You dont have javascript enabled! Please enable it! TRAVELCENZIA: Najlepšie hotely na gréckych ostrovoch 2. časť

TRAVELCENZIA: Najlepšie hotely na gréckych ostrovoch 2. časť

Avatar Juraj | 9 mája, 2022

Pokračovanie našej veľkolepej cesty na grécke ostrovy! Prinášamé Vám druhú sériu tých najlepších hotelov v Grécku...

Mykonos No5 Suites & Villas

Mykonos, Grécko

Naše hodnotenie:
Ubytovacie zariadenie Mykonos No5 sa nachádza na polostrove na druhej strane zálivu od centra mesta Mykonos a má perfektnú polohu pre nádherný výhľad na západ slnka - hoci, aby sme boli spravodliví, neexistuje denná doba, keď by Egejské more bolo menej než veľkolepé. Tento úkryt na svahu je dostatočne známy, jeho obielené kocky vyrastajú z hrubo otesaných kamenných stien na svahu. Ale keď máte taký úspešný vzorec, ako je ten kykladský, nie je potrebná žiadna štylistická revolúcia - stačí premyslené, sebavedomé prevedenie, a to No5 určite je.

Takmer všetky izby a suity majú terasy s výhľadom na more a mnohé z nich majú aj bazény. Štýl je minimalistický, ale nikdy nie chladný, s nábytkom a akcentmi, ktoré sa prikláňajú skôr k bohémskemu než modernistickému štýlu. Interiéry sú priestranné a luxusné, ich vizuálna jednoduchosť je vyvážená rozsiahlym komfortom vrátane špičkových technológií, ako sú kávovary Nespresso a zvukové systémy Sonos. Centrum mesta je na dosah ruky a Mykonos No5 môže byť len malým útočiskom - leňošenie pri bazéne je tak náročné, ako je náročný celý deň, kedže celodenná reštaurácia sa bez námahy non-stop otáča od raňajok cez ľahké stredomorské obedy až po večere pri sviečkach a iné.

30 izieb
Štýl: Súčasný klasický štýl
Atmosféra: Tichá

TRAVELCENZIA: Najlepšie hotely na gréckych ostrovoch 1. časť

Domes Miramare

Korfu, Grécko

Naše hodnotenie:
Žiadny z gréckych ostrovov nie je mimoriadne nevzhľadný, ale aj medzi takýmito skvostmi Korfu vyniká. A rovnako ľahko sa naň pozerá aj modernistický hotel Domes Miramare, ktorý bol pôvodne postavený v šesťdesiatych rokoch pre rodinu Onassisovcov. Po dôkladnej, ale citlivej rekonštrukcii - jeho pôvodný štýl z polovice storočia je možno módnejší ako kedykoľvek predtým - je opäť v prevádzke pod hlavičkou Mariott's Luxury Collection.

Vrátil sa mu aj status jedného z najprestížnejších hotelov v Grécku. Jeho politika len pre dospelých prispieva k zachovaniu atmosféry noblesy a nové interiéry od dizajnérky Kristiny Zanic vás prinútia siahnuť po vašom najluxusnejšom plážovom oblečení. Izby, apartmány a vily sa líšia veľkosťou a výhľadom, ale sú rovnako extravagantné - hoci sú vizuálne striedme, ich komfort je bezkonkurenčný.

Domes Miramare má vzácnu súkromnú pláž, dvojicu bazénov s príslušnými barmi pri bazéne a kúpele Soma Spa s produktmi Elemis a Codage Paris. V dvojici reštaurácií Makris a 1962 sa pod vedením michelinského šéfkuchára Tassosa Mantisa podávajú kvalitné stredomorské a korfské jedlá. A hoci nebude ľahké odtrhnúť sa od hotelového pohodlia, zvyšok Korfu na vás čaká - od mesta ste vzdialení 20 minút hotelovou jachtou....

113 izieb
Štýl: Moderný dizajn
Atmosféra: Tichá

Santo Maris Oia Luxury Suites & Spa

Santorini, Grécko

Naše hodnotenie:
Nikde na ostrove Santorini nie je zlý výhľad na kalderu, ale Oia na severnej strane ostrova je niečím výnimočná. Nadmorská výška poskytuje úžasnú perspektívu a jej orientácia vytvára pri západe slnka dramatické tiene na vode. Je tiež viac-menej srdcom luxusného hoteliérstva na Santorini - ale pri pohľade zvnútra múrov Santo Maris Oia Luxury Suites & Spa sa môžete cítiť, akoby ste boli na ostrove takmer sami.

Do veľkej miery to súvisí so zásadou ubytovania len pre dospelých, čo je najromantickejšie gesto, aké môže hotel urobiť. Jeho výhodou je však aj poloha hneď za mestom a pätica bazénov pre 65 apartmánov. Samozrejme, mnohé z apartmánov a obe vily majú vlastné bazény. V každej kategórii môžete očakávať vírivky, kuchynky, kávovary a kúpeľne ako v kúpeľoch - na komforte sa tu nešetrí.

To, že sú tu dômyselné wellness centrá, je takmer samozrejmé, ale aj tak to povieme. K dispozícii sú aj typicky bohaté grécke raňajky, bar pri bazéne a stredomorská reštaurácia s vynikajúcou kuchyňou s názvom Alios Ilios - názov v gréčtine znamená "slnko, ktoré vychádza a zapadá do mora" a z terasy reštaurácie nie je ťažké pochopiť prečo.

65 izieb
Štýl: Súčasný klasický štýl
Atmosféra: Tichá

Najlepšie hotelové objavy podľa sprievodcu MICHELIN v máji 2022

Hotel Anemi

Folegandros, Grécko

Naše hodnotenie:
Človek musí byť aspoň trochu stotožnený s minimalizmom, aby dokázal oceniť krajinu Kyklad - strohé útesy, strohé nebo, strohé more - a architektúra tohto regiónu s bielymi stenami a jednoduchými hranatými tvarmi bola minimalistická skôr, ako sa tento pojem stihol pomenovať. Je to vzorec, ktorý nemôže chýbať takmer nikde na gréckych ostrovoch, ale Folegandros, pomerne odľahlé malé miesto, ponúka jednu z najúchvatnejších pustôt na celom súostroví.

Štyridsaťštyri izieb hotela Anemi je mimoriadne pohodlných, ale zároveň sú to štúdiové (a rozhodne moderne zariadené) izby v úspornom luxuse. Jasnú belosť spálne vyvažujú len veľkoplošné umelecké diela nad vašou posteľou a výhľad na záliv Karavostasis na vašej terase. Vybavenie kúpeľne je krásne utilitárne s modernými obkladačkami hodnými vášho dovolenkového fotoalbumu. Všetky izby sú vybavené kuchyňou a môžu sa stať luxusným domovom mimo domova a niekoľko apartmánov sa môže pochváliť aj súkromnými privátnymi bazénmi, vďaka ktorým je opúšťanie ubytovacieho zariadenia takmer úplne zbytočné.

Pláže a útesy ostrova vás však nevyhnutne vytiahnu von a po dni strávenom v tomto obrovskom luxuse pod holým nebom vás pravdepodobne priláka späť reštaurácia Anemi. Stredomorské chute v modernom aranžmáne môžu byť naozaj lepšie len vtedy, keď si ich pomaly vychutnávate pred vlastnou súkromnou terasou, možno dokonca s nohami ponorenými v bazéne so slanou vodou. Takto sa začína cyklus Kyklad a s pomocou minimalistickej výzdoby Anemi, minimalistických požiadaviek a maximalistického luxusu sa tu radi zdržíte pomerne dlho.

Upozornenie: Hotel Anemi je otvorený sezónne, od mája do septembra.

Ako sa tam dostať:

Folegandros nemá letisko, ale je tu pravidelná trajektová a vysokorýchlostná lodná doprava z Atén, ako aj obmedzená doprava zo Santorini a niekoľkých ďalších ostrovov. Trajekty z Atén na Folegandros sa plavia približne 6 hodín, zatiaľ čo tá istá cesta rýchloloďou trvá približne 3,5 hodiny. Zo Santorini (Thira) je to vysokorýchlostnou loďou približne hodina. Upozorňujeme, že väčšina trajektových liniek vrátane spojov zo Santorini má len jeden odchod denne; nezabudnite si vopred skontrolovať cestovné poriadky a podľa toho si naplánovať cestu.

44 izieb
Štýl: Súčasný klasický štýl
Atmosféra: Tichá

Myconian Avaton

Mykonos, Grécko

Naše hodnotenie:
Myconian Collection je malá, domáca, lokálna hotelová sieť a celá tretina jej hotelov sa nachádza na kopcoch nad plážou Elia, čo by vám malo niečo povedať o tom, aké je toto miesto nádherné. Myconian Avaton Resort je najvyššie položený z týchto troch hotelov s panoramatickým výhľadom a relatívnou odľahlosťou, ktorá z toho vyplýva. A jeho izby, apartmány a vily patria k najluxusnejším v skupine - aj keď, aby sme boli spravodliví, to je dosť jemné rozlišovanie, pretože ostatné sa veľmi nelíšia.

Vzhľad je moderný, plný kontrastnej čierno-bielej a živých farieb, čo je vítaný odklon od bielomodrej egejskej štandardnej farby. Mnohé z víl a apartmánov majú priamy výhľad na more, privátne bazény, vonkajšie vírivky alebo nejakú kombináciu týchto troch možností. Dokonca aj štandardné izby sa rozprestierajú na ploche 27 metrov štvorcových s kompletným moderným komfortom. Medzitým budete stolovať na terase s veľkolepým výhľadom, ktorý sa vám rozprestrie pred očami, a mnoho času strávite na terase pri bazéne alebo v priestranných kúpeľoch Sanctuary Spa. Mykonos je možno najznámejšou gréckou ostrovnou destináciou, ale to by nemalo byť na škodu: kedže pôžitky, ktoré poskytuje sú viac než nadčasové.

80 izieb
Štýl: Súčasný klasický štýl
Atmosféra: Tichá

Grécko – 9 ostrovov, ktoré milujeme

Hotel Townhouse

Mykonos, Grécko

Naše hodnotenie:
Často sa stáva, že hotely s tými najnenápadnejšími názvami sú zároveň tie najpôsobivejšie. TownHouse Mykonos nie je obyčajný mestský dom, ale kaštieľ z 18. storočia v starom meste ostrova, pamiatkovo chránený objekt, ktorý bol v priebehu troch rokov obnovený, zrekonštruovaný a rozšírený na luxusný butikový hotel určený len pre dospelých.

Izby a apartmány kombinujú biely minimalizmus s ručne vyrábanými textúrami a historickými architektonickými prvkami a pridávajú luxusné prvky, ako sú ortopedické matrace, hypoalergénne posteľné prádlo, organické kúpeľňové produkty, kávovary Nespresso a nevyhnutná elektronika, od Bluetooth stereosystémov po 49-palcové televízory s podporou Netflixu. Niektoré izby a suity majú navyše balkón alebo terasu, aby ste si mohli vychutnať trochu morského vzduchu.

54 Cocktail Bar & Sunset Lounge je presne taký, ako znie: klasický nočný podnik na Mykonose s prímesou atmosféry diskoték v New Yorku. Posilňovňa Pump je seriózna a dokáže vyvážiť hedonizmus predchádzajúcej noci. V žiadnom prípade tu nie ste v domácom väzení - množstvo reštaurácií, klubov a pláží v starom meste máte na dosah ruky a recepčný hotela TownHouse vám môže zabezpečiť vstup do všetkých týchto a ďalších zariadení vrátane súkromných výprav na jachtách a plavieb z ostrova na ostrov.

20 izieb
Štýl: Moderný dizajn
Atmosféra: Živá

Katikies

Santorini, Grécko

Naše hodnotenie:
Na Santorini je najdôležitejší výhľad a možno neexistuje krajší výhľad ako z terasy pri bazéne v hoteli Katikies, odkiaľ sa naskytá pohľad na ponorenú sopečnú kalderu ostrova a more za ňou. Tento hotel je pastvou pre oči, nie je to len malebná vyhliadka, ale aj žiarivo biela modernistická podoba tradičného obydlia na útese, ktoré sa rozlieva po strmom svahu sto metrov nad vodou.

Izby pre hostí maximálne využívajú polohu hotela; dokonca aj štandardné izby majú súkromné terasy a lepšie apartmány majú podkrovné spálne s oknami s výhľadom na more. Niektoré majú dokonca aj jedáleň s vonkajšou terasou a v prípade apartmánu Katikies aj salónik, ktorý môže konkurovať mnohým strešným barom. Interiéry sú úsporné a biele, v tradičnom gréckom ostrovnom štýle, ale bez toho, aby prechádzali do okázalého minimalizmu - myslím starožitnosti a mramor, ale vo vkusne skromnom množstve.

Výstup po schodoch na cestu je poriadne namáhavý - mnohí hostia sa radšej zdržiavajú v areáli hotela, pokiaľ je to možné. Našťastie je tu veľa možností stravovania: strešná reštaurácia Ellinikon, kde sa podávajú jedlá gréckej kuchyne na terase pod holým nebom, reštaurácia pri bazéne, kde sa podávajú neformálnejšie jedlá, a reštaurácia Katikies, najintímnejšia možnosť - len štyri stoly na súkromnej terase s výhľadom na kalderu.

Upozorňujeme:
Katikies Santorini neubytováva deti mladšie ako 13 rokov.

Ako sa tam dostať:
Katikies Santorini sa nachádza približne 18 km od letiska Santorini a prístavu Santorini.

27 izieb
Štýl: Súčasný klasický štýl
Atmosféra: Tichá


  • ©2012-2024 Juraj Ilavský – Darcstudio, Karpatské námestie 7770/10A, 831 06 Bratislava-Rača, IČO: 55188231
  • Kontakt
1
JÚN
Týždenník TRAVELISTA
od 1.júna každý týždeň ZDARMA
pre každého...
e-mailom vo formáte PDF a ePub
PRIHLÁSIŤ SA