You dont have javascript enabled! Please enable it! Kde sa túto zimu ubytovať v New Yorku

Kde sa túto zimu ubytovať v New Yorku

Avatar Juraj | 8 januára, 2023

V tomto ročnom období je veľa dôvodov, prečo sa vybrať do New Yorku. Výpredaje na Piatej avenue a mrazivé prechádzky v Central Parku. Potulovanie sa pod žiarivými neónmi Times Square. Zmena prostredia na prekonanie zimnej nálady? A my hovoríme, že pri návšteve mesta, ktoré nikdy nespí, sa pred odchodom domov treba poriadne vyšantiť. Tieto tri hotely v centre mesta Vám poskytnú prepychové útočisko a navyše budete mať všade na skok.

Aman New York


Aman New York - Záhradná terasa
Aman New York - Záhradná terasa

Napriek tomu, že na prvý pohľad pôsobí hrozivo exkluzívne, je toto miesto veľmi prívetivé pre každého. Vydajte sa jedným z výťahov, ktoré vás privítajú pri vchode, a výstupte na mieste, kde zažijete gastronomickú, mixologickú alebo spoločenskú atmosféru New Yorku. Japonská reštaurácia Nama čerpá z východu a uprostred mrakodrapov Manhattanu, ctiac si tradície japonského stolovania washoku nastvuje latku kvality veľmi vysoko. Jedálny lístok ponúka jedlá pre všetky chuťové zmysly. Obzvlášť chutná je pikantná tuniaková rolka so sezamovým aioli a pažítkou a hovädzí striploin miyazaki wagyu. Hostia sedia za pultom z dreva Hinoki a sledujú kuchárov pri ich kulinárskych kúzlach, ale zároveň sa vyhrievajú v bohatstve a luxuse  21. storočia vďaka výzdobe, ktorá je v súlade s betónovou krajinou vonku. Na tom istom poschodí, cez chodbu, sa nachádza Lounge bar a záhradná terasa. Prvý z nich je dokonalým útočiskom pred zimným New Yorkom s modernými krbmi a ponukou prémiových nápojov.

Aman New York - Záhradná terasa

Vonkajšia terasa Garden Terrace ponúka stret prvkov - plápolajúcich ohnísk a zurčiacich vodných prvkov s výhľadom na Piatú avenue. Na prízemí v pivnici nájdete Aman's Jazz Club, klasický speakeasy, v ktorom sa až do skorých ranných hodín konajú špeciálne vystúpenia. Medzi sezónne podujatia patria kurzy japonského balenia darčekov, gastronomické zážitky pri príležitosti benátskeho karnevalu neskôr v zime a návšteva tibetského majstra budhizmu Bon GesheLa, ktorý v Aman New York organizuje inauguračnú Cestu k mieru. Ak sa chcete po rozlúčke s ďalším rokom zotaviť, Aman je naozaj jedným z najlepších miest, kde to môžete urobiť.

The Peninsula New York


Hotel Peninsula je pravdepodobne tým pravým miestom na pobyt, ak ste prišli do mesta nakupovať. Tento kúsok luxusu nájdete hneď vedľa Piatej avenue s trochu skromným vchodom na 55. ulici. Hotel, ktorý Vás privíta rozdeleným schodiskom vždy vyzdobeným vázami so sezónnymi kvetmi, je srdečný a často sa stráca medzi veľkoleposťou luxusných hotelov. Z chodieb kričí Gatsbyho New York a izby - aj tie "najzákladnejšie" - pripomínajú penthouse hodný Mirandy Priestlyovej. Suity poskytujú viacero pohľadov na mesto s priestrannými obytnými priestormi, mahagónovými pracovnými stolmi a v prípade suity The Peninsula aj vlastným klavírom. Dvojité dvere oddeľujú obývacie priestory od spální a kúpeľní, ktoré majú sivú, šedú, čokoládovú a krémovú farbu.

V roku 2022 sa hotel The Peninsula zameral na wellness svojich hostí prostredníctvom iniciatívy Life Lived Best (s 24-hodinovou službou Wellness Concierge). Kvôli tomu nemusíte opustiť svoju izbu. Life Lived Best ponúka rituál pred spaním, ktorý vás prevedie tým, ako si pripraviť dokonalý kúpeľ, pričom v ponuke je himalájska soľ, esencie z narangi a kadidla a bylinné oleje. Meradlom luxusného miesta je často vôňa, šitá na mieru miestu, kde ste ubytovaní. A tá v hoteli The Peninsula je sladká a lákavá v podobe telového umývacieho gélu Subtle Energies Tranquility a hydratačného krému Bliss Body Blend. Ak ešte nie ste dostatočne uvoľnení, aplikácia oleja Sleep Easy Nasya a postriekanie vankúša sprejom Pure Indian Rose Hydrosol vás po dni maloobchodnej rebélie dostane do pohody.

Kúpele v hoteli The Peninsula New York
Kúpele v hoteli The Peninsula New York

Okrem útulného priestoru svojej izby nájdete na 22. poschodí kúpeľné centrum Peninsula Spa, v ktorom si môžete vybrať z množstva procedúr, z ktorých každá je prispôsobená len a len vám. Dlhé masáže a ošetrenia tváre vás nechajú skĺznuť do pocitu maximálneho relaxu, po ktorom budete ponechaní v jednom z čajových salónikov alebo relaxačných priestorov - ten druhý je doplnený individuálnymi kapsulami, aby ste mohli ďalej odpočívať v slabo osvetlenej samote pripomínajúcej let prvou triedou. Tieto kúpele skutočne nabádajú hostí, aby si oddýchli tak, ako to len dokážu. Potom sa zo sauny a parnej zóny vyberte po tajnom schodisku k bazénu, ktorý sa vznáša na pozadí panoramatického výhľadu na panorámu Midtownu. Zaujímavosťou je, že tento zážitok príde aj do Londýna v roku 2023, keď sa otvoria brány úplne nového hotela Peninsula v Hyde Park Corner - tento projekt (za 800 miliónov libier) sa pripravuje už desať rokov.

JW Marriott Essex House


O niekoľko blokov severnejšie sa nachádza hotel JW Marriott Essex House, ktorý ponúka izby s nádherným výhľadom na Central Park. Essex House je nádherne umiestnený na okraji južnej hranice Central Parku - a rozsiahle výhľady sú o to pôsobivejšie na konci roka. Október a november ponúkajú škálu pestrých odtieňov, keď sa listy držia na konároch, než príde december a strhne ich zo seba. Hoci zima v Central Parku môže pôsobiť trochu pustejšie, rozprávkové svetlá, vianočné stromčeky, korčuliari a koče ťahané koňmi vytvárajú čarovné kúzlo.

Počas pobytu na Manhattane je nevyhnutnosťou vyraziť do parku, ale prečo si neobjednať sprievodcu newyorských conciergov, Josepha Cohena, ktorý ponúka individuálne prehliadky najzaujímavejších (aj menej známych) miest v New Yorku. Objednajte si Josepha prostredníctvom Essex House alebo cez jeho vlastnú webovú stránku (extraordinarynewyork.com) a on sa s vami stretne vo vašom hoteli a zavedie vás tam, kam chcete. Bez ohľadu na ročné obdobie vie o Veľkom jablku všetko, čo treba vedieť, a prezradí vám, kde sa najesť a kde nakúpiť, a pridá k tomu dávku histórie a dobrú dávku newyorských klebiet. Či už ide o príbehy z obdobia pozlátenej éry, alebo o niečo aktuálnejšie, Joe je váš človek. V hoteli Essex House sú izby zariadené v modernejšom štýle - čierna, biela a sivá s kovovými ozdobami a pocitom svetla a vzduchu - zatiaľ čo inde v hoteli nájdete kúpele, fitnescentrum a reštauráciu a bar Southgate.


  • ©2012-2024 Juraj Ilavský – Darcstudio, Karpatské námestie 7770/10A, 831 06 Bratislava-Rača, IČO: 55188231
  • Kontakt
1
JÚN
Týždenník TRAVELISTA
od 1.júna každý týždeň ZDARMA
pre každého...
e-mailom vo formáte PDF a ePub
PRIHLÁSIŤ SA