You dont have javascript enabled! Please enable it! Lety do neznáma - staronová ponuka sa vracia

Lety do neznáma – staronová ponuka sa vracia

Avatar Juraj | 7 marca, 2021

Austrálsky národný dopravca Qantas chystá pre cestujúcich lety do neznáma. Jednodňové výlety, kedy pasažieri ešte pri nástupe nepoznajú cieľ, boli podľa BBC populárne v 90. rokoch, medzi mnohými preto oprávnene vyvolávajú nostalgiu.

Aerolinky chcú novou ponukou prilákať pasažierov, ktorí po roku pandémie už dychtia po lietaní, cestovaní či objavovaní.

Hoci jednodňové výlety budú mať rovnaký štart aj cieľ na letiskách v Brisbane, Melbourne a Sydney, ľudia sa podľa spoločnosti môžu tešiť na najrôznejšie zážitky, vrátane výroby vína, šnorchlovania na tropických ostrovoch či gurmánske špeciality.

Ceny leteniek do niektorého z Boeingov 737 začínajú príznačne na 737 austrálskych dolároch, čo je v prepočte necelých 620 eur. Pre každé letisko je potom prichystaný jediný termín – pre Brisbane 27. marec, pre Sydney 18. apríl a 1. mája sa bude odlietať z Melbourne, uvádza server LadBible.

„Dopravca lety s prekvapením naposledy prevádzkoval v 90. rokoch, keď cestujúci dorazili na letisko, bolo im pridelené miesto a putovali do niektorej z destinácií, do ktorej aerolinky lietali. Tam strávili voľný deň a potom sa vrátili domov, “ pripomenula spoločnosť nedávnu minulosť. Doplnila, že koncept bude tentokrát obohatený práve o množstvo aktivít.

S letmi nikam sa roztrhlo vrece

Aerolinky Qantas už v uplynulých mesiacoch ponúkali tiež takzvané „lety nikam“, ako sa cestám s rovnakým východiskovým aj cieľovým letiskom hovorí. Pasažieri si pri nich mohli užiť výhľady na známe austrálskej dominanty, ako je napríklad monolit Uluru.

Tento druh letov ponúkli okrem iného aj Singapore Airlines, japonské All Nippon Airways či taiwanská EVA Air. Tie v ich rámci prevádzkovali ešte aj tzv. speed dating.


  • ©2012-2024 Juraj Ilavský – Darcstudio, Karpatské námestie 7770/10A, 831 06 Bratislava-Rača, IČO: 55188231
  • Kontakt