You dont have javascript enabled! Please enable it! Nové luxusné hotely na Blízkom východe otvorené v roku 2022

Nové luxusné hotely na Blízkom východe otvorené v roku 2022

Avatar Juraj | 5 mája, 2022

Tento rok sa na Blízkom východe otvoria niektoré z najluxusnejších hotelov na svete. Pozrite si náš zoznam a začnite plánovať svoj ďalší výlet už teraz!

Ak patríte k tým luxusným cestovateľom, ktorí radi držia krok s dobou, potom vás určite poteší správa o niektorých nových hoteloch, ktoré sa na Blízkom východe otvoria v roku 2022. Tieto úchvatné objekty určite ponúknu hosťom neopakovateľný zážitok s nádherným interiérom, špičkovým vybavením a prvotriednymi službami. Ak si teda chcete rezervovať ďalší luxusný pobyt, nezabudnite si tieto nehnuteľnosti pridať na zoznam!

Spojené arabské emiráty

Atlantis The Royal Resort & Residences, Dubaj

Atlantis The Royal, ktorý sa otvorí v septembri 2022, bude dominantnou lokalitou na ostrove The Palm Jumeirah, kde sa more stretáva s oblohou a spája modré vody Arabského zálivu s modernou panorámou Dubaja, ktorou je známy. Rezort sa týči do výšky 43 poschodí a nachádza sa v blízkosti veľkolepého hotela Atlantis The Palm.

Atlantis The Royal bude mať klasický dizajn, ktorý bude kontrastovať s inak rýchlo a neustále sa meniacou dubajskou architektúrou. Interiéry sa zameriavajú na rafinovaný a nadčasový vzhľad a modernizujú tradičné prvky. Hotel bude mať 795 izieb s oceánskou tematikou, ktoré budú spojené s úchvatným výhľadom na Arabský záliv a niektoré s vlastnými nekonečnými bazénmi.

V novom luxusnom hoteli v Dubaji sa bude nachádzať 17 prvotriednych reštaurácií, ktoré sa postarajú o to, aby vaše stravovanie bolo rovnako príjemné ako váš pobyt. Slávni šéfkuchári ako Heston Blumenthal a Gastón Acurio a reštaurácia Ling Ling, ktorá ponúka kantonskú kuchyňu so 180-stupňovým panoramatickým výhľadom na Dubaj, sa postarajú o vynikajúci gastronomický zážitok.

V rezorte s dôrazom na wellness sa bude nachádzať wellness centrum s rozlohou 3 000 m2, ktoré je inšpirované prírodnými prvkami, ako sú vzduch, voda a zem. Okrem toho 6 hammam Sensorium, 17 liečebných miestností, stylingový salón, vnútorný a vonkajší fitnes priestor pomôžu hosťom holisticky relaxovať a omladnúť.

Bezkonkurenčný luxus a udržateľnosť idú v Atlantis ruka v ruke. Hotel vyvažuje tri dimenzie trvalo udržateľného rozvoja, neúnavne pracuje na znižovaní svojej uhlíkovej stopy a v rámci programu na ochranu zvierat chová 65 000 morských živočíchov.

Lokalita: Nasimi Beach, Palm Jumeirah, Dubaj, Spojené arabské emiráty

 www.atlantis.com

Najobľúbenejšie miesta Thajska

Taj Exotica Resort & Spa, The Palm, Dubaj

Tretí hotel skupiny Taj Group v Dubaji, Taj Exotica Spa and Resort, bol otvorený pre hostí v marci 2022. Rezort sa nachádza v The Palm Jumeirah, najexkluzívnejšej časti emirátu, a je prvým plážovým hotelom skupiny Taj. Medzi existujúce hotely Taj v Dubaji patria Taj Dubai v centre Dubaja a Taj Jumeirah Lakes Towers.

Osemposchodová budova má 325 izieb s výhľadom na more alebo na palmu. Opulentnosť je charakteristickou črtou ubytovacích zariadení Taj, izby ponúkajú priestranný a pohodlný pobyt spolu s nádherným výhľadom na pláž. Súčasťou rezortu je aj značkové wellness centrum Jiva Grande Spa, ktoré je ochrannou známkou spoločnosti Taj a je prvým v Spojených arabských emirátoch.

Medzi možnosti stravovania patrí talianska reštaurácia, gastropub, reštaurácia s indickými špecialitami, marocká a andalúzska kuchyňa. Okrem toho si hostia môžu vychutnať ručne vyrábané koktaily, ochutnať whisky alebo si vychutnať svoje nápoje pri relaxácii v malebných baroch pri bazéne alebo na pláži.

Rezort s vlastnou súkromnou plážou s rozlohou 230 m2 ponúka možnosti na relaxáciu a zábavu pre všetkých. Kúpele Jiva Grande Spa pomáhajú vytvoriť pre hostí na ich dovolenke regeneračnú atmosféru. Potápanie, šnorchlovanie a parasailing spolu s jogou, 24-hodinovou posilňovňou, večernými sundowners, fantastickým detským klubom z neho urobia jeden z najlepších hotelov v Dubaji.

Lokalita: East Crescent Road, Palm Jumeirah, Dubaj, Spojené arabské emiráty

 www.tajhotels.com

Paphos – najkrajšie miesto na Cypre

Omán

Jumeirah Muscat Bay, Omán

Luxusný rezort Jumeirah Muscat Bay, ktorý bol otvorený v marci 2022, sa nachádza v zátoke Bandar Jissah medzi pohorím Al Hajar a Ománskym zálivom. Je to prvý hotel Jumeirah v Ománe.

Budova je navrhnutá tak, aby sa hostia cítili viac prepojení s prostredím Muscat Bay. Rezort má 206 izieb, ktoré ponúkajú jedinečnú eleganciu s úžasným výhľadom na oceán. Ubytovanie odráža životný štýl Ománcov. Izby Jebel (bývanie v horách) sú na najvyššom poschodí, Bustan (bývanie v oáze) v strede a Shat'ee (bývanie na pláži) je najbližšie k moru.

Vyvážená zmes tradičného a moderného charakterizuje možnosti stravovania v hoteli Jumeirah Muscat Bay. Či už ide o ich medzinárodnú reštauráciu Peridot so šéfkuchárom Claudiom Dielim, alebo o cukráreň, ktorá ponúka arabskú kávu a miestne špeciality, zážitok z jedla je vďaka miestnym chutiam výnimočný.

Okrem prvotriedneho ubytovania sa v hoteli nachádzajú aj známe kúpele Talise Spa, ktoré ponúkajú wellness procedúry pre tých, ktorí si chcú oddýchnuť počas horúcich popoludní. Pokiaľ ide o vonkajšie športy, hostia si môžu vychutnať nádherné pobrežie prostredníctvom potápačského centra a ďalších vodných športov. Archeologické ruiny v okolí hotela poskytujú skutočné spojenie s históriou Ománu. Ponorte sa do variácií miestnych zážitkov, histórie a pohostinnosti uprostred nerušeného výhľadu na Ománsky záliv a pohorie Al Hadžar.

Lokalita: Saraya Bandar Jissah Wadi Al Kabir Muscat OM, 117, Omán

 www.jumeirah.com

Kuvajt

Waldorf Astoria Kuwait

Waldorf Astoria bude mať v Kuvajte premiéru na jeseň 2022. Hotel sa nachádza v nákupnom centre Avenues Mall, ktoré zahŕňa 1 100 obchodov, zábavný park, kino, reštaurácie a kaviarne, a je vzdialený len 10 minút od medzinárodného štadióna Jaber Al-Ahmad a medzinárodného letiska v Kuvajte.

Hotel je odrazom miestnej histórie. Nachádza sa na fascinujúcom ostrove Failaka neďaleko mesta Kuvajt, kde sa odohráva legenda o Ikarovi. Ikarus predstavuje túžbu hostí po úniku. Interiér bol elegantne navrhnutý tak, aby odrážal kultúrnu históriu Kuvajtu s tradičnejšími akcentmi. Ubytovacie zariadenie zahŕňa 200 izieb, ktoré sú rôzne - od izieb King Deluxe, King Ikaros až po rodinné izby Deluxe.

Peacock Alley, známa reštaurácia hotela Waldorf Astoria New York, sa dostáva do Kuvajtu a ponúka ideálne miesto na vynikajúce jedlo a nápoje. ROKA Kuvajt ponúka modernú japonskú kuchyňu robatayaki, ktorá na grilovanie jedál používa horúce drevené uhlie. V hoteli sa nachádzajú aj reštaurácie pri bazéne, ktoré ponúkajú pochúťky a zeleň v jednom kombinovanom relaxačnom zážitku.

Úžasné wellness centrum Waldorf Spa s rozlohou 13 560 štvorcových metrov sa postará o dôkladnú relaxáciu hostí a zanechá v nich pocit omladnutia a pokoja. Kúpele Waldorf Astoria SPA ponúkajú osem liečebných miestností, 3 hammam a 2 bazény Vitality. Ďalšie vybavenie, ako napríklad osobný concierge, fitnescentrum, biznis centrum so zasadacími miestnosťami, sa postarajú o pohodlný a nezabudnuteľný pobyt pre každého.

 Lokalita: Sheikh Zayed Bin Sultan Al Nahyan Rd, Al Andalous, 92000, Kuvajt

 www.hilton.com

Kedy je najlepší čas na návštevu Srí Lanky?

Saudská Arábia

Hotel Nobu, Rijád, Saudská Arábia

Po dlhom očakávaní bol začiatkom roka 2022 v Rijáde otvorený hotel Nobu, ktorý do Saudskej Arábie prináša japonské dedičstvo a mieša ho s miestnou kultúrou. Tento hotel sa nachádza v centre Rijádu a bude patriť medzi prvé päťhviezdičkové luxusné butikové hotely v Saudskej Arábii.

V 23-poschodovej budove so sklenenými panelmi sa prezentuje arabská architektúra s jemnými náznakmi tradičného japonského odkazu Nobu. Súčasťou stavby je inovatívne vrstvené sklo s potlačou, ktoré funguje ako vysoko reflexná fasáda, ktorá vyvažuje súkromie a expozíciu.

Na mieru zariadených 119 izieb s jemnými japonskými a regionálnymi influenciami je vizuálne ohromujúcich, ale aj najmodernejších a premyslene vybavených. Všetky tieto priestory majú svoju vlastnú jedinečnú dizajnovú identitu spolu so spoločnou témou súčasnej a nepopísanej elegancie.

Reštaurácia Nobu je charakteristická kontrastom teplých a chladných tónov a je orámovaná dvoma japonskými záhradami. Rozmerná drevená konštrukcia s rybami je hlavným dizajnovým prvkom reštaurácie, spolu so živou flórou ako stredobodom, čo dodáva celému spracovaniu japonský nádych.

Súčasťou tohto hotela je aj šesť dobre vybavených konferenčných miestností, nádherne spracované tanečné sály na organizovanie veľkých a exkluzívnych stretnutí, čo z neho robí jedno z najlepších miest na pobyt. Minimalistický dizajn a finančné úpravy oficiálne poskytujú možnosť prispôsobiť si ich na základe svojich potrieb.

 Lokalita: King Fahd Rd, Al Anoud Tower 2,  Rijád, Saudská Arábia

 www.nobuhotels.com

Banyan Tree Al Ula, Saudská Arábia

Hotel Banyan Tree Al Ula, ktorý sa otvára v treťom štvrťroku tohto roka, sa nachádza v údolí Ashar neďaleko mesta Al Ula v provincii Madinah. Prvý rezort Banyan Tree v Saudskej Arábii, Banyan Tree Al Ula, sa nachádza v ekoturistickej oblasti, len kúsok letu od Džiddy alebo Rijádu.

Architektúra rezortu je inšpirovaná nabatejskými nomádmi, a preto nadväzuje na stanovú štruktúru s neutrálnou farebnou paletou, ktorá sa plynulo prelína s kulisou údolia Ashar. Umožňuje hosťom výhľad na ohromujúce scenérie vytvorené prírodou a zároveň zabezpečuje útočisko. Ubytovanie zahŕňa vily s jednou, dvoma a tromi spálňami a súkromnými bazénmi.

Jedlo v rezorte slúži ako ďalší prostriedok, ktorý hosťom umožňuje nahliadnuť do miestnej arabskej kultúry. Charakteristická thajská reštaurácia Saffron prináša na stôl autentické thajské chute s inovatívnym nádychom. Alban je reštaurácia s celodennou prevádzkou, ktorá ponúka jedlá miestnej aj medzinárodnej kuchyne. Tradičné kúpele Banyan Tree, stolovanie na izbe a fitnescentrum sú ďalšími zariadeniami, ktoré zabezpečujú pohodlný pobyt.

Cieľom je priblížiť človeku to, čo Al Ula ponúka z hľadiska svojej kultúry. Hegra, známa lokalita v Al Ula, je prvou lokalitou svetového dedičstva UNESCO v Saudskej Arábii. Toto 52-hektárové starobylé mesto sa môže pochváliť viac ako 100 dobre zachovanými hrobkami.

Lokalita: Tabuk Road, Wadi Ashar, P.O. Box 5734 – 6387, Al Ula 43563, Saudská Arábia

 www.banyantree.com

Modrá mešita v Istanbule

Turecko

The Peninsula, Istanbul

Hotel The Peninsula, ktorý bude otvorený v roku 2022, sa nachádza v historickej istanbulskej štvrti Karaköy na brehu úchvatnej rieky Bospor. Hotel bude v pešej vzdialenosti od mnohých najpozoruhodnejších historických pamiatok Istanbulu, ako sú veža Galata, most Galata a slávna štvrť Sultanahmet.

Vďaka 177 izbám a apartmánom budú mať hostia priamo zo svojich izieb majestátny výhľad na úchvatnú rieku. Architektúra a interiéry sa budú niesť v klasickom štýle, podobne ako samotné historické mesto. Zelené, svieže záhrady a bazény ponúknu možnosť pokochať sa slávou mesta a relaxovať.

Dokonalá kombinácia Východu a Západu ponúka hosťom možnosť vychutnať si jedlá miestnej a medzinárodnej kuchyne v širokej ponuke vynikajúcich reštaurácií. A ak chcete pocítiť tradičnú atmosféru, starobylá turecká tradícia parných kúpeľov hammam v dekadentných kúpeľoch vás prenesie do oveľa pokojnejšieho priestoru.

Súčasťou hotela Peninsula Istanbul je aj jednoposchodová nákupná pasáž s deviatimi maloobchodnými predajňami, ktoré hosťom poskytujú viac ako 750 m2 nákupných priestorov. Tieto luxusné obchody, ktoré sa nachádzajú v prestížnej uličke klenotov hotela The Peninsula, ponúkajú znamenité nákupy s jedinečnými hotelovými zážitkami.

Lokalita: Kemankeş Caddesi, Istanbul, Turecko

 www.peninsula.com ◼

Omán – krajina hlinených hradov a pevností


  • ©2012-2024 Juraj Ilavský – Darcstudio, Karpatské námestie 7770/10A, 831 06 Bratislava-Rača, IČO: 55188231
  • Kontakt