You dont have javascript enabled! Please enable it! RECENZIA: Amara Hotel, Limassol, Cyprus - Travelista

Amara Hotel, Limassol, Cyprus

Avatar Juraj | 16 júla, 2023

Elegantný hotel The Amara Cyprus sa nachádza na priamo na pláži a z každej izby sa naskytá výhľad na more. V útrobách reštaurácie Vám jedlo pripravujú šéfkuchári ocenení dvoma michelinskými hviezdičkami.

Amara je grécke slovo, ktoré znamená večný – sa nachádza len 50 minút jazdy taxíkom od medzinárodného letiska Pafos a 10 minút od malebného mesta Limassol.

 O samotnom pobyte nebol hotel Amara vopred informovaný a pobyt sme si hradili sami.

Hotel bol otvorený v júli 2019 a navrhli ho SB Architects, David Rockwell Studio a WA Interiors, ktorí vytvorili štýlový hotel inšpirovaný bohatým dedičstvom Cypru.

Vďaka sviežim upraveným záhradám, infinity bazénom a luxusným izbám je hotel elegantný a sofistikovaný a personál je priateľský s dôrazom na detail. Čerešničkou na torte je, že každá izba má výhľad na more.

Takýto pohľad máte zo všetkých izbieb hotela Amara
Takýto pohľad máte zo všetkých izbieb hotela Amara

Komu je určený...

Hotel je plný romantiky, takže si ho zamilujú páry. Rodiny a skupiny, ktoré hľadajú uvoľnenú eleganciu, sa tu budú cítiť ako doma. Gurmáni si tu zamilujú gastronomickú ponuku, pretože v hoteli majú reštaurácie dvaja michelinskí šéfkuchári.

Ubytovanie...

Hotel Amara má 207 prepychových izieb a apartmánov s úžasným výhľadom na more. Všetky sú zariadené v neutrálnom štýle s pohodlnými posteľami, pohovkami a zaujímavými umeleckými dielami.

V mramorovej kúpeľni je vaňa aj dažďová sprcha. V celom hoteli je k dispozícii bezplatné Wi-Fi pripojenie na internet a izby majú dobre zásobený minibar, LCD TV, rýchlovarnú kanvicu a kávovar.

K dispozícii sú aj suity a apartmány vhodné pre rodiny.

Jedlo a nápoje...

Raňajky sa podávajú formou plnohodnotného bufetu s bezlepkovými možnosťami a kuchynskými stanicami, takže si môžete dať vajíčka podľa chuti.

Zaujímavosťou je, že hotel má dvoch slávnych šéfkuchárov: NOBU MATSUHISA (muž stojaci za rovnomennou značkou Nobu) a Giorgio LOCATELLI (zakladateľ a šéfkuchár londýnskej reštaurácie Locanda Locatelli ocenenej michelinskou hviezdou).

V reštaurácii AMARA otvoril NOBU MATSUHISA svoj spin-off Nikkei – Matsuhisa Limassol – so všetkými jeho pozoruhodnými jedlami, ktoré spájajú japonskú kuchyňu s peruánskymi chuťami, vrátane legendárnych charakteristických jedál, ako napr: Losos karashi su miso, Čierna treska s misom, Biela ryba so suchým misom, Tempura z kreviet, New style sashimi a NOBU sushi a sashimi Meanwhile.
Talianska reštaurácia Giorgia Locatelliho – Ristorante LOCATELLI – má inovatívne menu s autentickými talianskymi jedlami, medzi ktoré patria: Hrebenatky vyprážané na panvici so šafránovým nálevom, pečená morská ryba, Bagna càuda a domáce tagliatelle s kozím ragú a chilli.

Milovníkov morských plodov poteší aj taverna s morskými plodmi pod holým nebom „Armyra by PAPAIOANNOU“ – dieťa šéfkuchára Georgea Papaioannoua – s nádherne prezentovanými jedlami vrátane grilovaného filé z tuniaka s baklažánovým pyré.

Vybavenie...

V rezorte sa nachádza krásne wellness centrum so širokou ponukou procedúr, plne vybavené fitnescentrum a štýlový vyhrievaný krytý bazén, mozaikou obložený infinity bazén s výhľadom do záhrad a na more, s oddelenou detskou časťou a bazén so slanou vodou len pre dospelých v rámci wellness centra.

K dispozícii je tenisový kurt a vodné športy si môžete dohodnúť s personálom na pláži. K dispozícii je detský klub a služba stráženia detí.

V celom hoteli je k dispozícii bezplatné Wi-Fi pripojenie na internet.

Koľko to stojí...

Amara je luxusný hotel za dobrú cenu, ktorý ponúka kvalitné služby, výnimočné vybavenie a vynikajúce možnosti stravovania v štýlovom prostredí. Ceny začínajú od 360 EUR za noc za dvojlôžkovú izbu vrátane raňajok.

Čo je v okolí...

Hotel sa nachádza priamo na pláži, takže si môžete užívať množstvo jemného piesku. Ak si chcete užiť trochu kultúry, len 11,8 km od hotela sa nachádza hrad Limassol a samotné mesto, ktoré je plné reštaurácií.

Verdikt:
Amara je luxusný hotel s nádherným výhľadom na more z každej izby, uvoľnenou atmosférou a výnimočnou kulinárskou ponukou


  • ©2012-2024 Juraj Ilavský – Darcstudio, Karpatské námestie 7770/10A, 831 06 Bratislava-Rača, IČO: 55188231
  • Kontakt
1
JÚN
Týždenník TRAVELISTA
od 1.júna každý týždeň ZDARMA
pre každého...
e-mailom vo formáte PDF a ePub
PRIHLÁSIŤ SA