You dont have javascript enabled! Please enable it! "Najkrajšie miesto, ktoré kedy ľudské oko uvidelo..."

„Najkrajšie miesto, ktoré kedy ľudské oko uvidelo…“

Avatar Juraj | 20 novembra, 2020

„Je to najkrajšie miesto, ktoré kedy ľudské oko uvidelo.“ Tieto slová napísal slávny moreplavec Krištof Kolumbus španielskej kráľovnej Isabele Kastílskej, keď v roku 1492 pristál v Dominikánskej republike.

Tento „raj na zemi“, ktorý patrí medzi najobľúbenejšie karibské destinácie, sa rozkladá na východnej časti ostrova Hispaniola v súostroví Veľké Antily.

Tento ostrov je zaujímavý práve tým, že na ňom ležia dva štáty: Dominikánska republika a Haiti, ktoré zaberá západnú časť ostrova. Hlavným mestom je Santo Domingo de Guzmán alebo len krátko Santo Domingo (v doslovnom preklade „Svätá nedeľa“). Bolo založené roku 1496 a pozoruhodným spôsobom sa v ňom snúbi historická architektúra s modernými budovami. V roku 1990 bolo historické jadro zvanej Zona Colonial zapísané na Zoznam svetového kultúrneho a prírodného dedičstva UNESCO. Stojí tu najstaršia katedrála, univerzita a Nemocnica Nového sveta. Význačnou dominantou mesta je Kolumbov maják, sedemposchodová stavba v tvare kríža, ktorá vznikla v roku 1992 k výročiu 500 rokov od príchodu Krištofa Kolumba.

Vnútrozemie Dominikánskej republiky je hornaté. V národnom parku Armando Bermúdez sa nachádza najvyššia hora celej karibskej oblasti – Pico Duarte (3 098 m). Leží tu tiež najnižší bod celého Karibiku, bezodtokové jazero Enriquillo (44 m pod hladinou mora). Je to jediné slané jazero na svete, v ktorom žijú krokodíly.

Pico Duarte

Enriquillo

Nádherné pláže, relaxácia, prírodné krásy

Dominikánska republika ponúka ideálne prostredie pre relaxáciu i aktívny odpočinok. Priemerné teploty na pobreží sa od novembra do apríla pohybujú okolo 28 ° C. Na východe ostrova leží obľúbené rekreačné stredisko Punta Cana, ktoré je preslávené nádhernými piesočnatými plážami, palmovými hájmi a tiež golfovými ihriskami. Osemnásťjamkové golfové ihrisko La Cana bolo založené v roku 2001, navrhol ho architekt Pete B. Dye. Štyri jamky sa nachádzajú pri morskom pobreží. Veľmi živé letovisko Punta Cana lemuje dlhá piesočná pláž Bávaro. Ak však hľadáte pokojnejšie miesto, vydajte sa na polostrov Samaná s nádherným horským vodopádom El Limon, ktorý je 50 metrov vysoký. Toto letovisko je vhodné pre rodiny s deťmi.

Punta Cana a plaza Bávaro

V Dominikánskej republike nájdete nielen pekné pláže a priezračné more, ale aj krásnu prírodu hýriacu farbami a životom, príjemnú uvoľnenú atmosféru a široké možnosti športového a adrenalínového vyžitia pri jazde na kanoe, rafte, potápanie pri korálových útesoch alebo výletoch do hôr.  • ©2012-2024 Juraj Ilavský – Darcstudio, Karpatské námestie 7770/10A, 831 06 Bratislava-Rača, IČO: 55188231
  • Kontakt