You dont have javascript enabled! Please enable it! MUSÍTE VIDIEŤ: Santorini

MUSÍTE VIDIEŤ: Santorini

Avatar Juraj | 14 júna, 2023

Slávny grécky ostrov Santorini sa nachádza v Egejskom mori. V 16. storočí pred naším letopočtom ho zničila sopečná erupcia. Výnimočné výhľady, ktoré tento ostrov ponúka, nádherné biele domy v tvare kociek a bohatá história sú len niektoré z dôvodov, prečo je vždy súčasťou zoznamu každého cestovateľa. Keď sa sem vyberiete, môžete si vychutnať jedno z najchutnejších vín v Grécku, navštíviť archeologické náleziská, zaplávať si na jeho jedinečnej pláži s čiernym pieskom alebo len tak relaxovať a obdivovať všetko, čo tu uvidíte. Ak vás zaujíma, čo ďalšie môžete na Santorini robiť a aké ďalšie miesta môžete navštíviť, pripravili sme pre vás tento článok ako pomôcku do budúcnosti.

Itinerár, čo musíte na Santorini vidieť...

Je to príjemná túra, ktorá sa začína v polovici cesty z mesta Fira a ponúka niekoľko skutočných noviniek o kaldere a meste Oia. Pri túre si nezabudnite vziať vodu a ochranu proti slnku, pretože tu nie je žiadny tieň. Oblečte si pohodlné oblečenie a obuv. Táto 3-hodinová túra vám poskytne fantastické výhľady a úžasný zážitok. Túto túru musíte počas pobytu na Santorini vyskúšať!

Keď zídete z Oia po schodoch, naskytne sa vám nádherný výhľad na záliv Ammoudi s malými rybárskymi loďkami. Je to krásna zátoka s priezračnou vodou a množstvom reštaurácií. Nad ňou sa týči sopečná skala s krásnymi bielymi domčekmi. Kúpanie v chladnej vode je osviežujúce. Aj keď bude zátoka pravdepodobne na kúpanie trochu preplnená, má svoje osobitné čaro. Môžete odtiaľto mať aj nádherný výhľad na Oiu.

Múzeum je „povinná zastávka“ pre každého, kto sa zaujíma o starovekú históriu. Je to malé, ale prehľadné múzeum. Exponáty sú pôsobivé a popisy sú v gréčtine a angličtine. Má najzaujímavejšie nálezy z minojského obdobia. Nielen to, ale nájdete tu aj nálezy z iných oblastí z rovnakého obdobia a môžete porovnať, ako sa vyvíjali praveké štýly. Odporúčame sem ísť pred návštevou archeologického náleziska Akrotiri.

Toto nálezisko je veľmi dobre zachované, takže sa často označuje ako Pompeje Egejského mora. Je úžasné vidieť, ako dobre sa zachovalo takmer 4000 rokov staré mesto a v akej vysokej kultúre žili vtedajší obyvatelia. V mieste vykopávok prebehla rekonštrukcia, a stalo sa z toho jedinečné miesto, ktoré sa oplatí vidieť.

Tento malý ostrov je jednoducho nádherný a mali by ste ho navštíviť. Východ a západ slnka sú nezabudnuteľné pohľady. Považuje sa za jeden z vrcholov vašej návštevy Santorini. Počítajte však s tým, že oblasť bude preplnená, ale nemusíte sa obávať, pretože pravdepodobne aj tak nájdete miesto, z ktorého môžete urobiť skvelé fotografie.

Lokalita je výnimočná nádherným výhľadom, pomerne početnými náučnými panelmi, agorou so stĺporadím a amfiteátrom na svahu s nádherným výhľadom. Toto miesto v pokojnom prostredí ponúka úchvatný výhľad na Kamari, Perissu, Profitis Elias a Egejské more. Nezabudnite však, že prístup sem nie je taký jednoduchý. Musíte si to sem vyšliapať a cesta je dosť strmá, oblečte si pohodlné oblečenie a obuv.

Krásna dlhá pláž pozostávajúca z čiernych kamienkov. Voda je priezračná a čistá a nachádza sa tu niekoľko reštaurácií. Čierna pláž Perissa je najlepšou voľbou pre plážových dovolenkárov na ostrove. Voda a piesok však môžu byť počas letnej sezóny veľmi horúce.

Santorini, jeho súostrovie a sopka tvoria jedinečný súbor, ktorý by ste mali vidieť aspoň raz. Samotný sopečný ostrov má nádhernú polohu, sám o sebe ponúka možnosti na fotografovanie a dobre splýva s touto jedinečnou kulisou. Výstup na sopku, ktorý trvá približne 30 minút, je jedinečným zážitkom!

Vydajte sa na ochutnávku vína, keď ste na Santorini! Vo vinárstve Santo Winery budete môcť nielen ochutnať skvelé vína, ale uvidíte aj úžasné výhľady, pretože sa nachádza na fantastickom mieste.

Toto je dobrá alternatíva, ako sa dostať do prístavu. Výhľad na prístav je nádherný. Nezabudnite však, že treba počítať s dlhým čakaním.


  • ©2012-2024 Juraj Ilavský – Darcstudio, Karpatské námestie 7770/10A, 831 06 Bratislava-Rača, IČO: 55188231
  • Kontakt