You dont have javascript enabled! Please enable it! Recenzia: Wyndham Grand Phu Quoc, Vietnam

Recenzia: Wyndham Grand Phu Quoc, Vietnam

Avatar Juraj | 21 januára, 2024

Hotel, ktorý pripomína skôr dedinu ako letovisko.

Vietnam ponúka množstvo nezabudnuteľných zážitkov, od rušných miest Ho Či Min až po pobrežné úseky, ako je záliv Cam Ranh. A jedným z našich najobľúbenejších miest je očarujúci ostrov Phu Quoc. Boli sme nadšení, keď sme boli pozvaní na otvorenie jedného z najnovších luxusných hotelov v regióne, Wyndham Grand Phu Quoc, rezortu, ktorý ponúka niečo pre každý typ cestovateľa.

Upozornenie

Hoci tento pobyt bol bezplatný, všetky myšlienky a názory v recenzii sú naše vlastné.

Atmosféra

Hotel Wyndham Grand Phu Quoc sa nachádza len na skok od úchvatnej pláže Bai Dai a láka pôsobivým spojením bohatstva a prírodných krás. Toto luxusné útočisko s rozsiahlym ubytovacím portfóliom, ktoré sa môže pochváliť 1378 nádherne zariadenými izbami a 21 vilami, dokonale spája moderný komfort so sviežim tropickým čarom ostrova a vytvára tak predpoklady pre bezkonkurenčné útočisko v juhovýchodnej Ázii.

Od chvíle, keď som vkročil na pôdu hotela, pohltil ma jedinečný pocit, ktorý si podmanil moje zmysly a zvýšil moje vnímanie krásnych vecí v živote. Veľkolepý vstup, ktorý zdobia elegantné línie a moderná architektúra, okamžite udával tón pobytu, ktorý ma tu čakal. Keď som prechádzal vstupnou halou, nemohol som neobdivovať plynulé prepojenie oceánskej tematiky s moderným prepychom, čo vytváralo atmosféru, ktorá bola sofistikovaná a zároveň príjemná.

Izby

Všetky izby majú intímny balkón, z ktorého sa môžete kochať panoramatickým výhľadom na azúrový oceán alebo na zeleň v okolí. Pri vstupe do mojej izby ma privítal obrovský výhľad cez okná od podlahy až po strop, ktoré vrhali jemné prirodzené svetlo, ktoré obklopovalo celý priestor.

Dizajn interiéru, ktorý je spojením neoklasicistických vplyvov a moderného pohodlia, vyžaroval rafinovanú eleganciu, ktorá ma okamžite upokojila. Kráľovská posteľ zdobená čistou posteľnou bielizňou a plyšovými vankúšmi mi zaručila päť noci bezkonkurenčného pohodlia, zatiaľ čo veľkoryso dimenzovaná kúpeľňa s príslušenstvom mi poskytla osobný priestor na relaxáciu. Vkusne navrhnutý interiér sa vo všeobecnosti niesol v duchu nenápadnej elegancie s útulným nábytkom a upokojujúcimi farebnými paletami, čo zabezpečilo pobyt, ktorý bol pohodlný a komfortný.

Apartmán Deluxe s výhľadom na oceán
Apartmán Deluxe s výhľadom na oceán

Jedlo a nápoje

Kulinárska ponuka rezortu bola pestrá a rozsiahla a predstavovala delikátnu kombináciu medzinárodnej kuchyne a miestnych chutí. Či už ste si pochutnávali na bufetových stoloch v elegantnej reštaurácii priamo v hoteli, alebo ste oddychovali pri majstrovsky pripravených koktailoch v elegantnom bare s výhľadom na bazén, každý gastronomický zážitok bol oslavou kulinárskeho umenia a chuti.

Reštaurácia Atlantis, známa svojimi pravými talianskymi jedlami a delikátnymi špecialitami pečenými v peci, je majákom kulinárskej dokonalosti. Reštaurácia ponúka vynikajúci pomer ceny a kvality.

V reštaurácii Nautilus 1 a 2 som si doprial bohatý zážitok z bufetu. Na raňajky sa podával sortiment čerstvo upečeného pečiva, syrov a na objednávku pripravených rezancových polievok, čo zaručovalo zdravý štart do nového dňa. Okrem toho bola v ponuke raňajok ručne pripravovaná vietnamská káva, ktorú zručne pripravil oddaný personál a ktorá mi ponúkla bohaté a energizujúce ranné povzbudenie, ktoré dokonale dopĺňalo chutnú nátierku na čestvom pečive. Počas obeda a večere sa v bufete prezentoval pestrý výber gurmánskych šalátov, sushi, cestovín a množstva ďalších medzinárodných pochúťok, ktoré uspokojili môj apetít po rozmanitosti.

Dynamickú atmosféru ponúka bar Brew Bar s príjemným prostredím v štýle bistra, kde sa podávajú delikátne gastronomické špeciality a nápoje. Nemožno opomenúť ani čínsku reštauráciu, kde sa tradičné chute dokonale spájajú so súčasným gastronomickým umením a poskytujú hosťom autentickú chuť Orientu.

Špeciality z celého sveta v hoteli Wyndham Grand Phu Quoc
Špeciality z celého sveta v hoteli Wyndham Grand Phu Quoc

Služby a vybavenie

Okrem elegantného ubytovania ponúka hotel Wyndham Grand Phu Quoc aj svet zábavy a oddychu v rozľahlom areáli. Prítomnosť kasína Corona zvýšila atraktivitu rezortu a ponúkla všetkým hosťom (vrátane mňa) možnosť oddávať sa vzrušujúcim hrám na pozadí bezkonkurenčného luxusu. Okrem toho rozsiahly vonkajší bazén lemovaný kolísajúcimi sa palmami poskytoval idylické prostredie na pokojné popoludňajšie kúpanie.

Kúpele a wellness Naia Spa, útočisko omladenia, ponúkali komplexnú ponuku hýčkajúcich procedúr a wellness rituálov, ktoré zabezpečia, že všetci odídu oddýchnutí a osviežení.

Prechádzka po pulzujúcej nákupnej ulici v areáli rezortu bola príjemným zážitkom, pretože mi umožnila prezrieť si niekoľko butikových obchodov, kde som mal možnosť objaviť množstvo miestnych pokladov a suvenírov na pamiatku na tento pobyt. Medzitým podmanivá prítomnosť klaviristu na chodbe dodala celkovej atmosfére ďalšiu vrstvu sofistikovanosti a elegancie, pričom podmanivé zvuky hudby dokonale dopĺňali atmosféru.

Rodiny sa môžu tešiť na detský klub, ktorý sa postará o plnohodnotnú zábavu malých hostí, zatiaľ čo ich rodičia si môžu vychutnať chvíle oddychu a zábavy. V súlade so svojím záväzkom ponúkať komplexný a obohacujúci pobyt hotel Wyndham Grand Phu Quoc ponúka aj kryté kino v rámci Brew Baru, ktoré uspokojí hostí túžiacich po filmovom zážitku.

Rozmaznávajte sa v kúpeľoch a wellness centre Naia
Rozmaznávajte sa v kúpeľoch a wellness centre Naia

Okolie

Za hranicami rezortu na vás čaká nespočetné množstvo atrakcií. Zábavný park Vinwonders Phu Quoc, ktorý sa nachádza neďaleko, sľubuje strhujúci zážitok prispôsobený pre celú rodinu. V rámci parku som mal možnosť prezrieť si zvláštne akvárium v tvare korytnačky, pozoruhodný prvok, ktorý vo svojich rozsiahlych priestoroch ukazuje fascinujúcu krásu oceánu. Päť pohlcujúcich svetov akvária, vrátane Putujúceho mora, Oceánskeho pokladu, Ľadového paláca, Kráľovstva obrov a Ríše žralokov, ponúkalo jedinečné expozície, ktoré vo mne zanechali nezabudnuteľný dojem.

Okrem toho sme mali v pláne návštevu Vinpearl Safari, najväčšieho vietnamského parku s polodivokými zvieratami, kde som obdivoval úchvatnú zbierku exotických zvierat vrátane majestátnych žiráf a levov v ich prirodzenom prostredí.

Nasledoval prieskum Veľkého sveta, rušného mesta festivalov, kde sme si pozreli podmanivé predstavenie, ktoré našej ceste dodalo ďalší rozmer kultúrnej atmosféry. Toto nočné predstavenie s názvom „Vietnamská kvintesencia“ zložito prepletá živé tance a hudbu a predstavuje podmanivý príbeh, ktorý oslavuje bohaté dedičstvo Vietnamu. Celkovo bolo predstavenie oslnivým a oči otvárajúcim zážitkom, ktorý nás všetkých patrične pobavil.

Vinwonders Phu Quoc akvárium v tvare korytnačky
Vinwonders Phu Quoc akvárium v tvare korytnačky

Záverečné postrehy

Či už hľadáte intímny únik, výnimočnú rodinnú dovolenku, alebo omladzujúci individuálny pobyt, toto luxusné útočisko je dôkazom umenia pôžitkárstva a snahy o nezabudnuteľné zážitky.

Pozrite si viac informácií o hoteli Wyndham Grand Phu Quoc


  • ©2012-2024 Juraj Ilavský – Darcstudio, Karpatské námestie 7770/10A, 831 06 Bratislava-Rača, IČO: 55188231
  • Kontakt