You dont have javascript enabled! Please enable it! TRAVELCENZIA: Najlepšie hotely na gréckych ostrovoch 1. časť

TRAVELCENZIA: Najlepšie hotely na gréckych ostrovoch 1. časť

Avatar Juraj | 7 mája, 2022

Veľkolepá cesta na grécke ostrovy sa môže začať! Tak ako sirény z gréckej mytológie lákali námorníkov k svojim skalnatým brehom, tak aj hotely na gréckych ostrovoch lákajú cestovateľov na luxusné ubytovanie na útesoch. Preto sme sa aj my z redakcie TRAVELISTA vybrali na cestu po ostrovoch Grécka, aby sme vybrali pre Vás to najlepšie z najlepšieho. Upozornenie: Nie vždy to najlepšie sa musí rovná najdrahšie. Boli by ste prekvapení...

Ak existuje spoločné slovo, ktoré opisuje hotely na gréckych ostrovoch, tak je to "epický". Stereotyp hosťovskej izby na gréckych ostrovoch je prakticky legendárny: vybielené steny, jaskynné tvary a nemožný výhľad z útesov vyčnievajúcich nad morom. Je to jeden z najlepších receptov, aké môžete kdekoľvek nájsť, a podobne ako sirény z gréckej mytológie je to neodolateľná scéna, ktorá láka cestovateľov už desaťročia.

Našťastie už to však dávno nie je jediná ponuka v meste. Ako uvidíte nižšie, medzi hotelmi v Egejskom a Iónskom mori nájdete veľkú rozmanitosť. Nemusíte sa však obávať. Napriek niektorým súčasným vylepšeniam, ktoré sú prispôsobené modernému vkusu, sa aj najnovšie hotely na gréckych ostrovoch riadia filozofiou, ktorá z tohto regiónu urobila takú atraktívnu destináciu: architektúra, ktorá skôr dopĺňa než konkuruje nádhernému okoliu.

Minos Beach Art Hotel

Kréta, Grécko

 

 

Naše hodnotenie:
Na tomto úseku krétskeho pobrežia, ktorý sa tiahne na sever od mesta Agios Nikolaos až po Eloundu, sa nachádza viac než len niekoľko hotelov... a hoci Minos Beach Art Hotel nie je najväčší, najbizarnejší ani najdrahší z nich, stále dokáže vyniknúť. Už dlho je obľúbený medzi prominentnými hosťami, ktorí milujú jeho pocit ústrania; aj keď nie je ťažké sa k nemu dostať, nachádza sa na vlastnom malom polostrove a pôsobí tak privátne, ako to len ide.

Ak túžite po ústraní, izby a apartmány v hlavnej budove sú dobrým začiatkom s pokojným výhľadom na more a súkromnými terasami. Voľne stojace bungalovy vás dostanú bližšie k brehu (a ďalej od susedov) a vily s jednou, dvoma a tromi spálňami vám poskytnú ďalší priestor a súkromné bazény. Na všetkých úrovniach sú luxusné, ak nie okázalé, tak pohodlné, že sa od nich ťažko odtrhnete.

Minos Beach má však k dispozícii štyri reštaurácie, ktoré vás budú lákať na spoločenské posedenia, od tradičných krétskych jedál až po pan-stredomorské delikatesy a iné. Hotelová umelecká zbierka je rozsiahla a určite sa vám odvďačí za chvíľu strávenú prezeraním areálu. Priamo na súkromnej hotelovej pláži sa nachádza potápačské centrum Pelagos, kde môžete začať s čímkoľvek od windsurfingu cez potápanie až po plavbu po krétskom pobreží.

129 izieb
Štýl: Moderný dizajn
Atmosféra: Tichá

Daios Cove Luxury Resort

Kréta, Grécko

 

Naše hodnotenie:
Rozľahlý modernistický komplex vytesaný do svahu nad odľahlou zátokou na ostrove Kréta sa môže zdať ako miesto, kde sa ukrýva bondovský zloduch. Daios Cove Luxury Resort je však napriek svojmu elegantnému vzhľadu skôr prívetivým miestom. Po prvé, je vhodný pre rodiny s deťmi, a to v mimoriadnej miere; rozhodne to nie je únik len pre dospelých. A život v Daios Cove je mimoriadne jednoduchý. Pomer izieb a bazénov je približne dva ku jednej, a nemusíte byť matematik, aby ste pochopili, že keď váš rezort pozostáva z približne 300 izieb, je to veľmi veľa bazénov.

Izby Deluxe s výhľadom na more by sa dali nazvať "skromnými", ale od nich sa všetko len rozširuje, menia sa akurát veľkosti a hĺbky bazénov a rozširujú sa na apartmány a plnohodnotné vily, samostatné rezidencie až s tromi spálňami. Výhodou je, že každá izba v každej kategórii má výhľad na more - jedinou otázkou je, koľko priestoru a ako veľký bazén potrebujete.

Ubytovanie by vám stačilo, ale nie je to všetko, čo Daios Cove ponúka. K dispozícii je veľký vonkajší bazén pre prípad, že by sa vám nepáčil vlastný, ako aj dva vnútorné bazény, ktoré sú súčasťou rozsiahlej ponuky kúpeľov. Na úpätí kopca sa nachádza aj pláž, kde sa môžete pustiť do takmer všetkých možných vodných aktivít. A vzadu na terasách rezortu sa nachádza niekoľko reštaurácií a barov, kde sa miestne morské plody dajú dobre využiť vo váš prospech. Dá sa povedať, že počas pobytu tu vám nebude chýbať absolútne nič.

300 izieb
Štýl: Moderný dizajn
Atmosféra: Živá

Caesars Gardens Hotel & Spa

Rodos, Grécko

 

Naše hodnotenie:
Ak hľadáte niečo veľkolepé a extravagantné, na gréckych ostrovoch je veľa hotelov, ktoré vám budú vyhovovať. A pri názve ako Caesars Gardens Hotel & Spa by ste si mohli myslieť, že tento hotel bude patriť k najveľkolepejším zo všetkých. Ukázalo sa však, že výnimočnosť Caesars Gardens spočíva v jeho malom rozmere a relatívne skromných ambíciách - nie je to žiadny cisársky palác, iba 23 izieb v teplom a príjemnom mod-bohemian štýle, ktoré sa nachádzajú uprostred rozľahlých záhrad na svahu s výhľadom na dedinu Lindos na východnom pobreží Rhodosu, najvýchodnejšieho gréckeho ostrova.

Interiéry majú nezameniteľný egejský vzhľad s určitou ručnou drsnosťou materiálov - naplaveného dreva, kameňa a tradičných remesiel. Nechýba ani poriadny punc butiku, o čom svedčia televízory s plochou obrazovkou a luxusné moderné kúpeľne. Ubytovacie kapacity sa pohybujú od veľkorysých izieb až po apartmány či bungalovy a všetky majú spoločný centrálny bazén a vírivku, obklopené ležadlami, slnečníkmi a altánkami.

Podobne nenápadná atmosféra vládne aj v kúpeľoch Magnolia Spa, ktoré poskytujú relaxáciu v prostredí rovnako ako pri procedúrach. V dvoch reštauráciách sa podávajú jedlá z fariem a gréckej kuchyne: Tárate, tradičnejšia z nich, a César, meze bar na streche pri bazéne.

23 izieb
Štýl: Moderný dizajn
Atmosféra: Tichá

Vora

Santorini, Grécko

 

Naše hodnotenie:
Miesto s takou prírodnou scenériou, ako je Santorini, nie je všeobecne známe tým, že by bolo na špičke v oblasti dizajnu a architektúry. Bolo by hlúpe myslieť si, že môžete konkurovať legendárnym výhľadom na sopečnú kalderu - lepšie je zachovať tradíciu a držať sa bokom. Hotel ako Vora však dokazuje, že dizajnér, ktorý sa tejto úlohy zhostí, môže veľa získať. Súčasná architektúra tu skôr dopĺňa slávny výhľad, než aby mu konkurovala, a minimalistický štýl a tradičné metódy - hotel Vora bol kvôli svojej náročnej polohe na svahu postavený ručne - zaručujú, že dobre zapadá do prostredia a okolitých budov.

S iba tromi vilami je to sotva hotel - a sú to skutočné vily, z ktorých každá obsahuje samostatný obývací a jedálenský priestor, priestranné verandy s výhľadom, vonkajšiu nekonečnú vírivku a kompletnú kuchyňu (s kuchárom, ktorý je k dispozícii na prenájom). Farebná paleta je aj na grécke pomery striedma, s niektorými zemitými akcentmi z prírodných materiálov na pozadí oblačnobielych stien. Je to podstatne rafinovanejší vzhľad, než na aký ste tu zvyknutí, dokonca aj v najvyššej triede - a napriek tomu už len pohľad von na majestátnu kalderu dokazuje, že prírode nehrozí žiadne nebezpečenstvo zatienenia.

3 Izby
Štýl: Moderný dizajn
Atmosféra: Tichá

Parilio

Paros, Grécko

Naše hodnotenie:
Pokúsiť sa o hodnotenie gréckych ostrovov nám pripadá ako bláznivá úloha. Môžeme s istotou povedať, že ktorýkoľvek z nich by bol dokonale krásnym miestom na oddych. Paros má však svojich stúpencov a z vyhliadkového bodu Parílio na severovýchodnom pobreží ostrova je ťažké si ich názor neosvojiť - všetky predchádzajúce hotely týchto majiteľov sa totiž nachádzajú na Santorini, takže viete, že je ťažké na nich zapôsobiť.

Parīlio nie je len príkladným špičkovým butikovým hotelom s vysokým dizajnom, ale aj príkladným dielom architektúry ostrova Paros, postaveným v miestnom charakteristickom štýle - minimalistické formy z obieleného kameňa, zariadené v upokojujúcich neutrálnych farbách, ktoré dopĺňajú krajinu ostrova. 33 apartmánov je čiastočne moderných a čiastočne klasických a napriek svojej jednoduchosti pôsobia teplo, organicky a príjemne. K dispozícii budete mať prinajmenšom terasu s ležadlami; ak si trochu polepšíte, nájdete tu vírivku alebo súkromný bazén.

Lákavý je aj centrálny hotelový bazén lemovaný ležadlami a pre intenzívnejší relax sú tu ázijské kúpele. V reštaurácii Mr. E sa na terase s výhľadom podávajú jedlá inšpirované miestnymi stredomorskými špecialitami. A ak by ste chceli preskúmať mesto Naoussa a idylickú pláž Kolympithres, sú vzdialené len kúsok od hotela.

33 izieb
Štýl: Súčasný klasický štýl
Atmosféra: Tichá

Porto Zante Villas & Spa

Zakynthos, Grécko

Naše hodnotenie:
Dokonca aj keď máte dostatočné znalosti o hlavných gréckych ostrovných destináciách, Zakynthos možno nepoznáte. Je to ďalší ostrov po Kefalónii, na jónskej strane Peloponézu - a čo je dôležitejšie, je to dokonalý malý klenot, ktorý má okrem dramatických tvarov krajiny a morskej krajiny aj smiešne krásnu pláž Navagio. A ako ste už možno uhádli, je to miesto, kde sa nachádza výnimočný hotel: Porto Zante Villas & Spa, luxusný rezort priamo nad súkromnou plážou, s mimoriadnym výhľadom na more, elegantnými modernými interiérmi a všetkým komfortom, ktorý si môžete priať.

Vily majú od jednej do štyroch spální, ale všetky sú rovnako extravagantné: súkromné bazény, bezprostredný prístup na pláž, rozľahlé spálne a luxusný nábytok od značiek ako Gervasoni a Armani Casa. Kúpeľne sú vybavené vírivkami a samostatnými dažďovými sprchami a majú dostatok priestoru na leňošenie alebo zábavu. Ak by to nestačilo, k dispozícii sú aj prepychové kúpele, detský klub a zariadenia na všetky druhy vodných športov, ako aj jazda na koni, tenis a joga na pláži. V reštaurácii Club House sa podávajú špičkové jedlá gréckej a stredomorskej kuchyne, zatiaľ čo v reštaurácii Maya sa podáva sushi a sashimi z čerstvých plodov Iónskeho mora; dá sa povedať, že Porto Zante vie, ako využiť prednosti svojho prostredia.

Upozornenie: Porto Zante Villas & Spa je malý hotel s iba 15 izbami. Rezervujte si ho včas, pretože izby sa rýchlo vypredávajú.

15 izieb
Štýl: Súčasný klasický štýl
Atmosféra: Tichá

TRAVELCENZIA: Najlepšie hotely na gréckych ostrovoch 2. časť


  • ©2012-2024 Juraj Ilavský – Darcstudio, Karpatské námestie 7770/10A, 831 06 Bratislava-Rača, IČO: 55188231
  • Kontakt