You dont have javascript enabled! Please enable it! Najobľúbenejšie letoviská Tuniska

Najobľúbenejšie letoviská Tuniska

Avatar Juraj | 10 marca, 2022

Tunisko je krajina pre nás dosť exotická, ale pritom pomerne blízká. Za necelé 3 hodiny letu sa môžeme kúpať v priezračných vodách Stredozemného mora, relaxovať na slnkom vyhriatych plážach a užívať si zázemie tých najmodernejších hotelov. Na pobreží Tuniska je roztrúsené množstvo známych aj menej známych letovísk, ktoré sú zárukou skvelej dovolenky.

Tunisko je vďaka svojej polohe na samotnom severe afrického kontinentu a len 130 kilometrov južne od talianskej Sicílie už po stáročia silne ovplyvňované Európou. Letoviská na jeho pobreží sa preto v mnohom podobajú európskym prímorským destináciám pri Stredozemnom mori. Napriek tomu tu narazíme na určité zvláštnosti. Pre Tunisko je typické napríklad to, že tunajšie moderné hotely nesmú prevyšovať okolité palmy, že je pobyt v tejto destinácii možný po celý rok, že tu platia moslimské zákony a že sa pri ceste do vnútrozemia počas chvíľky ocitnete uprostred krajiny nikdy nekončiaceho piesku. Takisto tunajšia atmosféra je úplne jedinečná, rovnako ako tuniská kultúra.

Tunisko má veľmi členité, viac ako tisíc kilometrov dlhé pobrežie s populárnymi letoviskami, v ktorých každoročne svoju dovolenku trávi obrovské množstvo dovolenkárov. Letoviska majú kvalitnú infraštruktúru a sú schopné vyhovieť takmer všetkým požiadavkám turistov. Kde teda bude dovolenka najpríjemnejšia?

Hammamet

[subscribe_to_unlock_form]Polostrov Cap Bon zdobí letovisko Hammamet, ktorý patrí medzi najväčšie a najnavštevovanejšie destinácie v Tunisku. Svoju dovolenku v Hammamete trávi údajne až tretina všetkých návštevníkov tejto severoafrickej krajiny. Mesto totiž láka ako na čisté pláže, teplé more a kvalitné hotely, ale aj na bujarý nočný život, dostatok športového vyžitia, akvapark a možnosti prevádzkovania vodných športov. Hammamet sa môže pochváliť aj krásnym stredovekým centrom, ktoré vkusne kontrastuje so zástavbou hotelov. Tunajšie hotely sú totiž obklopené zeleňou a sú tvorené len nízkymi budovami. Južne od Hammametu bolo vystavané rýdzo prázdninové letovisko Hammamet Yasmine, ktoré ponúka ubytovanie výhradne v štvor a päťhviezdičkových hoteloch.

Nabeul

V tesnom susedstve Hammametu leží mestečko Nabeul, ktoré je známe hrnčiarstvom a výrobou keramiky. Je hlavným mestom oblasti Cap Bon a predstavuje skvelé miesto pre páry a rodiny s deťmi. Tiež tu na návštevníkov čakajú piesočné pláže, hotely skôr strednej triedy, široká promenáda a mnohých iste zaujme aj tunajší veľký trh. Nabeul je považované za skôr pokojnejšie letovisko, vo večerných hodinách sa však aj tu môžete dočkať najrôznejších tanečných zábav a hudobnej produkcie. Milovníci histórie si môžu v miestnom múzeu pozrieť nálezy z antického mesta Neapol, ktorého základy boli objavené len niekoľko kilometrov od Nabeulu.

Djerba

Jednou z najnavštevovanejších lokalít Tuniska je ostrov Djerba, ktorý má rozlohu 514 kilometrov štvorcových a je tak najväčším ostrovom severnej Afriky. Leží iba tri kilometre od tuniskej pevniny, ale dostupný je aj po ceste. Djerba ponúka na 150 kilometrov nádherných piesočných pláží, ktoré len pozvoľne klesajú do priezračného mora. Na ostrove panuje po celý rok nádherné slnečné počasie, zrážky sa tu takmer nevyskytujú. Ľudia si Djerbu ako destináciu pre letnú dovolenku obľúbili aj kvôli jej dostupnosti a to ako finančnej, tak aj vzdialenostnej. Na ostrove sa stretáva arabská a africká kultúra, čo mu ešte pridáva na atraktivite. Hlavným a najväčším mestom je Houmt Souk, kde žije okolo 40 tisíc obyvateľov.

Monastir

Monastir je významné prístavné mesto v oblasti Sahel, ktoré je rodiskom prvého tuniského prezidenta Habíba Hurgiby. Dnes v strede mesta nájdeme jeho mauzóleum umiestnené v nádhernej budove, ktorá je prístupná verejnosti. Z hľadiska pamiatok je Monastir zaujímavý tiež Ribatom, čo je opevnený kláštor z 9. storočia, alebo Veľkou mešitou. Monastir je tak miestom, kde sa bude páčiť ako návštevníkom hľadajúcim krásne piesočnaté pláže, tak i turistom, zaujímajúcim sa o historické pamiatky. Potešení budú tiež milovníci golfu, neďaleko mesta sa rozprestiera skvelé golfové ihrisko.

 

Sousse

Sousse je tretím najväčším a tiež najľudnatejším mestom Tuniska. Návštevníci, ktorí sem prichádzajú, si chcú užívať nielen miestne pláže, ale chcú si tiež vychutnať tunajšiu jedinečnú atmosféru. Sousse totiž ukrýva nádherné historické staroveké centrum, vďaka ktorému bolo v roku 1988 zapísané na Zoznam pamiatok svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. Podarilo sa tu dochovať medinu obohnanú hradbami, kláštorné katakomby, kláštornú pevnosť, mešitu i maják. Samozrejme nechýba ani dlhá piesočná pláž. Mesto je dobre dostupné vďaka veľkému prístavu.

Tabarka

Letovisko, ktoré vás iste nadchne množstvom zelene, ktorú by ste v týchto tuniských končinách nehľadali. Tabarka sa nachádza v blízkosti horského masívu, ktorý sa dvíha do výšky okolo 700 metrov nad morom. Práve tieto hory sú ideálnym cieľom výletov všetkých nadšených peších turistov i milovníkov prírody. V Tabarke boli postavené moderné hotelové komplexy, ktoré sú rozosiate okolo nádhernej, takmer 5 kilometrov dlhej piesočnej pláži. Ďalej za letoviskom pláž pokračuje ešte asi ďalších 15 kilometrov, do miest, kde sa žiadne hotely už nenachádzajú a tak si tu môžete užívať dokonalé súkromie. Tabarka je typickým tuniským turistickým strediskom, ktoré sa snaží uspokojiť všetky potreby klientov, ktorí sa rozhodli v nej stráviť svoju dovolenku.

Port El Kantaoui

Kto by túžil počas dovolenky v Tunisku po naozajstnom pokoji, mal by si objednať pobyt v Port El Kantaoui. Pravých Tunisanov tu príliš nežije, pretože toto letovisko bolo postavené výhradne za účelom rozvoja turizmu v krajine. Nenájdete tu žiadne pamiatky, históriu, ani obydlia miestnych. Toto novovybudované mestečko sa skladá predovšetkým z krásnych moderných hotelov, záhrad a promenád. V jeho centre nájdete niekoľko námestí, reštaurácií a zábavných podnikov. Kúpanie je umožnené ako inak, než na širokých piesočnatých plážach s pozvoľným vstupom do mora.

Borj Cedria

Približne 20 kilometrov od tuniského hlavného mesta Tunis sa rozkladá živé kozmopolitné stredisko Borj Cedria. Medzi ostatnými letoviskami Tuniska vyniká svojou pestrou ponukou možností, ako si užiť dovolenku aj inak, než len kúpaním v mori. Leží v prekrásnej krajine a umožňuje tak aktívne využiť voľný čas nejakým výletom do prírody. Z Borj Cedria je to totiž skoro všade blízko. Keď si požičiate auto, môžete sa vydať napríklad do Kartága, do Sidi Bou Said alebo za poznávaním zaujímavosti ďalších miest. Po ceste potom môžete robiť zastávky pri prekrásne členitom tuniskom pobreží.

Poznáte aj iné letoviská? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: Svetadily.cz[/subscribe_to_unlock_form]


  • ©2012-2024 Juraj Ilavský – Darcstudio, Karpatské námestie 7770/10A, 831 06 Bratislava-Rača, IČO: 55188231
  • Kontakt