You dont have javascript enabled! Please enable it! MUSÍTE VIDIEŤ: Korfu

MUSÍTE VIDIEŤ: Korfu

Avatar Juraj | 12 júna, 2023

Naozaj nádherným ostrovom v Grécku je Korfu. Keď sa sem vyberiete, okamžite uvidíte benátske, francúzske a britské vplyvy v jeho kultúrnom dedičstve. Práve tu bola založená aj prvá univerzita v Grécku. Na Korfu, ktoré je obľúbené pre množstvo kostolov, sa nachádza aj niekoľko pamiatok zapísaných na zozname svetového dedičstva UNESCO. Bohatá história a rozmanitá kultúra ostrova sú len niektoré z dôvodov, prečo by ste ho mali navštíviť.

Itinerár, čo musíte na Korfu vidieť...

Veľmi známy kláštor na ostrove, preto aj turistický zaujímavý pre návštevníkov. Návšteva tu však stojí za to. Je tu nádherný výhľad a nachádza sa tu aj pekný kláštorný obchod, kde si môžete kúpiť originálne regionálne produkty, ako napríklad olivový olej, víno, mydlá a džemy. Kláštor Paleokastritsa je miestom, kde nájdete pokoj.

Mesto Korfu sa dá dobre preskúmať za jeden deň a aj keď je tam veľa ľudí v samotnom centre, stále sa dajú nájsť celkom útulné a tiché miesta. Zabočte do uličiek, kde nie je jeden obchod za druhým. Ak hľadáte grécke alkoholické nápoje, výrobky z olivového dreva a oblečenie, nájdete ich tam.

Kláštor sa nachádza na malom ostrove a je pohľadnicou Korfu. Môžete odtiaľ obdivovať aj blížiace sa lietadlá z bezprostrednej blízkosti. Pre fotografov je to najobľúbenejšia „pohľadnicová idylka“ na Korfu a je absolútnym zážitkom zachytiť ostrov aj protiľahlú pevninu.

Je to veľmi pekná malá pláž s čistou vodou. Môžete sa tu opaľovať alebo šnorchlovať. A nielen to, môžete si tu vyskúšať aj súkromný výlet loďou do jaskýň. Ak hľadáte krištáľovo čistú vodu, krásne zátoky a prostredie na oddych, toto je miesto pre vás.

Canal D’Amour je hlavnou atrakciou Sidari/Peroulades. Nachádza sa tu množstvo malých malebných zátok s čiastočne tyrkysovo modrou vodou, väčšinou malou piesočnatou časťou pláže, nádhernými skalnými útvarmi a plytkou vodou.

Liston je nádherná architektúra s niekoľkými reštauráciami, barmi a kaviarňami. Je zapísaná na zozname svetového dedičstva UNESCO. Môžete sa prejsť po promenáde a obdivovať okolie. Vďaka mnohým kaviarňam máte tiež skvelé možnosti na oddych pri káve. Historická časť mesta Kerkira sa nachádza neďaleko.

Tak sem sa oplatí ísť. Najmä ak radi fotografujete. Samotná pevnosť je úžasná, neuveriteľne veľká a má mnoho úrovní. Výhľad je neuveriteľný, môžete vidieť celé mesto, okolo nej široko-ďaleko na more aj pevninu. Je to tiež dobrá príležitosť uniknúť turistickému ruchu mesta.

Hlavná pláž Sidari, ktorá sa nachádza v blízkosti centra, je vhodná najmä pre deti, pretože je pomerne plytká a môžete sa v nej postaviť pomerne ďaleko v mori. Na rozdiel od iných zátok na Korfu je tu jemnozrnná piesočnatá pláž, ktorá je v závislosti od ročného obdobia ideálna na opaľovanie alebo ideálna na kúpanie.

Táto pláž na južnej strane, keď sa dostanete do Agios Georgios, je rozsiahla a nie je preplnená ani v hlavnej sezóne, dokonca tu nie sú žiadne otravné motorové člny. Voda je tiež pokojná, čo je vhodné pre deti a neplavcov.

Zrúcaniny hradu Angelokastro sa nachádzajú severne od Paleokastritsa. Tento hrad je výborne zachovaná pevnosť z byzantského obdobia. Každý, kto sa zaujíma o históriu alebo staré hrady, by mal tento objekt navštíviť. Výstup na zrúcaninu však nie je vhodný pre ľudí s pohybovými ťažkosťami.


  • ©2012-2024 Juraj Ilavský – Darcstudio, Karpatské námestie 7770/10A, 831 06 Bratislava-Rača, IČO: 55188231
  • Kontakt