You dont have javascript enabled! Please enable it! Hotel Saint Aldgate, Londýn, UK

Hotel Saint Aldgate, Londýn, UK

Avatar Juraj | 11 júna, 2023

Keď sa chystáte na pobyt v hoteli, je niekoľko vecí, na ktoré sa naozaj tešíte. Na úvodné otvorenie dverí, ktoré sa vám otvoria, na chvíľu, keď si ľahnete do postele s mäkkou posteľnou bielizňou, na výhľad na slnko za oknom a na možnosť vzdať sa bežných domácich povinností a len tak relaxovať. Starosti o varení, upratovaní a všetky ostatné monotónne úlohy stačí nechať rozplynúť.

V meste, ktoré je zaplavené množstvom hotelov, je potrebné veľa drobných vecí na to, aby to miesto bolo niečo naozaj výnimočné. Napokon, keď máte na dosah ruky toľko možností, prečo by ste mali skúšať to isté miesto viackrát?

Hotel Saint je jedným z takýchto hotelov, ktorému sa podarilo vyniknúť v množstve miest na ubytovanie a ponúknuť vám miesto, ktoré si radi opätovne zarezervujete hneď po odchode. Nielenže má dobrú polohu, nachádza sa hneď vedľa stanice Aldgate a v pešej vzdialenosti od Shoreditch, South Bank a mnohých ďalších, ale poskytuje aj oázu pokoja v srdci samotného mesta.

Čo môžete očakávať

Hotel Saint (predtým Dorsett City Hotel) nedávno prešiel zmenou značky a poskytuje cestujúcim elegantnú a luxusnú destináciu pre náročných cestujúcich, ktorí tu môžu pracovať, odpočívať a zabávať sa. Hotel je inšpirovaný starobylou 2000-ročnou rímskou históriou tohto miesta a je plný interiérových prvkov, ktoré pomaly nasávate od vstupnej haly až po samotnú hotelovú izbu. Na renováciu a koncepčné riešenie interiérového dizajnu lobby bola nedávno prizvaná firma Child Studio so sídlom v Shoreditchi, ktorá doplnila obloženie stien, bronzové akcenty a moderný nábytok z polovice storočia, aby vytvorila príjemný a lákavý priestor.

Izby v hoteli Saint

V hoteli je 267 izieb s oknami od podlahy až po strop, ktoré ich zaplavujú svetlom, a mnohé z nich majú výhľad na námestie Square Mile, most Tower Bridge a historický kostol St. Botolph’s v susedstve. Hneď po vstupe vás privíta plyšový koberec pod nohami a charakteristická vôňa hotela. Slnečné svetlo elegantne padá na pohovku, ktorá je ideálnym miestom na pozorovanie ľudí a pozorovanie okolia, zatiaľ čo veľké lampy a kvety dotvárajú domácu atmosféru. V interiéri sa snúbi moderný a tradičný dizajn, ktorý je presiaknutý vintage glamourom bez toho, aby pôsobil čo i len trochu nevkusne. Od kávovaru Nespresso a veľkej TV s plochou obrazovkou až po mramorové kúpeľne so sprchovacím kútom s vodopádom a produktmi hotela Saint sa budete cítiť ako doma.

Hotelové izby sú zaplavené svetlom a vybavené všetkým potrebným vybavením
Hotelové izby sú zaplavené svetlom a vybavené všetkým potrebným vybavením
Nádherné postele v hotelových izbách
Nádherné postele v hotelových izbách
Výhľad z izby na 13. poschodí hotela Saint
Výhľad z izby na 13. poschodí hotela Saint

A práve drobnosti sú tu tým najväčším rozdielom. Príkladom sú toaletné potreby, napríklad zubné súpravy a odličovacie obrúsky umiestnené na mramorovom umývadle. To sú veci, na ktoré počas pobytu naozaj zabudnete, zatiaľ čo leštidlo na topánky a malé súpravy na šitie často ležia odložené. Práve tie dokazujú, že hotel Saint má svojich hostí na prvom mieste a myslí na to, čo môže skutočne zlepšiť ich pobyt. Samotné toaletné potreby sú prírodné, udržateľné a božsky voňajú, ktoré poskytuje anglická značka Land & Water.

Predtým, ako sa zabalíte do luxusného mäkkého županu, sa môžete dlho sprchovať v osviežujúcej kúpeľnej sprche. Popíjajte šampanské, kým sa pripravujete na večer v neďalekých reštauráciách a baroch a kochajte sa výhľadom z okna. Hotel Saint ponúka všetko, či už ste tu kvôli práci, romantickému pobytu alebo zábavnému víkendu s priateľmi.

Stravovanie v hoteli Saint

Pri pobyte v hoteli Saint vám odporúčame navštíviť niektoré z miestnych reštaurácií v pešej vzdialenosti. Vďaka dobrej polohe sa len kúsok od hotela nachádza množstvo fantastických reštaurácií.

Jedným z nich je napríklad Crispin, celodenná reštaurácia a vináreň v štvrti Spitalfields, ktorá je vzdialená 7 minút chôdze od hotela. Tu si môžete dopriať množstvo skvostných jedál a vín.

Vychutnajte si jedlo v niektorej z miestnych reštaurácií, ako je Crispin
Vychutnajte si jedlo v niektorej z miestnych reštaurácií, ako je Crispin

Kuchyňu vedie talentovaný šéfkuchár Lewis de Haas a ponúka široké európske menu v spolupráci s nezávislými pestovateľmi a malovýrobcami. Kvalita a pozornosť venovaná detailom je zrejmá na každom tanieri, kde sa spájajú premyslené chute a prezentácia. Vzduch naplní vôňa čerstvo upečeného chleba s dokonale chrumkavou kôrkou z múky a jemne mäkkým stredom. Víno je pohári, atmosféra je elektrizujúca a slnko lenivo zapadá cez okná od podlahy až po strop. Je to fantastické miesto, kde sa môžete počas pobytu najesť, a na druhý deň ráno vám môžu do izby doručiť aj raňajky.

Ďalšie miesta, ktoré vám môžeme odporučiť v okruhu desiatich minút chôdze:

Black Sheep Coffee na raňajky
Bar and Block Steakhouse – 9 minút chôdze
Rake’s Cafe Bar – 7 minút chôdze
Paradise Green – 5 minút chôdze
Zoom East Kitchen and Bar – 9 minút chôdze
Savage Garden LDN – 6 min chôdze

Jin Bo Law - strešný bar v hoteli Saint

Posledným závideniahodným prvkom hotela Saint je jeho strešný bar Jin Bo Law, ktorý sa preslávil ako jedno zo základných miest na pitie v meste. Nachádza sa na 14. poschodí s rozľahlým výhľadom na ikonickú londýnsku panorámu a ponúka výhľad na Tower Bridge, Shard, Gherkin a ďalšie objekty, zatiaľ čo vy si prezeráte pôsobivé kokteilové menu.

Koktaily na streche hotela Jin Bo Law si nesmiete nechať ujsť
Koktaily na streche hotela Jin Bo Law si nesmiete nechať ujsť

Rezervujte si pobyt

Hotel Saint je jedným z tých výnimočných hotelov, na ktoré sa nedá zabudnúť. Dokáže sa odlíšiť od ostatných hotelov takmer bez námahy, pretože v centre jeho pozornosti sú potreby moderného cestovateľa. Ak sa chcete dozvedieť viac a rezervovať si pobyt v hoteli Saint, prejdite na tento odkaz, nebudete sklamaní.

2023 - Travelista


  • ©2012-2024 Juraj Ilavský – Darcstudio, Karpatské námestie 7770/10A, 831 06 Bratislava-Rača, IČO: 55188231
  • Kontakt