You dont have javascript enabled! Please enable it! RECENZIA: Cali Mykonos, Grécko - Travelista

Cali Mykonos, Grécko

Avatar Juraj | 6 augusta, 2023

Rozľahlé kykladské luxusné útočisko s nádychom luxusu a zdravou dávkou wellness elegancie. To je hotel Cali na Mykonose. Hotel Cali Mykonos je najnovším päťhviezdičkovým hotelom na gréckom ostrove, ktorý je veľmi obľúbený medzi celebritami. Hotel, ktorý sa týči na útesoch a má výhľad na svoj vlastný súkromný kúsok ospalého plážového mestečka Kalafatis, je špičkovou ukážkou kykladskej elegancie, ktorá ponúka relaxačný oddych od zvyšku ostrovného šialenstva.

SPONZOROVANÝ ČLÁNOK

Recenzia hotela na objednávku od Mykonos Hospitality Group, LLC.
Pobyt v dlžke 7 dní bol plne hradený partnerom vrátane leteckej prepravy z Viedne.

Cesta (občas hrboľatá) na pozemok so 40 vilkami udáva tón: budete sa premávať popri prašných poliach a miestnych pekárňach, kým vás privíta starobylý olivovník a jemne osvetlené biele miniatúrne domčeky. Privítanie pokračuje domácou limonádou s mätovou príchuťou a upokojujúcim zvukom cvrčkov a šumením Egejského mora pod vami. Je to ďaleko od zvukovej kulisy mesta Mykonos, ktorá bije do uší.

Komu je určený...


Hlavná atrakcia idylického butikového hotela? 130 m dlhý Infinity bazén so slanou vodou, ktorého krivky by rozochveli aj Afroditu. Údajne je najväčší na ostrove a tvorí jadro hotela, okolo ktorého sa nachádza bar pri bazéne aj hlavná reštaurácia. Počítajte s tým, že celé dni budete pendlovať medzi týmto bazénom a kúskom osamelej pláže pod hotelom.

Okrem súkromnej lodnej plošiny a heliportu schváleného celebritami ponúka hotel Cali množstvo wellness zariadení, ktoré vám pomôžu nájsť svoj zen (alebo sa zbaviť opice z z výletu na Nammos). V areáli sa pohybujú osobní tréneri na zavolanie, v ponuke je pilates a joga a maséri na izbách sa postarajú o všetky bolesti spôsobené tancom na stole. Pri bazéne sa môžete ponoriť aj do džúsových barov, smoothies s príchuťou tahini a koktailov s dobrým účinkom na vaše črevá, pričom michelinovskí kuchári a oceňovaní mixológovia vzdávajú hold divokejšej stránke ostrova, čo vytvára pôžitkársky a zároveň skrytý únik, ktorý akoby požehnali bohovia.

Izby


Izby? To je urážka pre tieto svätyne s výhľadom na more a cukrovými kockami, z ktorých každá má vlastný bazén. Prejdite cez olivovníkmi lemovanú terasu posiatu ležadlami a zatienenú pergolou, kde nájdete rozľahlý obývací priestor zariadený v upokojujúcej palete neutrálnych farieb z kolekcie Brunello Cucinelli Resort. V strede sú postele veľkosti malých katamaránov a kúpeľne sú vykladané mramorom. Naša mala obklad v hmlistom ružovom odtieni západu slnka a ružovo-zlaté kohútiky v dostatočne veľkej dažďovej sprche pre dvoch.

Čo na raňajky?


Raňajkové menu, ktoré sa podáva až do poludnia, ponúka grécke variácie klasických jedál: miešané vajíčka ochutené paprikou, omelety s (tonami) fety, osviežujúce smoothies – odporúčame pre hostí s unavenými očami – a koše plné práve upečeného chleba a pečiva. V ponuke je aj veľa kvalitného prosecca.

A čo obed a večera?


Na čele reštaurácie stojí Lefteris Lazarou – prvý grécky šéfkuchár ocenený michelinskou hviezdou – a pripravte sa na stredomorskú klasiku podávanú s divadelným umením. Cesnakové krevety na zelerovom kréme na nás pôsobili hypnoticky, rovnako ako grilovaná chobotnica – obe boli tak čerstvé, ako to len ide, vďaka tomu, že hotel má právo na prvé úlovky miestnych rybárov. Aj bacuľaté bio kuracie mäso podávané na lôžku zo šľahačkového cuketového krému bolo mimoriadne povznášajúce.

Jedávate aj na obed? Bravčový gyros a veľký grécky šalát by mali stačiť. Prípadne sa vyberte do letného pop-up sushi baru pri bazéne.

Je tam bar?


Určite áno. Vyberte si: bazénový, kokteilový alebo reštauraný bar?

Pri bazéne nájdete naozaj pôsobivú tabuľu z modrého patagónskeho mramoru, ktorá je prispôsobená na popíjanie koktailov bez akýchkoľvek výčitok. Každý koktail je doplnený o injekciu niečoho zdravého: predstavte si supervitamín C v zombies na báze rumu a mai tai zmiešaný s matcha. Prejdite späť okolo recepcie, ktorá sa zmenila na bar s džúsmi, kde si môžete po tréningu vychutnať koktaily a smoothies, alebo sa vyberte do reštauračného baru, kde nájdete menu inšpirované gréckou mytológiou – a pivnicu plnú vín vyrobených z ostrovného hrozna.

Vybavenie


Okrem toho obrovského bazéna? Do letnej sezóny by mala byť hotová posilňovňa, butik a štúdio pilates – hviezdy TikToku, choďte tam. K dispozícii je súkromný prístav a loď, ktorá vás odvezie do Spílie na obed z homárov a potom do Scorpiosu na afterparty. Bezplatná kyvadlová doprava autobusmi a golfovými vozíkmi vás dopraví kamkoľvek budete potrebovať.

Fotogaléria


Ekológia hotela?


Dostanú od nás zelený palec hore. Golfové vozíky sa nabíjajú prostredníctvom solárnych panelov na streche recepcie, kamene z vykopávok boli opätovne použité v architektúre hotela a vodu dodáva šikovná čistička. Potraviny sú čerstvé a pochádzajú od miestnych výrobcov alebo sa pestujú v ekologickej záhrade priamo v areáli hotela. Vďaka pripravovanému pozemku si hostia budú môcť čoskoro vychutnať aj vlastný zber.

A čo sa týka dostupnosti?


V skutočnosti je naozaj výborná. V hoteli sú k dispozícii golfové vozíky na prepravu hostí a všetky spoločné priestory sú bezbariérové. V celom hoteli sú výťahy a tri apartmány pre mobilných hostí s upravenými kúpeľňami.

Kto sú hostia...


Páry, ktoré už vyrástli z influencerskej olympiády a rozhodli sa objaviť divokejšiu stránku Mykonosu aj bez tequily. Vítané sú aj deti, takže pri vychutnávaní koktailov pri bazéne očakávajte aj vodnú spŕšku. Môžete tu uvidieť množstvo pruhov Missoni, oranžových sandálov Hermès a šiat Zimmermann s húfom mužov v závese.

Veci, ktoré by sme mali vedieť


Hoci grécka mytológia môže romantizovať príbehy o Anemojoch, štyroch gréckych bohoch vetra, my sme si voči nim vybudovali určitú osobnú nevraživosť po incidentoch ako rozbitá flaša so šampanským a uletená šiltovka Jacquemus. Mykonos je prezývaný „ostrov vetrov“ a občas sa zdá, že Cali je v centre víchrice. Pribaľte si vintage šatku Pucci, aby ste mali pod kontrolou vetrom zmietané vlasy.

Verdikt:
Nie sme si istí, či sme počas pobytu na našich hodinkách Apple Watch zavreli čo i len jeden kruh, a to vďaka golfovým vozíkom, lodi a autu so šoférom. Naša lenivosť však svedčí o tom, že Cali dokáže svojich hostí priviesť do slnkom zaliateho odpočinku. Každý rozmar, prianie a potreba sú bez problémov splnené, takže sa cítite ako poloboh.


  • ©2012-2024 Juraj Ilavský – Darcstudio, Karpatské námestie 7770/10A, 831 06 Bratislava-Rača, IČO: 55188231
  • Kontakt
1
JÚN
Týždenník TRAVELISTA
od 1.júna každý týždeň ZDARMA
pre každého...
e-mailom vo formáte PDF a ePub
PRIHLÁSIŤ SA