You dont have javascript enabled! Please enable it! Nové hotely na rok 2024
Najzaujímavejšie nové hotely, ktoré sa tento rok otvoria po celom svete, od Švédska po Singapur

Vydali sme sa na cestu po celom svete, aby sme našli nové hotely, o ktorých by ste mali vedieť v roku 2024, od honosných mestských domov až po intímne útočisko na mexickej pláži, od hedonistického ubytovania v Singapure až po najfajnovejší surfový klub v Austrálii. Či už sa chystáte do Álp alebo na výlet po Kalifornii, tu sú najlepšie nové butikové hotely, ktoré si budete chcieť rezervovať.

Hotel Chateau D'Eau, Paríž, Francúzsko

Otvorenie vo februári 2024
Naša obľúbená hravá francúzska hotelová značka Touriste sa vracia s novým parížskym hotelom v blízkosti Gare du Nord. Vo februári 2024 sa otvorí sedemposchodový hotel Chateau d’Eau s 36 izbami, ktorý bude mať rovnaký charakter ako sesterské hotely tejto značky, Hôtel Beauregard a Hôtel de la Boétie. Zatiaľ sme nevideli veľa vizualizácií a nepočuli sme ani toľko zvestí o tom, čo môžeme očakávať z hľadiska dizajnu, ale keďže za projektom stojí architektonické duo Necchi Architecture (dizajnérske duo, ktoré sa postaralo o modernú eleganciu pozoruhodných rezidencií Pied à Terre v meste), vsadili by sme na striktne parížsky štýl 70. rokov – predstavte si lesklé drevené obloženie, mäkké kožené pohovky a 400 odtieňov hnedej od bronzovej a gaštanovej po tmavohnedú, čokoládovú a karamelovú.

hotelchateaudeau.com

Grand Hôtel Belvédère, Wengen, Švajčiarsko

Otvorenie jún 2024
Prvý švajčiarsky hotel skupiny Beaumier, Grand Hôtel Belvédère, sa nachádza medzi strmými svahmi neďaleko dediny Wengen a ponúka návštevníkom osvieženie klasického horského pobytu v 21. storočí. Nebude to však žiadna vysokohorská chata: 90 vzdušných, elegantných izieb a apartmánov hotela Belvédère, obklopených vlastným lesom (áno, naozaj), využíva pôvab klasického horského štýlu grande dame a dodáva mu moderný nádych. V hoteli bude určite veľa drevených obkladov a odkazov na časy, keď sa táto alpská oblasť stala miestom zrodu rekreačného lyžovania, ale historické dedičstvo remeselníkov z Berner Oberlandu, ktoré sa využilo v dizajne hotela, sa pevne prenieslo do modernej doby, pričom pribudli krby z liateho betónu, oblé, machovo zelené pohovky a výrazná hranatá architektúra kúpeľov so saunami, hammamom a dvoma bazénmi. Lyžovanie je, samozrejme, na prvom mieste v programe, ale rovnako aj letné aktivity, ako sú e-biking, športové lezenie, joga a meditácia. A už sme spomenuli rezidentných DJ-ov? Toto je vysokohorské dobrodružstvo na vyššej úrovni.

Villa Dahlia, Štokholm, Švédsko

Otvorenie na jeseň 2024
Horúca novinka v Štokholme je sesterským hotelom elegantnej štokholmskej dvojice Villa Dagmar a Hotel Diplomat. Hotel Villa Dahlia so 103 izbami sa usídli v centre mesta. O tom, čo môžeme očakávať, veľa nevieme, ale jedným zo sľubov je zameranie na udržateľnosť. V pláne je aj reštaurácia, dva bary a kúpeľné centrum so saunami, bazénmi a posilňovňou. Ak sa bude podobať na ďalšie dve štokholmské ubytovacie zariadenia, očakávajte eleganciu na každom kroku.

hotelvilladahlia.com

The Address, Glasgow, Spojené kráľovstvo

Otvorenie začiatkom roka 2024
Ste prví, komu to prezradíme: Glasgow je destináciou, ktorú treba v najbližších rokoch sledovať. Toto škótske mesto vsádza na svoju kreatívnu energiu a ešte stále drsný charakter, aby ukradlo časť pozornosti Edinburghu, pričom nové prevádzky (a uznanie priemyslu) sa objavujú od Finniestonu po Blythswood Square. Reštaurácie ako Celentano’s, The Gannet, Ox and Finch a Glaschu robia gastronomické zázraky. Doteraz však bolo hotelov málo. V roku 2024 sa to zmení. The Address je prvým hotelom v Spojenom kráľovstve od rodinnej írskej hotelovej skupiny Address Collective, ktorá investovala do šesťposchodového objektu v meste neuveriteľných 9 miliónov libier. V pamiatkovo chránenej budove, ktorá bude otvorená začiatkom roka 2024, sa bude nachádzať 95 izieb, reštaurácia a bar North s celodenným stravovaním a fitnescentrum s bazénom a kamennou saunou s himalájskou soľou.

theaddressglasgow.com

The Store, Oxford, UK

Otvorenie v roku 2024
Obľúbený obchodný dom Boswells v Oxforde začne v roku 2024 svoj druhý život. V rodinnom obchode otvorenom od roku 1738 sa prestalo obchodovať a premení sa na hotel so 101 izbami (vďakabohu – toto mesto veľmi potrebovalo nejaké nové atraktívne hotely). The Store, ktorý sa nachádza na elegantnej ulici Broad Street, na skok od krásnych múzeí, vysokých škôl a starých krčiem akademického mesta, sa bude hrať s myšlienkou obchodného domu ako miesta objavovania – namiesto galantérie a potrieb pre domácnosť však na hostí čaká reštaurácia, kaviareň, strešný bar, kúpele a ďalšie neustále sa rozvíjajúce priestory. Izby vyzerajú luxusne, lákavé snímky sľubujú zamatové postele a koberce z umelej kožušiny, zatiaľ čo v kúpeľoch na prízemí sa hotel spojí so značkou Oskia, ktorá bude ponúkať liečebné procedúry a zážitky zvyšujúce výkon mozgu.

thestoreoxford.com

Casa Loma, Laguna Beach, Kalifornia, USA

Otvorenie v lete 2024
Chcete ísť k moru? Urobte to v tomto juhokalifornskom pobrežnom mestečku a ubytujte sa v 70-izbovom hoteli Casa Loma, ktorý otvorí svoje brány v lete 2024. Ubytovacie zariadenie s výhľadom na oceán – predtým známe ako The Inn at Laguna Beach – kompletne rekonštruuje tím, ktorý stojí za niektorými z najúžasnejších hotelov v USA (vrátane The Scott a Hotel Carmel), na bohémske plážové útočisko s námorníckym nábytkom, mäkkou, útulnou posteľnou bielizňou a farebnou škálou inšpirovanou oceánom. Hotel, ktorý sa nachádza na útese a je vzdialený menej ako päť minút chôdze od pláže Laguna Beach v centre mesta, bude oficiálne otvorený v lete 2024, ale starý hotel bude fungovať počas celej rekonštrukcie.

casalomalagunabeach.com

Casa Lucia, Buenos Aires, Argentina

Otvorenie v januári 2024
Tento 142-izbový hotel značky Único, ktorý sídli v ikonickom centre Buenos Aires, v budove Edificio Mihanovic, sa v novom roku stane najhorúcejšou hotelovou budovou v meste. Budovu s korunou mraku – kedysi najvyššiu v Latinskej Amerike – zrekonštruoval miestny dizajnérsky tím a dodal jej elegantné, teplé interiéry s výraznými akcentmi súčasného umenia od argentínskych umelcov. Zo všetkých izieb je nádherný výhľad na mesto (čo sa dá očakávať, keď ste tak vysoko), pričom tí, ktorí majú šťastie na apartmán, majú k dispozícii balkón a vonkajšiu sprchu. Súčasťou wellness centra v nebeskej výške bude najmodernejšia posilňovňa a 15-metrový zrkadlový bazén. Nezabudnite na otvorenie novej reštaurácie: Kantína bude ponúkať jedálny lístok z bohatej kuchyne krajiny, zatiaľ čo hravé nápoje v hotelovom klube Bacan budú vďaka mixológovi Martinovi Suayovi destilovať to najlepšie z mesta večierkov do tekutého nápoja.

hotelcasalucia.com

The Standard, Singapur

Otvorenie v roku 2024
Pôvodne sa predpokladalo otvorenie v roku 2023, ale teraz bude singapurský debut tejto horúcej hotelovej značky hostiť búrlivé otvorenie v druhej polovici roka 2024, čím sa pripojí k ďalším globálnym otvoreniam v Melbourne, Lisabone, Bruseli a Dubline. Hotel The Standard Singapore sa nachádza v nablýskanej sklenenej budove, kúsok od botanickej záhrady (jednej z mnohých zelených plôch rozprestierajúcich sa v záhradnom meste), a očakávame, že do ázijskej lokality prinesie všetky eklektické znaky tejto odvážnej a drzej značky: kaleidoskopické interiéry, hedonistickú ponuku nočného života, pulzujúci kultúrny program a typicky krikľavú a dravú ponuku reštaurácií. Hovorí sa aj o infinity bazéne.

standardhotels.com

No.124 by GuestHouse, Brighton, UK

Bratia Guestovci sú späť, tentoraz s premenou mestského domu v regentskom štýle v Brightone. Hotel s 32 izbami s výhľadom na Lamanšský prieliv sľubuje všetko pohodlie predchádzajúcich butikových verzií značky GuestHouse v Margate, Yorku a Bathe vrátane reštaurácie Pearly Cow, baru s vonkajšou terasou a wellness konceptu, ale s bonusom, že slávna mestská kamienková pláž je vzdialená len pár minút chôdze. Chce niekto na víkendový pobyt v Brightone?

guesthousehotels.co.uk

The Bonobo by Raes, Byron Bay, Austrália

Otvorenie v polovici roka 2024
Počúvajte milovníci brisbanského hotela Calile: architektonická firma, ktorá stojí za týmto pekným ružovým mestským hotelom, pracuje na nehnuteľnosti na pláži v Byron Bay a prenáša vzdušný, pastelový jemný brutalizmus na zlatý piesok. Tento luxusný apartmánový hotel bude mať v ponuke 41 dvoj-, troj- a štvorlôžkových apartmánov a strešný bazén. Na centrálnom nádvorí sa bude nachádzať množstvo reštaurácií, barov a obchodov.

thebonobo.com.au

Hotel Willa, Taos, Nové Mexiko, USA

Otvorenie 2024
Milovníci prašanu sa radujú: najnedocenenejšia lyžiarska destinácia v USA, Taos, zažije v roku 2024 malú renesanciu a na jej čele stojí tento butikový hotel. Hotel Willa s 51 izbami posúva hotelovú scénu v púšti v Novom Mexiku o úroveň vyššie, keď bývalý motel zo 40. rokov minulého storočia premenil na útočisko inšpirované pueblom s krivými štukovými stenami a teplými drevenými stropmi. Na riadenie hotelovej reštaurácie bol najatý mestský kulinársky mág Zak Pelaccio, zatiaľ čo pražiareň OPC sa podieľa na prevádzke lobby baru a sľubuje denne čerstvú kávu. Nové otvorenie hotela potvrdzuje, že toto historické horské mestečko je rovnako obľúbeným miestom na letné športy ako na zimné. Ak sa zbavíte lyží, budete si môcť prezrieť farmárske trhy, hodovať na sezónnych jedlách a navštíviť začínajúce liehovary v okolí mesta. Pridajte prírodné horúce pramene na dosah od svahov lyžiarskeho údolia v pohorí Sangre de Cristo a my toto mesto zaradíme na budúci rok na zoznam návštev.

hotelwilla.com

Photo credit: Josh Cho Photography

XELA, Tulum, Mexiko

Najnovšia dizajnovo navrhnutá lokalita v Tulume, ktorá bola otvorená tento mesiac, predstavuje intímny pobyt na pláži. Hotel XELA s 12 apartmánmi len pre dospelých – ďalšia novinka mexickej skupiny Namron Hospitality s miestnymi koreňmi – prináša charakteristický luxusný štýl tejto butikovej značky s vlastnou plážou s bielym pieskom, uvoľnenou modernou mexickou reštauráciou, strešným barom s výhľadom na Karibské more a prístupom do kúpeľov v sesterskom zariadení La Valise Tulum, kde si môžete vychutnať procedúry a obrady vychádzajúce z mayskej kultúry. Izby sa nachádzajú v bývalom súkromnom dome a spája sa v nich striedma elegancia s prírodnými krásami regiónu – očakávajte zemité odtiene, množstvo prírodných tkanín a čistý nábytok vyrobený miestnym stolárom. Zaujímavosťou sú kúpeľne s obrovskými vaňami pripomínajúcimi koryto, v ktorých sa môžete kúpať celé hodiny.

xelatulum.com

The Hoxton Edinburgh, Škótsko, UK

Otvorenie začiatkom roka 2024
The Hoxton opäť expanduje – po otvorení v Londýne, Berlíne, Bruseli a Amsterdame sa tento butikový reťazec náhle presúva do škótskej metropoly a prináša svoj štýl „open-house“ do oblasti Haymarket. Majestátny Hoxton Edinburgh s 211 izbami sa bude rozprestierať v 11 spojených georgiánskych meštianskych domoch a po prvýkrát bude zahŕňať tri samostatné „domy“ – trojizbové apartmány určené na dlhšie pobyty. Očakávame typicky dobrú reštauráciu a bar, ale bude tu aj galéria, v ktorej sa budú prezentovať diela miestnych umelcov. Medzi ďalšie nové pobočky spoločnosti Hox v roku 2024 patria Dublin a Viedeň.

thehoxton.com

Sea Sea, Nový Južný Wales, Austrália

Otvorenie v lete 2024
Tento hotel v Novom Južnom Walese, ktorý otvára manželský pár (stojaci aj za hotelom The Slow na Bali), je inšpirovaný 70. rokmi a prináša do ospalého surferského mestečka Crescent Head nový štýl. S 24 izbami zariadenými v štýle hovädzej kože a bohatej drevenej výzdoby, vlastnou líniou oblečenia, celoročnými umeleckými výstavami, prebiehajúcim hudobným programom, barom v spolupráci so sydneyským obchodom s alkoholom P&V a šéfkuchárom Danielom Medcalfom, ktorý bude mať na starosti ponuku jedál, očakávame veľké veci (a nehovoríme len o vlnách).

seaseahotel.com


  • ©2012-2024 Juraj Ilavský – Darcstudio, Karpatské námestie 7770/10A, 831 06 Bratislava-Rača, IČO: 55188231
  • Kontakt