You dont have javascript enabled! Please enable it! RECENZIA: The Peligoni Club, Zakynthos - Travelista

The Peligoni Club, Zakynthos

Avatar Juraj | 7 augusta, 2023

SPONZOROVANÝ ČLÁNOK

Recenzia hotela vznikla na objednávku od Peligoni Booking Services Ltd. Pobyt v dlžke 7 dní bol plne hradený objednávateľom vrátane leteckej prepravy z Viedne.Tento klub na ostrove Zakynthos, ktorý je obľúbený pre svoju uvoľnenú atmosféru a príjemné bary a reštaurácie, je ako moderný letný tábor pre dospelých, ktorí hľadajú slnečnú pohodu.

Klub Peligoni, ktorý je vyhradený len pre členov, sa nachádza na úpätí severného Zakynthosu - ospalejšej časti tohto jónskeho ostrova - a je to rodinná záležitosť, ktorá ponúka rustikálne elegantné, obielené útočisko na spoločné stravovanie, pitie, leňošenie a párty s nádherným výhľadom na vrcholky útesov. Klub je otvorený od mája do októbra a hostia sa doň rok čo rok vracajú vďaka jeho výnimočnej schopnosti uspokojiť všetky skupiny - či už sa chcete opaľovať na dvojmiestnom ležadle, vyskúšať si plachtenie alebo tancovať po zotmení v bare, Peligoni sa prispôsobí vašej vlastnej definícii dovolenky.

Týždenné členstvo (vyhradené výlučne pre obyvateľov 40 vilového komplexu) vám umožní nielen prístup do klubových reštaurácií, barov, bazéna, na lehátka a ležadlá, ale aj do posilňovne (pelotón s výhľadom na oceán?), na lekcie jogy, jazdy na bicykli so sprievodcom a tenisové tréningy. Klubový týždeň PACE Wellness (22. - 26. mája), ktorým sa začína letná sezóna vo veľkom štýle, zahŕňa všetky tieto aktivity a ešte viac - spomeňme napríklad liečebné procedúry s kryštálmi, terapiu chladom s trénermi s certifikátom Wima Hofa a tréningy dýchania, pozornosti a jogy od guruov v tomto odvetví vrátane Richieho Nortona a Roba da Banka. A na záver sezóny? V klube sa koná špeciálny týždeň House Party (20. - 23. septembra), festivalový sviatok plný živej hudby, pohostenia a workshopov.

Rustikálne dvere, vľavo, a slnečná terasa.

Izby


Všetky vily sa nachádzajú na ospalých kopcoch nad prímorským klubom a v jeho okolí a majú rôznu veľkosť a charakter, od luxusných apartmánov B&B a zrekonštruovaných farmárskych domčekov až po rozľahlé súkromné vily.

Ubytovali sme sa v dizajnovej vile Meraki s piatimi spálňami, infinity bazénom s nekonečným výhľadom na more, vírivkou, pohodlným vonkajším posedením, veľkou otvorenou kuchyňou a obývacou izbou a piatimi minimalisticky ladenými spálňami, z ktorých každá má vlastnú kúpeľňu a výhľad na more.

Čo na raňajky?


Budete mať z čoho vyberať. Nechce sa vám vstávať z postele? Objednajte si raňajkový balíček z klubových lahôdok a dostanete štedro naplnenú škatuľu s čerstvým pomarančovým džúsom, mliekom, domácim müsli, jogurtom a ovocím, ako aj výberom šunky, syra a olív, ktoré si môžete vychutnať vo svojom "domčeku".

Chcete si ráno radšej spestriť niekde inde? Stačí zájsť do klubovej reštaurácie Tasi, kde sa podávajú výživné raňajky až do 11:00, ako aj pohodové, sezónne obedové a večerné menu.

A čo obed a večera?


Obedy a večere si môžete vychutnať buď v reštaurácii Tasi, alebo v reštaurácii The Terraces, ktorá je o niečo formálnejšia a nachádza sa v tieni pod korunami borovíc v centre klubu. Ponuka jedál je výrazne ovplyvnená talianskou históriou ostrova a jej základom je vonkajší gril a pec na drevo, teda pizza na dreve, grilované jedlá z morských plodov a bohatý výber stredomorských šalátov. V reštaurácii The Courtyard si dajte pozor aj na týždenné večerné kluby, ktoré často organizujú hosťujúci šéfkuchári a sú skvelým spôsobom, ako sa zoznámiť s ostatnými hosťami.

Je tam bar?


Vonkajší priestor na stravovanie, vľavo, a čerstvé morské plody z jedálneho lístka.

Sú hneď tri. Ak chcete mať výhľad na more, zájdite do baru The Yard, živého miesta nad areálom vodných športov, kde sa koktaily podávajú až do neskorých hodín, alebo sa vyberte do baru Driftwood, kde sa môžete uvoľniť. Máte chuť na drink v bazéne? Utáborte sa v bare The Pool Bar, kde si môžete zaplávať až k pultu alebo si objednať drink a popíjať ho v tieni neďalekých eukalyptov.

Vybavenie


V tichom zákutí klubu, ukryté medzi rozľahlými vílami, nájdete wellness centrum, ktoré ponúka prvotriedne a hýčkajúce procedúry vrátane masáží, manikúry, pedikúry a rôznych ošetrení tváre a tela.

Milovníci vodných športov si tu prídu na svoje. Stačí zájsť do plážovej chatky a privíta vás priateľská skupina opálených inštruktorov pripravených vziať hostí na vodu, windsurfing, plachtenie, paddleboarding alebo vodné lyžovanie.

Ak vám to nestačí, zájdite do klubovej vonkajšej posilňovne a fitnescentra, zúčastnite sa na hodine jogy alebo fitnes s guru v oblasti športu a wellness OyoGO, preskúmajte kľukaté cesty ostrova na organizovanom cyklistickom výlete alebo vezmite tenisovú raketu a vyberte sa na antukové kurty s výhľadom na more.

Ekológia hotela?


V hoteli The Peligoni nenájdete žiadne plastové fľaše na vodu - namiesto toho sa prihláste do klubovej služby dodávania vody a dostanete udržateľnú sklenenú fľašu, ktorá vám bude každé ráno doplnená, ak ju necháte pred vašou vilou.

A čo sa týka dostupnosti?


Prírodný skalnatý terén ostrova robí prístup k Peligoni trochu zložitejším. Napriek tomu vás šofér bez problémov odvezie z vašej vily do klubu, kde sa všetky reštaurácie a bary nachádzajú na rovnakej úrovni ako parkovisko.

Kto sú hostia...


Je to trochu jednotvárne. Klub Peligoni je od svojho vzniku stálicou letného programu obyvateľov všetkých kráľovských rodín. Myslite si o tom, čo chcete, ale ak sa dokážete preniesť cez šortky Vilebrequin a mikiny Old Etonian (a my vám to odporúčame), pravdepodobne odídete s kopou nových priateľov a telefónnych čísel. Navyše, po pridaní predĺžených sezónnych iniciatív, ako je týždeň PACE a House Party, sa zdá, že klub priťahuje aj oveľa menej stereotypné publikum, a to sa nám páči.

Veci, ktoré by sme mali vedieť


Všetky platby sa vykonávajú prostredníctvom členskej karty, ktorú dostanete na začiatku pobytu. Len nezabudnite, že to nie sú peniaze zadarmo - na konci dovolenky budete musieť zaplatiť zostatok. Svoje výdavky si kontrolujte, najmä po západe slnka.

Fotogaléria


Verdikt:
Vzhľadom na bohatú ponuku hotela by sme vás určite neobviňovali z toho, že ste sa nevzdialili od bazéna. Ak si však nemôžete pomôcť a chcete objavovať, prejdite sa okolo krásneho zálivu v tvare podkovy v prístave Agios Nikolaos.


  • ©2012-2024 Juraj Ilavský – Darcstudio, Karpatské námestie 7770/10A, 831 06 Bratislava-Rača, IČO: 55188231
  • Kontakt