You dont have javascript enabled! Please enable it! Najlepšie hotelové objavy podľa sprievodcu MICHELIN v máji 2022

Najlepšie hotelové objavy podľa sprievodcu MICHELIN v máji 2022

Avatar Juraj | 6 mája, 2022

Každý mesiac sa odborníci na hotely v sprievodcovi MICHELIN delia o svoje najlepšie objavy po celom svete.

1. COLONY PALMS HOTEL

Palm Springs, Kalifornia

Colony

História tohto španielskeho koloniálneho klenotu je plná dobrodružstva. Založil ho v roku 1936 (údajný) gangster Al Wertheimer a stal sa útočiskom hollywoodskej spoločnosti, než sa vydala do vzdialenejších destinácií. Dnes, po niekoľkých zmenách značky, bol hotel Colony Palms kompletne zrekonštruovaný a prepracovaný a opäť je synonymom luxusu a elegancie.

2. RHINOCEROS

Rím, Taliansko

Rhino

Ak boli kedysi dlhodobé hotely nevkusnými miestami, situácia sa zmenila. Dnešné špičkové apartmánové hotely sú rovnako nápadité ako veľké butikové hotely a umelecká nadácia Alda Fendiho požiadala skvelého architekta Jeana Nouvela, aby navrhol veľkolepý apartmánový komplex Rhinoceros, ktorý sa nachádza v rímskom paláci zo 17. storočia, ktorý patrí nadácii.

3. SACRED HOUSE

Kappadokia, Turecko

Sacred

Svätý dom bol takmer ruinou, keď sa ho súčasní majitelia rozhodli kompletne zrekonštruovať, ale miestami vyzerá ako autentická stredoveká pamiatka plná starožitností a s odhalenými kamennými múrmi. V dva a pol storočia starej budove, v ktorej kedysi stál kresťanský kostol, sa dnes nachádza len desať izieb, ktoré sú všetky jedinečné a zariadené v štýle, ktorý by sa dal bez preháňania označiť ako "maximalistický".

Nové luxusné hotely na Blízkom východe otvorené v roku 2022

4. THE STANDARD IBIZA

Ibiza, Španielsko

StandardIbiza

Hotel Standard bol vždy jedným z najčarovnejších butikových hotelov. Baleársky raj Ibiza je pre túto značku ideálnym miestom nielen pre jej slávny nočný život, ktorým je skupina tiež známa, ale aj pre jej mimoriadne uvoľnenú atmosféru, ktorá pripomína jej ultra cool adresu v Miami.

5. BLIND TIGER GUEST HOUSE

Portland, Maine

BlindTiger

Názov reštaurácie Blind Tiger pochádza zo známeho podniku Speakeasy, ktorý sa nachádzal v suteréne tohto krásneho domu z 19. storočia v období prohibície. Hotel, ktorý v roku 2020 kompletne zrekonštruovala spoločnosť Lark Hotels Group, sa vyznačuje charakteristickými znakmi značky: dobre udržiavaným interiérom, luxusným komfortom, priateľskou atmosférou a výhodnou polohou na prechádzky.


  • ©2012-2024 Juraj Ilavský – Darcstudio, Karpatské námestie 7770/10A, 831 06 Bratislava-Rača, IČO: 55188231
  • Kontakt