You dont have javascript enabled! Please enable it! RECENZIA: Radisson Collection Astorija Hotel, Vilnius, Litva - Travelista

Radisson Collection Astorija Hotel, Vilnius, Litva

Avatar Juraj | 22 júla, 2023

Hotel Radisson Collection Astorija ponúka päťhviezdičkový luxus na vynikajúcom mieste v centre Vilniusu.

Päťhviezdičkový hotel Radisson Collection Astorija s perfektnou polohou na okraji historického centra Vilniusu je ideálnym miestom na pobyt v srdci očarujúceho hlavného mesta Litvy.

 O samotnom pobyte nebol hotel vopred informovaný a pobyt sme si hradili sami.

Postavený v roku 1901 a zrekonštruovaný v roku 2018 ponúka kombináciu historickej architektúry a všetkých moderných vymožeností vrátane krytého bazéna a fitnescentra.

Komu je určený...

Prezidenti, filmové hviezdy a heavymetalové kapely – pamätná tabuľa na recepcii vymenúva množstvo slávnych ľudí, ktorí tu v priebehu rokov bývali. Pre nás, obyčajných smrteľníkov, je to veľkolepý hotel, ktorý ponúka ľahký prístup do očarujúceho Starého mesta, ale stojí trochu bokom, ako útulné útočisko, kam sa môžete vrátiť po dni strávenom potulkami po dláždených uličkách alebo po večeroch strávených v početných reštauráciách a baroch.

Ubytovanie...

Ubytovali sme sa v izbe Collection – Old Town View, ktorá spĺňa svoj účel a má dva pekné Juliette balkóny, z ktorých môžete obdivovať ranné slnko nad historickým námestím.

Všetky izby sú moderné, ale majú starožitné litovské prvky, ako sú tapisérie na stenách. Každá zo 119 izieb a apartmánov má bezplatné Wi-Fi, TV s plochou obrazovkou, minichladničku a kávovar Nespresso. Naša kúpeľňa bola mimoriadne výnimočná vďaka najmodernejšej monzúnovej sprche Grohe.

Jedlo a nápoje...

Ako sa na veľkolepý epochálny hotel sluší, v reštaurácii Astorija Brasserie sa podávajú jedlá modernej francúzskej kuchyne. má presklenú brasseriu s francúzskymi jedlami a výhľadom na námestie a pekný kostol svätého Kazimíra. K dispozícii je aj Astorija Gin Bar, ktorý svojím klasickým štýlom odkazuje na časy The Grand Tour, a strešný salónik s boxmi so set menu . Raňajky sa podávajú formou bohatého bufetu s možnosťou vareného menu, ako aj “ vezmi a choď „, ak utekáte na lietadlo.

Vybavenie...

Wellness a fitnes centrum má dve sauny a parný kúpeľ, vírivku, vyhrievaný bazén a plne vybavenú posilňovňu.

Koľko to stojí...

Dvojlôžkové izby v kategórii Collection od 130 EUR.
Vyberte si izbu v kategórii Collection s balkónom a raňajkami za cenu od 150 EUR.

Čo je v okolí...

Historické staré mesto, ktoré je z veľkej časti bez prístupu áut, s kľukatými a pôvabnými dláždenými uličkami plnými elegantných kaviarní, jedinečných reštaurácií, rušných barov a množstva bizarných dizajnérskych obchodov. Hľadajte tajné nádvoria, kde nájdete tie najúžasnejšie miesta na jedlo a pitie.

Vedľa katedrály a Gediminasovej veže s nádherným výhľadom na mesto sa nachádza nádherná bernardínska záhrada, ktorú v roku 1469 založili Bernardínski mnísi.

Navštívte tiež park Vingis a jeho nenáročné turistické chodníky, prejdite sa popri rieke Neris a nájdite park Žvėrynas (Zverinec) s farebnými drevenými domčekmi.

Verdikt:
Veľkolepý hotel, ktorý si štýlovo a s úctou pamätá svoju minulosť a zároveň poskytuje moderným hosťom všetky vymoženosti, vďaka ktorým je ich pobyt skutočne nezabudnuteľný. Hotel má ideálnu polohu na spoznávanie mnohých aspektov Vilniusu.


  • ©2012-2024 Juraj Ilavský – Darcstudio, Karpatské námestie 7770/10A, 831 06 Bratislava-Rača, IČO: 55188231
  • Kontakt