You dont have javascript enabled! Please enable it! Rastislav Iliev

Rastislav Iliev

Avatar Juraj | 7 júla, 2024

Rastislav Iliev

…v rozhovore pre týždenník Travelista 3/2024 prezradil, ktorá krajina je jeho TOP, aký typ dovolenky preferuje a čo má nové…

V skratke o našom hosťovi: Muž, tenista, bývalý moderátor politickej diskusie a človek, ktorý sa v priamom prenose prihlásil k svojej komunite, dnes moderuje vlastnú show v rovnakej televízii.

Otázky a odpovede


REDAKCIA: Povedzte nám pár slov o sebe, ako ste sa dostali k práci ktorú robíte a hlavne, čo pre Vás znamenalo slovo „cestovanie“ predtým a teraz, keď ste už mediálne známy človek kde je predpoklad, že sa aj veľa cestuje. Prípadne či v slove „cestovanie“ pocitujete zmenu pohľadu.
V médiách pracujem od roku 2008 a všetko to odštartovalo náhodné stretnutie v obrátenej pyramíde SRo, kde sa konal konkurz. Zúčastnil som sa na ňom a vybrali ma:) Gro mojej práce vykonávam v Bratislave. Ak treba, vycestujem, ale nie je to často a keď, tak iba v rámci Slovenska.
REDAKCIA: Je predpoklad, že máte cestovanie rád. Je nejaká konkrétna krajina, lokalita alebo mesto, ktoré Vám prirástlo k srdcu? Také, kam môžete chodiť opakovane a vždy to bude pre Vás srdcovka? A prečo je to práve uvedené miesto?
Milujem cestovanie. Ako dieťa som s rodinou precestoval kus sveta. Mali sme to šťastie, že náš rodinny priateľ vlastnil kedysi jednu z najznámejších cestovných kancelárii a tak sme každé leto prežili niekde inde. Od Bulharska po Kanárske ostrovy. Dnes na cestovanie veľa času nemám, ale už roky sa vraciam na Krétu. Kto tam raz bol, pochopí prečo 🙂
REDAKCIA: Ešte ostaneme chvíľu pri Vašom súkromí... Aký typ dovolenky preferujete v súkromí Vy sám/sama ako človek? Je to rodinná dovolenka alebo ste skôr typ poznávacích zájazdov, prípadne „batoh na plecia“ a sólo cesta a pod. Ako je to teda s Vami?
Nie som dobrodruh. Potrebujem spoločnosť a čo sa týka ubytovania, mám rad hotely a celý ten servis okolo. Keď aspoň pár dní v roku nemusím premýšľať nad tým, čo budem variť. Ale preferujem malé butikové hotely v centre, odkiaľ vyrážame na výlety do okolia.
REDAKCIA: Počas Covidu, sme boli v cestovaní obmedzení. Ako to pôsobilo na Vás a či už popri Vašich pracovných povinnostiach dobiehate “zameškané”?
Pandémia sparalyzovala celý svet a väčšinu ľudí uväznila doma. My sme však počas nej nonstop vysielali. Keď na Slovensku potvrdili prvý prípad covidu, moderoval som publicistickú reláciu s profesorom Krčmérym, neuveriteľné. Od práce som teda oddych nemal. Cestovanie mi chýbalo, no paradoxne to bolo také turbulentné obdobie, že som si ani nevšimol absenciu mora.
REDAKCIA: Dovolenky a špeciálne tie letné si ľudia vyberajú s určitým predstihom. Ako ste na tom Vy? Rozhodujete sa s časovou rezervou, alebo skôr idete na Last minute?
Ako kedy. Ale vlastne pred covidom som si to vždy akosi zabookoval minimálne pol roka vopred. Teraz to riešim mesiac-dva pred odletom. Súvisí to s prácou. Nie som až taký flexibilný, ako by sa mohlo zdať.
REDAKCIA: Kupujete si dovolenku cez cestovnú kanceláriu, ale skôr si aj tu chcete všetko naplánovať sám, od cesty až po ubytovanie? Máme na mysli takú tú hlavnú dovolenku v roku, väčšinou je to tá letná…
Ja to mám tak, že v júni letím k moru, jar a jeseň trávim v horách. V lete chodím za rodičmi na Oravu, kde je čoraz teplejšie, ale stále príjemnejšie ako v rozpálených metropolách.
REDAKCIA: Ste známa tvár, a nie vždy je to benefit, keď Vás všetci poznajú. Na tom sa asi zhodneme. Poznávajú Vás aj ľudia na dovolenkách? Neodráza Vás to k tomu, že si chcete kupovať destinácie, kam veľa Slovákov nechodí, alebo cestujete cez zahraničné cestovky, kde je ten predpoklad poznania relatívne menší?
Nie som Adela, takže mám v zahraničí pokoj, ale fakt je, že nechodím do rodinných hotelov v typických destináciách, ktoré vyhľadávajú primárne našinci.
REDAKCIA: Vieme o Vás, že ste dobrý spoločník. Aké sú Vaše minimálne nároky na dovolenku?
Odkiaľ viete, že som dobrý spoločník?:) Keď som povedal, že mám rad hotelový servis, nemyslel som tým najdrahšie hotely na ostrove. Stačí mi dobrá posteľ, teplá voda a čisto. Dovolenka sa predsa len žije vonku a v ukrytých tavernách:)
REDAKCIA: Máte aj nejakú povedzme úsmevnú alebo milú príhodu z dovolenky z nečakaného stretnutia so Slovákmi?
Našťastie nie. Alebo bohužiaľ?:)
REDAKCIA: V týchto rozhovoroch budeme mať niekoľkých hostí, kde budeme spomínať aj dôležitosť cestovného poistenia. Ste Vy sám zodpovedným dovolenkárom, alebo cestovateľom a využívate možnosť poistenia aj Vy sám? Prečo je to podľa Vás dôležité?
V tomto prípade nenechávam nikdy nič na náhodu.
REDAKCIA: V televízii TA3 ste skončili v hlavnej moderovanej relácii a rovnými nohami ste skočili do vlastnej show? Aké to je? Registrujete aj na sociálnych sieťach menej negatív, viac pozitívnej energie, kedže už nie ste priamo v politike, aj keď tá je stále všade okolo nás?
Hejt je daň za to, že pracujem v médiách. A je jedno, či moderujem politickú diskusiu alebo mám oproti sebe „Kiršnerku“ s Koleníkom. Môže za to covid, pretože sa vtedy rozbujneli alternatívne médiá, ktoré ľuďom balamutia hlavy s hoaxmi a Slovák je už raz taký. Za svoj neúspech viniť niekoho iného. Len sa omylom nepozrieť na seba do zrkadla. Ešte to tak! Hejteri však našťastie zostávajú so svojou zovretou žlčou vo svojich detských izbách a láskavých, prajných ľudí je viac. A s takými sa vždy stretávam po ceste do práce či mesta.
REDAKCIA: V jednom denníku ste na adresu odchodu do vlastnej show povedal: “Nevylučujem, že sa raz k politike vrátim”. Nastal ten čas alebo je ešte na to skoro?
Ešte si vetrám hlavu. Uvidím dokedy, no aktuálne sa vytešujem zo Špeciálu s Ilievom. V politike bol projekt (skoro) ako každý iný a vôbec sa mi za politikmi necnie.

Rýchla voľba

More / Hory ?

... Aj aj, ale ok, Hory

Polpenzia / All inclusive

... Polpenzia

Miestna / Európska kuchyňa

... Miestna

Pláž / Mesto

... Aj aj, ale ok, pláž

Kontinent / Ostrov

... Ostrov
Ďakujeme za rozhovor a želáme veľa spokojných klientov.

Partner rozhovoru

Travelista 3/2024

3/2024

Stiahnuť v PDF

3 TIPY NA LETO
Rastislava ILIEVA

1. Vysoké Tatry

Štrbské Pleso - Téryho chata - Tá svalovica za tie výhľady stojí.

2. Kréta

Agios Nikolaos - Migomis cafe / Jeden z najkrajších mestských výhľadov na ostrove.

3. Kanárske ostrovy

Gran Canaria - Maspalomas / Jedna z najočarujúcejších pláži na svete.


  • ©2012-2024 Juraj Ilavský – Darcstudio, Karpatské námestie 7770/10A, 831 06 Bratislava-Rača, IČO: 55188231
  • Kontakt