You dont have javascript enabled! Please enable it! Značka JANU Tokio otvára v marci 2024 nový hotel

Značka JANU Tokio otvára v marci 2024 nový hotel

Avatar Juraj | 16 januára, 2024

Janu Tokyo
Janu, čo v jazyku sanskrit znamená „duša„, ohlasuje novú éru hoteliérstva otvorením hotela Janu Tokyo v marci 2024. Je to veľmi očakávaná súrodenecká značka renomovaného hotela Aman. Odhalenie hotela Janu je prvým z 12 projektov značky Janu plánovaných po celom svete v rôznych mestských, vidieckych a pobrežných destináciách. Rezervácie do Janu Tokyo je možné robiť už od marca.

Janu spája 35-ročnú históriu spoločnosti Aman s rozsiahlymi odbornými znalosťami predsedu predstavenstva a generálneho riaditeľa Vlada Doronina v oblasti globálneho rozvoja nehnuteľností a hotelierstva, čím prináša do života trojicu inšpirácie, spojenia a objavovania.

„Príchod Janu Tokyo je rozhodujúcim momentom vo vývoji skupiny Aman, nielenže po prvýkrát predstavujeme energického ducha Janu, ale symbolizuje aj vývoj a trvalú silu Amanu. Keďže tento nový koncept predstavujeme v jednom z najväčších miest na svete, mojou víziou je, že značka Janu sa stane priekopníkom v oblasti hotelierstva a zároveň zachová, udrží a bude pokračovať v legendárnych šľapajach svojho súrodenca Aman.“

Janu Tokio, dokonale zapadajúca vlajková loď, je spojená s pulzujúcim srdcom Azabudai Hills – mestom v meste plným prírody, kultúry a umenia, ktoré vytvoril a spravuje popredný japonský developer Mori Building Co. Ltd. Ide o novú progresívnu štvrť z dielne vizionárskych architektov, keďže Azabudai Hills bude zahŕňať najvyšší japonský mrakodrap a 24 000 metrov štvorcových sviežej zelenej plochy navrhnutej Thomasom Heatherwickom, ako aj kancelárie, rezidencie, vzdelávacie galérie a viac ako 150 luxusných maloobchodných a reštauračných prevádzok. 1000 m² sviežej zelenej plochy navrhnutej Thomasom Heatherwickom, ako aj kancelárie, rezidencie, vzdelávacie zariadenia, galérie a viac ako 150 luxusných maloobchodných a reštauračných prevádzok vrátane prvotriedneho japonského špecializovaného trhu. Janu Tokio ako jediný hotel v rámci komplexu, ktorý sa nachádza vo veži Residence A navrhnutej uznávanými architektmi Pelli Clarke & Partners, ponúka 122 presvetlených izieb a apartmánov, osem reštaurácií, dva butiky a najmodernejšie wellness centrum s rozlohou 4 000 m².

Janu Tokio sa prezentuje vyvýšenou galériou a recepciou. Inovatívne použitie skla a štruktúrovaných líšt odrážajúcich mäkké, žiarivé svetlo vytvára príjemný pocit priestoru. Strop zdobia zložité mriežkované drevené prvky a tkané lanové oblúky (moderná interpretácia tradičnej japonskej techniky shimenawa), ktoré umožňujú hosťom pohodlne a ľahko nazrieť do duše Janu zvonku. „DNA hotela Janu Tokyo vyžaruje mladistvú energiu plnú živosti a hravosti, ktorá ho odlišuje od sebavedomého a pokojného charakteru hotela Aman,“ komentuje Jean-Michel Gathy, oceňovaný medzinárodný architekt zodpovedný za dizajn interiéru hotela. „Priestory umožňujú vzrušujúce objavovanie textúr, farieb a dizajnových prvkov, ktoré prebúdzajú zmysly a podnecujú predstavivosť.“

Wellness centrum s rozlohou 4 000 m² je navrhnuté tak, aby zlepšilo individuálnu pohodu prostredníctvom konceptu prepojenia a spoločného sociálneho zážitku. Ponúka jednu z najväčších telocviční v Tokiu (340 m²) a päť štúdií na skupinové tréningy vrátane jediného boxerského ringu v tokijskom hoteli, ako aj spinning a prvotriedne tréningové, regeneračné a relaxačné zariadenia. Rozsiahla oblasť hydroterapie a horúcich prameňov je sústredená okolo 25-metrového vyhrievaného športového bazéna a obsahuje samostatný salónik – v Japonsku tradične miesto na spoločenské stretnutia – ako aj dva súkromné kúpeľné domy, ktoré predstavujú v Japonsku úplne nový kúpeľný koncept so studenými a horúcimi ponornými bazénmi, banyou a hammamom. K dispozícii je deväť liečebných miestností, ako aj relaxačné štúdio s hyperbarickou kyslíkovou komorou. Pre tých, ktorí nie sú ubytovaní v hoteli, bude Janu Tokio ponúkať aj členstvo vo Wellness Collective, ktoré poskytuje prístup do zariadení, programov a exkluzívneho salónika pre členov.

Janu Tokio ponúka rozmanitý výber jedál, od komfortných a známych až po vzrušujúce novinky. Janu Mercato je živá, celodenná reštaurácia, ktorá oslavuje taliansku kuchyňu a obohacuje celú štvrť. Jedlá sa podávajú pri troch otvorených kuchynských pultoch: jedna kuchyňa ponúka domáce cestoviny; ďalšia ponúka široký výber čerstvých rýb a morských plodov pripravených na objednávku; ďalšia kuchyňa ponúka európske údeniny a syry. Jedlá reštaurácie Janu Mercato si môžete vychutnať v presklenej jedálni s dvojitou výškou alebo pod holým nebom na terase inšpirovanej Parížom, pričom z oboch miest je výhľad na upravené záhrady a sviežu zeleň v susedstve. Priľahlá cukráreň Janu Patisserie s mramorovými stenami vzdáva hold európskej cukrárskej tradícii s vynikajúcim výberom najlepších zákuskov a dezertov, ktoré si môžete vychutnať v kaviarni alebo odniesť so sebou.

V hoteli sa nachádzajú aj dve japonské reštaurácie. Prvá z nich, Iigura, interpretuje stáročnú tradíciu sushi Edomae v intímnom prostredí a ponúka výber vynikajúcich jedál à la carte sashimi a malých jedál alebo jedlá omakase pri drevenom pulte hinoki. Druhá reštaurácia, Sumi, je modernou interpretáciou tradičného grilu sumiyaki s organickými sezónnymi surovinami pripravovanými na drevenom uhlí v kombinácii s prémiovým vínom a saké. Repertoár reštaurácie dopĺňa Janu Grill s veľkolepou predvádzacou kuchyňou, dvoma veľkými vínnymi pivnicami, barovým a pultovým sedením, ako aj Hu Jing, kde si hostia môžu pochutnať na kantonských špecialitách, ako je pečená kačka, ako aj na moderných dim sum a špecialitách z morských plodov. A napokon, Janu Lounge a Garden Terrace ponúkajú popoludňajší čaj a ľahké občerstvenie v pokojnej atmosfére, zatiaľ čo Janu Bar je exkluzívnym miestom pre inšpiratívne remeselné koktaily pripravené prvotriednymi mixológmi.

Izby a suity hotela Janu Tokio sa nachádzajú na 6. až 13. poschodí a majú rozlohu od 55 m2 a ponúkajú nadčasové interiéry inšpirované Áziou s modernými európskymi akcentmi. Silný dôraz na minimalizmus a symetriu podporuje pohodlie a vytvára harmonickú rovnováhu energie. Väčšina z nich má vlastný balkón, z ktorého sa hostia môžu kochať panorámou mesta alebo okolitou zeleňou kopca Azabudai, zatiaľ čo apartmány s výhľadom na roh a vežu majú výhľad oboma smermi cez nádherné klenuté okná. Mnohé z nich sú tiež prepojené so susednými izbami a apartmánmi, čo vytvára bezproblémové spojenie pre skupiny a rodiny, ktoré cestujú spoločne. Všetky majú veľké kúpeľne s dvojumývadlami, dažďovými sprchami a prispôsobenými vaňami – oddelené od spální posuvnými priečkami -, ako aj priestranné šatníky a príjemné obývacie priestory.

Apartmán Janu je najväčší v hoteli a má 284 m² príjemného obytného priestoru. Dva rozľahlé balkóny ponúkajú fascinujúci výhľad na mesto, zatiaľ čo moderná kuchyňa s barom, jedálenský stôl až pre šesť hostí, samostatná pracovňa/knižnica a priestranný salónik vytvárajú luxusný domov mimo domova. V kombinácii s tromi priľahlými izbami má apartmán Janu celkovú rozlohu 519 metrov štvorcových, čo z neho robí najväčší apartmán dostupný v Tokiu.

Janu Tokio je dôkazom dokonalej synergie prvotriedneho dizajnu a skvelého interiéru. Je v dokonalej harmónii s mestom, podporuje účelné spojenie a obnovuje rovnováhu prostredníctvom rytmickej energie, ktorú čerpá zo svojho okolia. Či už povzbudený spoločenskou pohodou, oživený pri spoločenskom stole alebo otvorený kultúrnym objavom, vplyv každého pobytu siaha ďaleko za hranice a zanecháva trvalé spomienky na rozkošný pôvab Tokia.


  • ©2012-2024 Juraj Ilavský – Darcstudio, Karpatské námestie 7770/10A, 831 06 Bratislava-Rača, IČO: 55188231
  • Kontakt