You dont have javascript enabled! Please enable it! RECENZIA: Intercontinental Lyon Hotel Dieu, Francúzsko

Intercontinental Lyon Hotel Dieu, Francúzsko

Avatar Juraj | 30 augusta, 2023


Intercontinental Lyon Hotel Dieu je palácový hotel na nábreží rieky, ktorý vznikol z bývalej nemocnice.

Pri pohľade na hotel Intercontinental Lyon Hotel Dieu, ktorý sa týči na nábreží rieky Lyon, by ste si mohli myslieť, že ide o palác. Len máloktorá budova na svete dominuje svojmu okoliu tak pôsobivo a esteticky. Hotel Intercontinental Lyon Hotel Dieu, ktorý vznikol zo základov bývalej mestskej nemocnice, vytvoril pozoruhodný hotel, ktorý je bezpochyby nielen najlepším miestom na pobyt v Lyone, ale aj jedným z najlepších hotelov vo Francúzsku.

Pre koho...


Intercontinental Lyon Hotel Dieu je hotel, ktorý si môžete vybrať, keď chcete osláviť výnimočnú udalosť so svojou milovanou osobou. Či už plánujete požiadať o ruku, oslavujete výročie, alebo chcete povedať „ďakujem“, tento hotel ponúka pôvab, atmosféru a služby, ktoré potrebujete na to, aby ste urobili ten správny dojem a vytvorili nezabudnuteľné spomienky. Len sa uistite, že vy aj vaša milovaná si ceníte tie najlepšie veci v živote.

Ubytovanie...


Hotel Intercontinental Lyon Dieu má 144 izieb a 31 apartmánov s výhľadom na rieku v prednej časti hotela alebo na nádvorie a baziliku v zadnej časti hotela. Keďže budova je pamiatkovo chránená, architekti museli pracovať so štruktúrou existujúcej budovy, takže do dizajnu hotela boli zakomponované hrubé kamenné múry, okná s dvojitou výškou a množstvo ďalších pôvodných prvkov. Interiéroví dizajnéri sa tiež priklonili k historickému hodvábnemu priemyslu v Lyone a mnohé izby majú na stenách panely zo vzorovaného hodvábu.

Unikátne hotelové apartmánydvojpodlažné a vchádza sa do nich na hornom poschodí, na medziposchodí s priestranným obývacím priestorom, z ktorého sa pozeráte priamo na rieku. Po schodoch zostupujete do spálne, ktorá je zaliata svetlom z okien s dvojitou výškou. Na oboch úrovniach je dostatok úložného priestoru a vlastná kúpeľňa s voľne stojacou vaňou a samostatným sprchovacím kútom je šikovne schovaná za spálňou.

Jedlo a nápoje...


Málokedy je hotelový bar jednou z hlavných atrakcií mesta, ale Dome Bar sa nepodobá na nič, čo ste doteraz videli. Bar, ktorý bol v roku 2021 vyhlásený za najlepší hotelový bar na svete, sa nachádza v priestoroch, ktoré boli v minulosti nemocničnou kaplnkou, v neobyčajnom priestore s 32 m vysokým stropom. Keď ho uvidíte po prvýkrát, možno vám spadne sánka! Mne samému sa to stalo…

Bar Dome je otvorený denne od 15.00 do 23.30 h a ponúka množstvo podujatí, ktoré vás sem môžu nalákať: od stredy do nedele sa podáva popoludňajší čaj, poslednú nedeľu v mesiaci sa koná brunch a prvú stredu v mesiaci tu vystupujú živí hudobníci. My sme tu zastihli džezovú kapelu, ktorej zvuky saxofónu sa úžasne rozliehali po celej sále.

Jedlá v hoteli Intercontinental Lyon Hotel Dieu sa podávajú v hotelovej reštaurácii Epona na prízemí. Je to veľký, svetlý priestor, netypický pre Lyon, a v menu šéfkuchára Mathieu Charroisa sa mieša miestna gastronómia s obľúbenými medzinárodnými jedlami. Personál reštaurácie je pozorný, ale nie úzkostlivý, a najmä počas víkendov si budete chcieť dopriať dostatok času na dlhé, pokojné raňajky pred tým, ako sa vydáte na prehliadku mesta.

Vybavenie...


Najlepším spôsobom, ako si v Lyone zašportovať, je prechádzať sa po tomto slávnom meste, ale ak by vám počasie neprialo, v hoteli je k dispozícii fitnescentrum s nepretržitou prevádzkou, ako aj rozsiahle wellness centrum na relaxáciu. Tí, ktorí prichádzajú do Lyonu pracovne, môžu využiť aj hotelové kongresové centrum Academie.

Za koľko?
Cena izieb v hoteli Intercontinental Lyon Hotel Dieu začína od 300 € za noc.

Čo je v blízkosti?


Hotel Intercontinental je len malou časťou komplexu Grand Hotel Dieu, takže bez toho, aby ste museli vyjsť do ulíc Lyonu, nájdete tu butiky a reštaurácie, La Cite Internationale de la Gastronomie a múzeum Soieries Brochier, ktoré rozpráva o obchode s hodvábom v meste a o používaní lyonského hodvábu v najlepších francúzskych módnych domoch.

Okrem toho sa krátkou prechádzkou dostanete na námestie Bellecour a do Starého mesta Lyonu s kostolmi, Múzeom histórie Lyonu a lanovkou na baziliku. Lyon má vynikajúci systém verejnej dopravy, ktorým sa môžete dostať do Gallo-rímskeho múzea v Lyone, Múzea výtvarného umenia, múzea Confluence a tiež do Les Halles de Lyon Paul Bocuse, rozsiahleho krytého trhu s potravinami v meste.

Prvý dojem je dôležitý a ťažko si predstaviť hotel, ktorý by urobil silnejší dojem ako Intercontinental Lyon Hotel Dieu. Je to výnimočné miesto na pobyt v srdci fascinujúceho mesta.

O samotnom pobyte nebol hotel vopred informovaný a pobyt sme si hradili sami.


  • ©2012-2024 Juraj Ilavský – Darcstudio, Karpatské námestie 7770/10A, 831 06 Bratislava-Rača, IČO: 55188231
  • Kontakt