You dont have javascript enabled! Please enable it! Rozhovor s Michelle z Live Like It's The Weekend

Rozhovor s Michelle z Live Like It’s The Weekend

Avatar Juraj | 23 júla, 2023

Michelle je travel blogerka na plný úväzok, žije v Los Angeles a svoje cestovateľské návody zverejňuje na svojom blogu Live Like It's The Weekend. Veľmi sa mi na nej páči, že sa drží pri zemi a jej cestovateľské fotografie sú neuveriteľné - som si istý, že aj vy budete chcieť navštíviť miesta, ktoré navštívila. Michelle absolútne miluje objavovanie nových destinácií a zo života vždy vyťaží maximum tým, že si svoje zážitky užíva naplno. Od zoskoku padákom nad švajčiarskymi Alpami až po potápanie na ostrovoch Gili - Michelle vždy zastihnete pri niečom inšpiratívnom. Prostredníctvom tohto rozhovoru sa dozviete viac o tejto láskavej tvorivej duši, o tom, aké je to byť travel blogerkou a o ťažkostiach, ktorým čelil cestovný ruch v dôsledku pandémie Covid-19.

ČO ŤA NA CESTOVANÍ NAJVIAC BAVÍ?
OBĽÚBENÝ CESTOVATEĽSKÝ ZÁŽITOK VŠETKÝCH ČIAS?

Milujem to vzrušenie, že na každom mieste, ktoré navštívim, objavím niečo nové. Cestovanie vo mne prebúdza detskú zvedavosť a myslím si, že je dôležité, aby sa každý človek tak trocha spojil so svojím vnútorným dieťaťom.

Je veľmi ťažké vybrať len jeden obľúbený zážitok, ale road trip po 8 národných parkoch USA s mojou najlepšou kamarátkou Lauren pred niekoľkými rokmi je na popredných miestach môjho zoznamu.

VENUJEŠ SA CESTOVATEĽSKÉMU BLOGOVANIU NA PLNÝ ÚVÄZOK?
KEDY SI ZAČALA SVOJ CESTOVATEĽSKÝ BLOG A ČO ŤA INŠPIROVALO?


Áno! Som naozaj vďačná, že sa tomu teraz venujem na plný úväzok. Svoj blog som začala písať v roku 2016 a popri tom som sa venovala poradenstvu v oblasti sociálnych médií na voľnej nohe, ale na jeseň 2019 som oficiálne začala pracovať na plný úväzok.

K založeniu cestovateľského blogu ma pôvodne inšpirovala moja cesta okolo sveta v roku 2016, pretože sa v ňom spájajú všetky moje obľúbené veci – fotografovanie, písanie a samozrejme cestovanie. Bol to skvelý kreatívny výstup a dal mojim dobrodružstvám väčší zmysel. Teraz, keď to robím už nejaký čas, však zo všetkého najviac milujem ten pocit, keď mi niekto napíše, aby sa podelil o to, ako veľmi mu môj blog pomohol pri plánovaní konkrétnej cesty alebo aby jeho cestovateľské zážitky boli menej stresujúce. Nakoniec, to je dôvod, prečo robím to, čo robím – aby som pomohla ostatným cestovateľom získať rovnaké neuveriteľné zážitky, aké som mala to šťastie zažiť ja.

POVEDZ NÁM NIEČO VIAC O PRÍBEHU, KTORÝ SA SKRÝVA ZA NÁZVOM TVOJHO CESTOVATEĽSKÉHO BLOGU LIVE LIKE IT'S THE WEEKEND.


„Žiť tak, akoby bol víkend“ je naozaj mantra, podľa ktorej som sa rozhodla žiť svoj život. Verím, že život je krátky a že ľudia by mali robiť to, čo majú radi a čo im prináša radosť, ale v modernej kultúre sú tieto veci často vyčlenené na víkendy. Chcela som sa podeliť o túto myšlienku, že máte svoj život pod kontrolou a môžete žiť každý deň, akoby to bol víkend, ak sa tak rozhodnete, ale samozrejme, vždy sú tu riziká a obavy.

JE NIEČO, ČO BY SI DNES SO SVOJIMI SÚČASNÝMI SKÚSENOSŤAMI A VEDOMOSŤAMI UROBILA INAK?


Nemám žiadne výčitky. Všetko je učenie sa a je to súčasť toho procesu. Ak by som však začínala svoju webovú stránku odznova, určite by som od začiatku venovala viac pozornosti SEO. To je najväčšia sila, ktorá poháňa moje doterajšie podnikanie!

AKO BY SI DEFINOVALA TRAVEL BLOGERA?
ČO SA SKUTOČNE SKRÝVA ZA ÚŽASNÝMI CESTOVATEĽSKÝMI DESTINÁCIAMI A HOTELMI?


Myslím si, že to, čo odlišuje travel blogerov od iných poskytovateľov obsahu o cestovaní, je osobný pohľad. Ľudia chcú sledovať cesty iných, s ktorými sa môžu stotožniť, alebo tých, v ktorých vidia kúsok seba. Z každodenného hľadiska je však cestovateľský bloger spisovateľ, fotograf (niekedy aj kameraman), redaktor, podnikateľ, expert na sociálne médiá a oveľa viac, čo je zabalené do jedného malého pomenovania.

AKO ZARÁBAŠ NA SVOJOM TRAVEL BLOGU?


Najväčšími zdrojmi príjmov môjho podnikania sú reklama na webe a affiliate marketing, ale zarábam aj vďaka partnerstvám so značkami, predaju presetov pre Lightroom a najnovšie aj vďaka mojim umeleckým reprodukciám so spoločnosťou Idyll Collective.

V SÚČASNOSTI BÝVAŠ V LA - MÔŽEŠ SA S NAMI PODELIŤ O SVOJE OBĽÚBENÉ MIESTNE TIPY?


Bývam v Los Angeles v štvrti West Side s prestávkami už 8 rokov a veľmi sa mi tu páči. Moja najobľúbenejšia reštaurácia v Los Angeles je Scopa Italian Roots. Jedlo a koktaily sú tam úžasné a majú tú najlepšiu atmosféru. Malibu Farm priamo na móle v Malibu je skvelé miesto na brunch počas slnečného dňa a Ester’s Wine Bar v Santa Monice je naozaj milý na večerné rande. Pre milovníkov sushi je povinnosťou Sugarfish.

OVPLYVNIL COVID-19 TVOJE CESTOVANIE A PODNIKANIE?


Samozrejme – ako by nie? V roku 2020 som cestovala oveľa menej ako v ktoromkoľvek inom roku, odkedy som začala podnikať, a moje dobrodružstvá sa väčšinou odohrávali na miestnej úrovni v Kalifornii. Mám veľké šťastie, že návštevnosť mojej webovej stránky zostala celkom stabilná a že podnikanie bolo stále dobré, ale bolo náročné orientovať sa v tom

KTORÉ SÚ TVOJE OBĽÚBENÉ CESTOVATEĽSKÉ ÚČTY NA INSTAGRAME?


Ach, tých je veľa! Medzi prvými mi napadajú @chelseakauai za jej premyslené, hlboké správy a @mariefeandjakesnow – milujem, aké sú pozitívne! Obrázky @Karl_Shakur sú pre mňa čarovné.

AK BY SI ZAJTRA MOHLA ÍSŤ KAMKOĽVEK NA SVETE, KAM BY SI IŠLA?


Niekde, kde je nádherne, tropicky, v spojení s prírodou a luxusne, aby som si vynahradila všetok čas strávený doma. Takže asi Bora Bora alebo Maldivy!

AKÉ MÁŠ PLÁNY NA ROK 2023?


Sústreďujem sa teraz na budovanie tej časti podnikania, ktorú môžem kontrolovať, keď som doma – na rozvoj webovej stránky a dúfam, že prilákam ďalšiu pomoc s rastom. Už to nemôžem robiť všetko sama!

↠ S Michelle sa môžete spojiť na Instagrame, Facebooku, Twitteri a Pintereste a sledovať jej úžasné cesty.


  • ©2012-2024 Juraj Ilavský – Darcstudio, Karpatské námestie 7770/10A, 831 06 Bratislava-Rača, IČO: 55188231
  • Kontakt
1
JÚN
Týždenník TRAVELISTA
od 1.júna každý týždeň ZDARMA
pre každého...
e-mailom vo formáte PDF a ePub
PRIHLÁSIŤ SA