You dont have javascript enabled! Please enable it! 10 nových hotelov, o ktorých by ste mali vedieť (1.časť)

10 nových hotelov, o ktorých by ste mali vedieť (1.časť)

Avatar Juraj | 5 augusta, 2023

Tieto hotely sú extravagantné, vzrušujúce a predovšetkým prepychové. Po tom, čo sa pandemické problémy začali eliminovať, sú už niektoré dlho očakávané ubytovacie zariadenia pripravené na objednávky a na dovolenkárov čaká široká ponuka. Tieto hotely nám vyrážajú dych - od vysoko položených Himalájí až po výškové budovy s výhľadom na najrušnejšie mestá sveta.

Tieto hotely sú nové, extravagantné, vzrušujúce a predovšetkým prepychové. Po tom, čo sa pandemické problémy začali eliminovať, sú už niektoré dlho očakávané ubytovacie zariadenia pripravené na objednávky a na dovolenkárov čaká široká ponuka. Tieto hotely nám vyrážajú dych – od vysoko položených Himalájí až po výškové budovy s výhľadom na najrušnejšie mestá sveta.

1. Impression Isla Mujeres by Secrets, Mexiko


Ťažko by sa hľadala lákavejšia scéna na zvýraznenie novej all-inclusive značky Impression by Secrets od spoločnosti Hyatt ako karibský raj Isla Mujeres. Predstavte si bielu piesočnatú pláž a živý koralový útes, ktorý priam volá po šnorchlovaní. Tu je lákavá už len samotná predstava: hovoríme o 125 apartmánoch, ôsmich reštauráciách, šiestich súkromných spa kabínach, štyroch infinity bazénoch priamo pri oceáne a štvorposchodovom tobogane.

2. Bulgari Hotel Tokyo, Japonsko


Nachádza sa na fantastickom mieste, priamo nad Tokijskou stanicou. Strešný bar sa nachádza na 45. poschodí. Vnútorný bazén s nádherným výhľadom na panorámu mesta. Interiéry zariadené v štýle Bulgari glamour. Skutočným vrcholom nového tokijského hotela Bulgari je však apartmán Bulgari. Je dvakrát väčší ako priemerný rodinný dom, má výhľad na Tokijskú vežu a je vybavený všetkým od posilňovne až po bar.

3. Mondrian Singapore Duxton, Singapur


Hotel Mondrian Singapore Duxton bol otvorený len nedávno, ale už stihol získať niekoľko ocenení za dizajn. Ak dokážete opustiť jeho strešný bazén s nádherným výhľadom na mesto, nájdete tu taliansku reštauráciu pod dohľadom najslávnejšieho mäsiara na svete Daria Cecchiniho a (možno) skrytý koktailový bar, do ktorého sa dostanete tajným tunelom.

4. Kona Village, A Rosewood Resort, Hawaii, USA


Táto kedysi opustená rybárska dedina sa v 60. rokoch 20. storočia stala ikonickým havajským letoviskom, než ju v roku 2011 zmietla vlna cunami. Po dvanástich rokoch vdýchol Rosewood dedine Kona nový život. Zrekonštruovaná dedina sa nachádza na 32 ha pobrežia zálivu Kahuwai na ostrove Havaj a ponúka 150 luxusných víl s nábytkom od miestnych remeselníkov, súkromnými vonkajšími sprchami a takýmito výhľadmi.

5. Avani+ Fares Maldives Resort, Maldivy


Oslnivo biely piesok, intenzívne modrá voda a vily nad vodou sú základnými prvkami, pokiaľ ide o rezorty na Maldivách, a nový hotel Avani na atole Baa spĺňa tieto požiadavky – a ešte viac. Aktivity od e-surfingu a šnorchlovania až po liečbu zvukom a jogu pri východe slnka? Je to tam. Štrnásť potápačských lokalít pri pláži? Je to tam. Živá hudba, dídžeji a ohňová šou? Je to tam. Detský klub? Áno. A špeciálne otváracie ceny? Hádate správne, Aj to je tam.

6. Shinta Mani Mustang, Nepál


Legendárny hotelový dizajnér Bill Bensley dosiahol svojou najnovšou prevádzkou poriadny vrchol. Hotel Shinta Mani Mustang, ktorý sa nachádza vo výške 2800 m v nepálskych Himalájach, vzbudzuje rešpekt a sľubuje „najpozoruhodnejší 360-stupňový luxusný zážitok v Himalájach“. Rezort s 29 apartmánmi a službami all inclusive je základňou pre treking, objavovanie budhistických kláštorov a obdivovanie najvyšších zasnežených vrcholov sveta.

7. COMO Le Montrachet, Francúzsko


Kto by si pomyslel, že je možné umocniť pôvab pobytu vo francúzskej vinárskej krajine? Hotel COMO v Burgundsku ho dokáže urobiť ešte atraktívnejším. Prvý vstup tejto luxusnej značky do Francúzska predstavuje hotel vo vidieckom štýle s dekadentne zariadenými izbami, reštauráciou, ktorá je hrdinom miestnych výrobkov a vína, a samozrejme, ochutnávkami a prehliadkami miestnych viníc.

8. Anam Mui Ne, Vietnam


Šesť rokov po otvorení prvého hotela Anam v Cam Ranh, ktorý získal celosvetový ohlas, prichádza jeho pokračovanie – rovnako palácový rezort v obľúbenom plážovom mestečku Mui Ne. Prezidentský apartmán s rozlohou 122 m² je vybavený priestormi pre ochranku, aby ste si vedeli predstaviť jeho klientelu. Dekadentné dizajnové prvky, ako sú vane s pazúrmi a stoly s koženými obkladmi, sú inšpirované obdobím francúzskej Indočíny.

9. JW Marriott Masai Mara Lodge, Keňa


Spoločnosť Marriott vlastní 8500 hotelov po celom svete, ale ani jednu luxusnú safari chatu – až doteraz. A kde inde začať ako v legendárnej Masai Mara – mieste najväčšej migrácie pakoňov? Keď hostia nehľadajú divokú zver, môžu si oddýchnuť v jednom z 20 elegantných stanov s výhľadom na rieku Talek, nechať sa rozmaznávať v kúpeľoch a obedovať čerstvé bioprodukty z vlastnej záhrady.

10. Cap Karoso, Sumba, Indonézia


Nedotknutá pláž na ostrove, o ktorom sa veľa nehovorí, vyznieva už teraz lákavo. Ak však pridáte dvojicu vášnivých Parížanov, 64 luxusne zariadených izieb a víl, ekologickú farmu s rozlohou 3 hektárov a rezidenčný zoznam medzinárodných umelcov, získate celosvetovú pozornosť. Francúzsky pár Fabrice a Evguenia Ivarovci sa do ostrova Sumba, vzdialeného hodinu cesty od Bali, zamilovali v roku 2017 a tento rok otvorili Cap Karoso.


  • ©2012-2024 Juraj Ilavský – Darcstudio, Karpatské námestie 7770/10A, 831 06 Bratislava-Rača, IČO: 55188231
  • Kontakt