí...

Parkovaciu garáž sme naschvál umiestnili do sekcie čo je v okolí, kedže je umiestnená presne na opačnej strane budovy hotela a aby ste sa k nej dostali, musíte autom obísť celú ulicu dookola. Nie je to nič strašné, ale nás to na prvýkrat mierne zmiatlo, keďže veľa uličiek v tejto časti Budapešti sú v rekonštrukcii a obchádzajú sa. Ale nakoniec sme garáž uspešne našli. Parkuje sa spôsobom, že auto postavíte tam, kde nájdete voľné miesto.

A čo sa týka samotného okolia a čo tam nájdete? Na to stačí povedať, že "Budapesť ako na dlani." Ste v absolútnom srdci mesta, na skok k stanici metra, električky na promenáde, od kúpeľov Gellert Vás delí most cez Dunaj atď... Jednoducho nerozozmýšlajte a vydajte sa do ulíc.

Verdikt:
Skvelá voľba pre potulky centrom mesta Budapešť. Nadchne Vás dychberúcim dizajnom, polohou a hlavne chutnými raňajkami. Odporúčame.

V recenzii boli použité aj fotografie hotela.


  • ©2012-2024 Juraj Ilavský – Darcstudio, Karpatské námestie 7770/10A, 831 06 Bratislava-Rača, IČO: 55188231
  • Kontakt