You dont have javascript enabled! Please enable it! Phu Quoc, Vietnam

Phu Quoc, Vietnam

Avatar Juraj | 11 decembra, 2023

Novinka vďaka CK
Od tejto sezóny vďaka silnej nemeckej skupine CK môžu slovenskí a českí turisti objavovať vietnamský Phu Quoc vďaka letom modernými lietadlami Boeing priamo z Bratislavy. Pozrite si teda základné fakty o tomto ostrove.

Zatiaľ čo cestovanie po ostrovoch juhovýchodnej Ázie je stále bežným cieľom prázdninových pobytov, Phu Quoc zostal relatívne bez nadmerne rozjarených tínedžerov, ktorí vyhľadávajú párty pri splne mesiaca. Viac ako polovica ostrova bola v roku 2010 vyhlásená za biosférickú rezerváciu UNESCO, čo znamená, že väčšina cestovateľov sem putuje skôr za vzácnymi vtákmi a divokou prírodou než za pivom a domácou hudbou.

Duong Dong je najväčším mestom na ostrove a má množstvo prvotriednych hotelov. Vydajte sa na trh Duong Dong a pozrite si pestrofarebné stánky s jedlom, v ktorých sa predávajú čerstvo ulovené morské plody a šťavy z tropického ovocia. Popoludní sa vyberte k Dinh Cau Rock, chrámu, ktorý sa týči na vrchole skalného brala v ústí rieky Duong Dong. Po 29 kamenných schodoch sa dostanete do tejto budhistickej svätyne postavenej v roku 1937 na počesť Thien Hau, bohyne mora. Zostaňte tu až do večera a pozorujte západ slnka z terasy chrámu s výhľadom na rybársky prístav Duong Dong a pláž Dinh Cau.

Nenechajte si ujsť...

Dohodnite si túru, ktorá vás prevedie tropickou zeleňou národného parku Phu Quoc. Pozorujte niektoré vzácnejšie druhy na ostrove: makaky dlhochvosté, lori pomalé, langury strieborné a roháče. Tí, ktorí si chcú vyskúšať svoje turistické zručnosti, sa môžu vydať na štvorhodinovú túru na horu Mount Heaven, ktorej vrcholom je výstup po vratkom bambusovom rebríku až na vrchol. Ak vám to neznie lákavo, zbaľte si piknik a najedzte sa uprostred divokých orchideí a exotických húb na úpätí vodopádu Suoi Tranh v ekoparku Suoi Tranh neďaleko mesta Duong Dong.

Koho si vziať so sebou...

Rodičov. Hoci idylické pláže a lesné túry poskytujú vynikajúci základ pre zblíženie rodičov a detí, ostrov sa môže pochváliť aj bohatou históriou. Vydajte sa do väznice Phu Quoc, starého väzenského centra, v ktorom sa teraz nachádzajú artefakty, predmety a fotografie z vietnamskej vojny.

Kedy...

Hoci ostrov nie je taký preplnený ako väčšina vietnamských pobrežných oblastí, vyberte sa sem od októbra, aby ste sa vyhli väčšine turistov, ale zároveň stihnete koniec letnej sezóny.

Kde sa ubytovať...

Odkedy si Phu Quoc získal povesť plážovej destinácie, na pláži ostrova sa vytvorilo množstvo luxusných hotelov. Ubytujte sa v Chen Sea Resort and Spa, exkluzívnom útočisku v zátoke Ong Lang, kde budete mať azurové vody a biele piesočné pláže len pre seba. Nachádza sa v severnej časti ostrova a za rezortom nájdete odľahlé zátoky lemované šumiacimi tropickými pralesmi.

Určite narazíte na...

Šperkárov. Phu Quoc, prezývaný "Perlový ostrov", je známy svojimi perlovými farmami a špičkovými výstavnými priestormi. Perlová farma Ngoc Hien vystavuje to najlepšie zo svojej produkcie farmy, ktorá sa rozprestiera na ploche 6000 metrov štvorcových v kultivačných bazénoch.

Čo si treba vziať so sebou...

Na túru na Mount Heaven je nevyhnutná pohodlná obuv. Vezmite si tenisky vyrobené z priedušnej sieťoviny a pružnej medzipodrážky, tak vaše nohy zostanú v pohode a budú mať oporu počas celej túry.


  • ©2012-2024 Juraj Ilavský – Darcstudio, Karpatské námestie 7770/10A, 831 06 Bratislava-Rača, IČO: 55188231
  • Kontakt