You dont have javascript enabled! Please enable it! Qantas odhalil dátum spustenia nepretržitého letu zo Sydney do Londýna

Qantas odhalil dátum spustenia nepretržitého letu zo Sydney do Londýna

Avatar Juraj | 5 mája, 2022

Očakáva sa, že mimoriadne dlhá priama linka začne lietať v roku 2025, pričom prvé lety budú zo Sydney do Londýna a New Yorku.

Všetci uprednostňujeme priame lety. Je to najrýchlejší a najpohodlnejší spôsob cestovania a v porovnaní s možnosťami s jedným medzipristátím produkuje menej emisií. Ale zvládli by ste 19-hodinový let do Austrálie?

Spoločnosť Qantas, najobľúbenejšia austrálska letecká spoločnosť, už roky naznačuje spustenie svojej rekordnej diaľkovej linky, ale v pondelok (2. mája 2022) oznámila nákup 12 lietadiel Airbus A350-1000, ktoré budú vykonávať náročné lety.

Prvé lety v rámci projektu Sunrise, ktoré sa očakávajú v roku 2025, budú smerovať zo Sydney do Londýna a New Yorku a skrátia cestovný čas najmenej o štyri hodiny.

Lietadlá budú prepravovať 238 cestujúcich v štyroch triedach vrátane prvej, biznis, prémiovej ekonomickej a ekonomickej.

Whitehaven Beach v Austrálii Vám vypáli zrak

Vizualizácia apartmánu prvej triedy (Qantas)

Vizualizácia apartmánu prvej triedy (Qantas)

Na tejto diaľkovej ceste bude samozrejme kľúčové pohodlie, takže cestujúci sa môžu tešiť na väčší priestor v ekonomickej triede (sedadlá s rozstupom 85 cm), zatiaľ čo tí, ktorí poletia prvou triedou, budú mať k dispozícii luxusné apartmány s polohovateľným kreslom, samostatnou posteľou a tiež vlastným šatníkom.

Pri takmer 24-hodinovom lete je pre cestujúcich dôležité, aby sa neustále hýbali. K dispozícii bude špeciálna zóna Wellbeing, ktorá bude ľudí nabádať, aby sa počas cesty natiahli a hydratovali.

K dispozícii bude zóna Wellbeing (Qantas)

K dispozícii bude zóna Wellbeing (Qantas)

Okrem toho spoločnosť Qantas prisľúbila, že lety budú uhlíkovo neutrálne a všetky emisie budú kompenzované.

"Už viac ako 100 rokov stojí spoločnosť Qantas na čele transformácie spôsobu cestovania vo svete, najmä prostredníctvom priamych letov," uviedol v pondelok vo vyhlásení generálny riaditeľ skupiny Qantas Alan Joyce.

"Vďaka lietadlu A350 a projektu Sunrise bude teraz takmer každé mesto na svete vzdialené len jeden let od Austrálie. Je to posledná hranica a konečná náprava tyranie vzdialenosti, ktorá tradične spochybňovala cestovanie do Austrálie."

Emirates zdvojnásobí počet letov do Singapuru a obnoví linku na Bali

"Naše priame lety Perth - Londýn sa začali v roku 2017 a ukázali veľký dopyt po pohodlí a časovej úspore pri tomto druhu cestovania, ak je produkt a služba správna. Pred zavedením programu COVID to bola najdlhšia linka v našej sieti a mala najvyššiu spokojnosť zákazníkov v našej sieti. Všetko nasvedčuje tomu, že tento dopyt sa po zavedení programu COVID zvýši."

Pokračoval: "Zážitok z cestovania v lietadle Qantas A350 bude skutočne výnimočný, najmä v prémiových kabínach. Naše sedadlá v prvej a biznis triede stanovia nové štandardy pre prémiové cestovanie na dlhé vzdialenosti."

Po spustení letov zo Sydney do Londýna začne lietadlo lietať do ďalších destinácií vrátane Paríža a Frankfurtu.

Cestovanie bez cestovky, alebo s cestovkou?


  • ©2012-2024 Juraj Ilavský – Darcstudio, Karpatské námestie 7770/10A, 831 06 Bratislava-Rača, IČO: 55188231
  • Kontakt