You dont have javascript enabled! Please enable it! Známe a menej známe zimné strediská v Rakúsku

Známe a menej známe zimné strediská v Rakúsku

Avatar Juraj | 6 decembra, 2022

Rakúsko je tradične najnavštevovanejšou a najobľúbenejšou zahraničnou lyžiarskou destináciou. Cesta do Rakúska má mnoho výhod, ktoré si Slováci aj Česi cenia už viac ako 30 rokov. Blízkosť, kvalita služieb, snehové podmienky a priateľský prístup k turistom sú dôvody, prečo sa väčšina lyžiarov do Rakúska vracia.

Ak ste si na svoju lyžiarsku dovolenku vybrali Rakúsko, nebudete ľutovať. Ak sa ešte stále rozhodujete, máme pre vás niekoľko zaujímavých informácií, ktoré vás možno presvedčia, aby ste si túto zimu zalyžovali v Rakúsku.

Medzi hlavné argumenty milovníkov lyžovania v Rakúsku patria:

  • dobrá dostupnosť do lyžiarskych stredísk autom alebo autobusom,
  • veľmi dobrá kvalita služieb vrátane ubytovania a stravovania,
  • výborné snehové podmienky, najmä vo vyšších nadmorských výškach a na ľadovcoch,
  • dobré ceny,
  • širokú škálu rôznych typov stredísk od malých stredísk s niekoľkými zjazdovkami až po strediská so stovkami kilometrov zjazdoviek rôznej náročnosti,
  • priateľský prístup k českým a slovenským turistom – navyše v mnohých rakúskych strediskách alebo reštauráciách pracujú Česi alebo Slováci, takže s jazykovou bariérou nie je problém,
  • aktivity po lyžovaní – v mnohých ubytovacích zariadeniach, hoteloch a apartmánoch nájdete aj wellness, sauny alebo bazény a v obciach a strediskách kvalitné reštaurácie s regionálnymi špecialitami.

Istota snehu = Rakúske ľadovce

Aj v rakúskych Alpách sa môže stať, že počasie lyžiarom nepraje a snehu je málo. Ak si teda chcete byť istí, že budete mať na svojej lyžiarskej dovolenke dostatok snehu, vyberte sa do vyššie položených stredísk alebo priamo na ľadovec, kde je sneh po celý rok.

Hinterlux

Medzi najznámejšie ľadovcové lyžiarske strediská patrí Hinterlux s najvyšším bodom vo výške 3 250 m, ktorý je zároveň jediným strediskom v Rakúsku otvoreným pre lyžiarov 365 dní v roku. So 60 km zjazdoviek je Hinterlux zároveň najväčším ľadovcovým lyžiarskym strediskom v Rakúsku.

Stubai

Ďalším obľúbeným ľadovcom je Stubai s najvyšším bodom vo výške 3312 m n. m. Ponúka 43 km stredne náročných a ľahkých zjazdoviek a známu reštauráciu „Jochdohle“ vo výške 3150 m. V Stubai nájdete aj 10 km dlhú zjazdovku, ktorá vedie z hornej stanice vo výške 3310 m do dolnej stanice vo výške 1750 m.

Pitzal

Ľadovec Pitzal je najvyššie položené lyžiarske stredisko vôbec, s najvyšším bodom vo výške 3 440 m n. m. a najvyššou kaviarňou v Tirolsku.

Sölden

Stredisko Sölden ponúka lyžovanie na dvoch ľadovcoch – Rettenbach a Tiefenbach. Spojnicou medzi oboma strediskami je tunel pre lyžiarov vo výške 3240 m n. m.

Kitzsteinhorn-Kaprun

Veľmi obľúbeným a navštevovaným strediskom je Kitzsteinhorn-Kaprun. Kitzsteinhorn je s výškou 3 203 metrov nad morom najvyšším vrchom v regióne Salzbursko. Na úpätí tejto hory sa nachádza obec Kaprun (786 m n. m.), ktorá je východiskovým bodom pre lyžiarov a zároveň miestom na pobyt. Ďalším známym strediskom v oblasti je mesto Zell am See, ktoré je vzdialené len 7 km od Kaprunu. Pri hornej stanici lanovky Kitzsteinhorn sa vo výške 3029 m n. m. nachádza vyhliadka s nádherným výhľadom na vrcholy Großglockner a Großvenediger.

Grossglockner-Heiligenblut

Grossglockner-Heiligenblut s najvyšším bodom tesne pod 3 000 m ponúka 55 km upravených zjazdoviek a množstvo svahov vhodných na voľnú jazdu. Samotná obec Heiligenblut sa nachádza v nadmorskej výške 1301 m. V zime je horská cesta do obce uzavretá a obec je tak úplne bez áut. Okrem zábavy na svahoch ponúka Heiligenblut aj ďalšie aktivity a zábavu, od krytého bazéna cez sánkarskú dráhu, klzisko, príjemné kaviarne a reštaurácie až po après ski bary a diskotéky.

Videá vybraných hotelov v Rakúsku

Tennerhof Gourmet & Spa Kitzbühel

Kristiania Hotel Lech, Austria


  • ©2012-2024 Juraj Ilavský – Darcstudio, Karpatské námestie 7770/10A, 831 06 Bratislava-Rača, IČO: 55188231
  • Kontakt