You dont have javascript enabled! Please enable it! Recenzia hotela: Cinnamon Bentota Beach, Srí Lanka

Recenzia hotela: Cinnamon Bentota Beach, Srí Lanka

Avatar Juraj | 4 mája, 2022

Hotel Cinnamon Bentota Beach pripomína tropický raj. Nachádza sa na pobreží Indického oceánu s výhľadom na úchvatnú pláž lemovanú palmami a kľukatú rieku.

Tento luxusný plážový rezort na juhozápadnom pobreží Srí Lanky navrhol a postavil v 60. rokoch 20. storočia jeden z najvplyvnejších ázijských architektov Geoffrey Manning Bawa.

Kedy je najlepší čas na návštevu Srí Lanky?

Pre koho

Ide o prázdninové letovisko ideálne pre rodiny aj milencov - môžete sa tu dokonca zosobášiť. K dispozícii je detský klub a centrum hier, ktoré ponúka množstvo hier, umeleckých a remeselných aktivít, športov a ďalších aktivít, ako aj preliezačky. K dispozícii je aj priestor pre tínedžerov, takže hostia všetkých vekových kategórií sa tu cítia ako doma.

Ubytovanie

V 159 izbách sa spájajú tradičné dizajnové prvky s moderným a živým interiérom, luxusným príslušenstvom, najlepším vybavením a komfortom v izbe. Každá izba ponúka jedinečný výhľad na oceán, rieku alebo rozľahlé záhrady.

My sme bývali v apartmáne Junior suite s výhľadom na rieku a dvoma súkromnými balkónmi. Okrem obývačky a spálne, pokrytých špeciálne objednanými umeleckými dielami, mala otvorená kúpeľňa dve umývadlá, sprchovací kút a toaletu. Zariadenie dopĺňal kávovar na espresso a čajová kanvica, ako aj veľké televízory s plochou obrazovkou v oboch izbách.

Stravovanie

V obrovskej hlavnej jedálni Nossa sa podávajú raňajky a obedy formou bufetu so širokým výberom jedál srílanskej, indickej, čínskej a medzinárodnej kuchyne. Večer sa z nej stávajú dve reštaurácie, Zest s ázijskou tematikou a Ottimo s talianskou kuchyňou. Bližšie k moru sa nachádza reštaurácia Sea Meats Spice s obsluhou a a-la carte menu, ktoré ponúka kombináciu morských plodov s nádychom srílanského korenia.

Porto – miestov, kde vzniklo portské

Drench je bar pri bazéne, do ktorého si môžete priplávať a objednať si nápoje z vody. Ponúka značkové koktaily a občerstvenie.  Vo vnútri sa nachádza Fuze, dlhý lounge bar, kde sa podávajú nápoje a občerstvenie. K dispozícii je 24-hodinová izbová služba a každá izba má minibar.

Vybavenie

Dva bazény a piesočnatá pláž uspokoja všetky potreby na kúpanie a plávanie. K dispozícii je wellness centrum a posilňovňa, kompletne vybavená množstvom kardio zariadení a činiek. Obrovská banketová sála je určená na svadby alebo obchodné stretnutia a je tu aj osobitný detský klub.

 

Remeselnícka dedinka ponúka hrnčiarstvo, vyrezávanie masiek, výrobu bábok a lekcie bubnovania. K dispozícii sú aj lekcie varenia.

Areál vodných športov na brehu lagúny ponúka vodné lyže, vodné skútre, disko jazdy na donutoch, windsurfing, vodné pádlovanie a dokonca aj riečny rybolov.

Whitehaven Beach v Austrálii Vám vypáli zrak

Za koľko

Cena za nocľah s raňajkami začína od 230 EUR. Polpenzia od 300 EUR.

Čo je v okolí?

Lunuganga Estate je vidieckym sídlom architekta hotela Geoffreyho Bawu a jeho areál je tropickou verziou európskej renesančnej záhrady. Vydajte sa na výlet cez mangrovové porasty na rieke Madu a uvidíte opice, jašterice a škoricovú kôru. Pevnosť Galle zapísaná na zozname UNESCO je vzdialená hodinu jazdy autom.

VERDIKT:

Hotel bol nielen zrekonštruovaný, ale aj kompletne prestavaný, pričom sa zachovali pôvodné prvky, ale zároveň sa zmodernizoval. Všetko je tu na veľmi vysokej úrovni, najmä jedlo. A kombinácia pláže a lagúny znamená, že ste vždy blízko vody.


  • ©2012-2024 Juraj Ilavský – Darcstudio, Karpatské námestie 7770/10A, 831 06 Bratislava-Rača, IČO: 55188231
  • Kontakt