You dont have javascript enabled! Please enable it! Ryanair ide motivovať k cestovaniu

Ryanair ide motivovať k cestovaniu

Avatar Juraj | 5 marca, 2021

Nízkonákladová spoločnosť Ryanair, známa veľmi nízkymi cenami leteniek, chce ešte viac zlacňovať. S odvolaním sa na šéfa aeroliniek Michaela O’Learyho to na Twitteri uviedla televízia Sky News. Dopravca chce týmto krokom, kedy v nasledujúcich šiestich až dvanástich mesiacoch zrazí ceny, namotivovať ľudí, aby opäť začali cestovať.

Podľa O’Learyho ide teraz o záchranu leta, kedy by aerolinka chcela operovať asi na 60 až 70 percentách svojej obvyklej kapacity. V zime by to potom malo byť 80 až 90 percent, uvádza server Metro.

O koľko by však ešte mali klesnúť ceny leteniek Ryanairu, nie je známe. Spoločnosť na mnohých linkách ponúka už tak veľmi nízke tarify, napríklad do Londýna sa dalo pred pandémiou dostať pokojne za 20€ len s príručnou batožinou.

Nízkonákladová aerolinka počas februára prepravila rekordne nízke množstvo ľudí, iba necelého pol milióna, čo je oproti rovnakému obdobiu minulého roka, kedy to bolo 10,5 milióna ľudí, značný pokles. Ryanair utrpel veľkú finančnú stratu, musel sa tiež zaobísť bez vládnej pomoci.

Sťažoval sa na povinnú daň

„Museli sme v posledných dvanástich mesiacoch refundovať cez 1,5 miliardy eur, pretože kvôli vládnemu nariadeniu sa rušili lety. A nedostalo sa nám žiadnej podpory, „ posťažoval sa O’Leary legislatívnemu výboru pre dopravu Veľkej Británie.

Najviac kritický bol potom voči takzvanej spotrebnej dani z prepravy cestujúcich, ktorá sa vyberá od osôb letiacich z Británie či ostrovu Man v lietadlách, ktoré majú povolenú vzletovú hmotnosť nad 5,7 tony. Šéf Ryanairu uviedol, že táto daň mohla byť dočasne pozastavená aspoň do doby, než sa letecká doprava v Spojenom kráľovstve navráti na úroveň pred pandémiou.


  • ©2012-2024 Juraj Ilavský – Darcstudio, Karpatské námestie 7770/10A, 831 06 Bratislava-Rača, IČO: 55188231
  • Kontakt