You dont have javascript enabled! Please enable it! The Cascades Golf Resort, Spa & Thalasso, Somabay, Egypt

The Cascades Golf Resort, Spa & Thalasso, Somabay, Egypt

Avatar Juraj | 22 mája, 2023

V Cascades Golf Resort, Spa & Thalasso si môžete zahrať golf, ponoriť sa do Thalasso kúpeľov alebo si jednoducho iba užívať.

Keď som prišiel do 5* hotela Cascades Golf Resort, Spa & Thalasso, ohromila ma dramatickosť jeho oranžovej budovy spálenej slnkom, ktorá sa vypínala na najvyššom bode polostrova Somabay.

Bez ostychu stojí uprostred neuveriteľne sviežich zelených fairwayí majstrovského golfového ihriska, ktoré navrhol Gary Player. Je to zelená krajina ozdobená vodopádom a trblietavými jazerami, ktorá sa rozprestiera, kam až oko dovidí, až po okraj Červeného mora.

Hotel Cascades je súčasťou súkromného komplexu Somabay a z každého smeru ponúka výhľad na príjemnú škálu prírodných farieb, ktoré sú premyslene vytesané z púštnej krajiny.

Pre koho je určený?

V prvom rade pre golfistov. A tých, ktorí hľadajú spoľahlivé slnko na lietanie a plávanie a oddávajú sa luxusným thalasso kúpeľom (terapie s morskou vodou). Ale aj mladé rodiny si tu určite užijú detský klub.

Ubytovanie

V tomto rozľahlom rezorte sa nachádza 159 priestranných izieb, z ktorých každá má rozlohu najmenej 44 m². V ponuke sú izby Štandard, Deluxe, obrovské apartmány Gary Player, Junior apartmány, Executive apartmány a Imperial Suite s rozlohou 340 m². Apartmány Executive majú prístup do salónika Executive Lounge.

Moja izba bola Deluxe so všetkými modernými vymoženosťami, ako je televízor, sušič vlasov, župan atď., priestrannou kúpeľňou s vaňou, samostatným sprchovacím kútom a sladko voňajúcimi toaletnými potrebami. Mala krásny výhľad na golfové ihrisko a každé ráno som pred začiatkom dňa sedával na malom balkóne zaliatom slnkom a popíjal šálku kávy. Vždy ma prekvapilo, keď som na ihrisku videl golfistov, bez ohľadu na to, ako skoro som sa zobudil.

Jedlo a nápoje

V hoteli Cascades je niekoľko možností stravovania. V hlavnej reštaurácii sa podávajú raňajky formou bufetu, obedy a večere s množstvom rozmanitých a tematických jedál.

The Spikes, príjemný vonkajší priestor hneď vedľa 18. greenu a pri hlavnom bazéne, je skvelý na neformálne, ale kvalitné jedlá počas obeda.

Na súkromnej pláži Cascades sa nachádza aj reštaurácia Seashell s výbornou ponukou morských plodov, ktoré chutili o to lepšie, že mi vo vlasoch vial morský vánok.

Večer som zamieril do „pubu“ Eagles na pohodové koktaily a pochutiny a sedel som na jeho veľkom balkóne a pozoroval som polostrov Somaby, ktorý teraz zakrýva atramentovo modrá hviezdna noc.

Majstrovské golfové ihrisko

Golfové ihrisko je hlavným lákadlom a niet divu. 18-jamkové golfové ihrisko s par 72 navrhol americký profesionálny golfista na dôchodku Gary Player a hoci je zelené s peknými jazerami, nestratilo svoju púštnu kvalitu. Niektoré jamky sa hrajú na hrane Červeného mora, čo im dodáva ďalšiu výzvu.

K dispozícii je pôsobivý driving range, skórovacia aréna s rozlohou 5 000 m², cvičná plocha na pitch and putt a plocha venovaná futbalovému golfu. Ten sa hrá s futbalovou loptou plnej veľkosti, ale dodržiavajú sa tu golfové pravidlá. Je to neuveriteľne zábavné hrať v skupine alebo s partiou priateľov.

Kúpele Thalasso

Relaxačný zážitok sa začal jednoduchým vstupom do budovy kúpeľov, kde som schytal dve dávky dopamínu; po prvé z estetického hľadiska – je to nádherný priestor s pôsobivým lustrom, a po druhé zmyselnou vôňou manga a ananásu. Takmer mimovoľne som pocítil, ako som zaradil nižší rýchlostný stupeň a uvoľnil sa v tom, čo som považoval za vysoko relaxačný zážitok založený na morskej vode.

Thalasso-tonický hydroterapeutický bazén Cascades má 750 m2 a je najväčší v Afrike. Obsahuje 830 kubíkov vody rozdelenej do samostatných vodných bazénov s tryskami, tlakovými sprchami, prúdmi a protiprúdmi, ktoré vraj upokojujú a „regenerujú a tonizujú“ telo.

Podľa pokynov thalasso terapeuta Mahmouda som prechádzal od jednej vysokotlakovej trysky k druhej, určenej na „regeneráciu“ rôznych častí, napríklad nohy alebo žalúdka. Bola to hodinová masáž celého tela. Neskôr som odpočíval pri kúpeľnom bazéne s morskou vodou a popíjal bylinkový čaj na upokojenie.

Je tu 65 liečebných miestností s desiatkami rôznych procedúr. V jednej z nich som absolvoval úžasnú švédsku masáž.

K ďalšiemu vybaveniu patrí bazén, ktorý je taký veľký, že nikdy nie je obsadený, tenisové kurty, paddle tenis, posilňovňa, kaderníctvo a bezplatné Wi-Fi pripojenie na internet. Mimochodom, bezplatné wifi pripojenie sa vzťahuje aj na ich súkromnú pláž.

Čo sa nachádza v blízkosti?

Cascades je obklopený neuveriteľným golfovým ihriskom, ale to neznamená, že by ste prišli o pláž. Na súkromnú pláž Cascades na pobreží Somabay premáva kyvadlová doprava. Ležadlá, uteráky a slnečníky môžete využívať bezplatne. V Ras Abu Soma Dive Site a Tobia Arbaa Dive Site sa nachádzajú dve potápačské centrá, centrum kitesurfingu, požičovňa štvorkoliek a sprevádzané výlety po púšti.

Nachádza sa tu aj pekný prístav, kde si môžete prenajať bicykle alebo golfové vozíky a preskúmať okolie alebo sa len tak prejsť po obchodoch a reštauráciách.

Večer navštívte strešný bar Sobar oproti prístavu a vychutnajte si kokteil pri západe slnka.

HODNOTENIE:

V hoteli Cascades Golf Resort Spa and Thalasso sa vám bude páčiť veľa vecí vrátane úžasne výhodných cien. Šport, golf, celoročné slnko, dobré jedlo a blízkosť súkromnej pláže. A k tomu skvelé služby.


  • ©2012-2024 Juraj Ilavský – Darcstudio, Karpatské námestie 7770/10A, 831 06 Bratislava-Rača, IČO: 55188231
  • Kontakt