You dont have javascript enabled! Please enable it! Top 10 najexkluzívnejších hotelových značiek na svete

Top 10 najexkluzívnejších hotelových značiek na svete

Avatar Juraj | 26 augusta, 2023


V posledných dvoch desaťročiach sa luxusné päťhviezdičkové (a dokonca šesť aj sedemhviezdičkové) hotely a rezorty objavujú ako huby po daždi vo všetkých kútoch sveta. Hoci je to skvelá správa pre náročných cestovateľov (a ja sa medzi nich tiež rátam), nie všetky tieto nové, drahé a nablýskané hotely spĺňajú štandardy skutočného kultivovaného a nezabudnuteľného zážitku.

Podľa môjho skromného názoru sa len niekoľkým hotelovým reťazcom darí poskytovať konzistentnú bezkonkurenčnú dokonalosť, ktorú v súčasnosti očakávajú luxusne zmýšľajúci svetobežníci. Tieto značky vynikajú a nechávajú konkurenciu za sebou dokonalými službami, výnimočnými lokalitami (či už ide o pláž, mesto alebo odľahlé miesto v divočine), prvotriednymi wellness službami, vynikajúcou gastronómiou, veľkolepým ubytovaním a - v neposlednom rade - ekologicky uvedomelou politikou. Týmto vám predstavujem 10 najexkluzívnejších hotelových značiek na svete, do ktorých sa pri cestovaní po svete rád vraciam.

Súhlasíte alebo máte inú obľúbenú značku hotela, ktorá sa nedostala do môjho zoznamu? Zúčastnite na mojej ankete nižšie.

10. PARK HYATT


Park Hyatt je najluxusnejšou značkou americkej hotelovej skupiny Hyatt, ktorá v súčasnosti spravuje viac ako 10 samostatných značiek vo svojom portfóliu, z ktorých každá je navrhnutá tak, aby poskytovala zážitky prispôsobené životnému štýlu, postojom, hodnotám a túžbam hostí, pre ktorých je určená. Každý hotel Park Hyatt je navrhnutý tak, aby odrážal jedinečný charakter svojej lokality - elegantný Paríž, exotický pôvab Maldív alebo americký štýl Chicaga. Hotely Park Hyatt sú známe najmä svojimi uznávanými umeleckými programami, elegantným a minimalistickým dizajnom interiérov a výnimočnými stravovacími zariadeniami pod vedením slávnych šéfkuchárov.

9. ST REGIS


St Regis je jednou z dvoch značiek ultra-luxusných hotelov, ktoré spravuje skupina Marriott Hotel Group (druhou je Ritz-Carlton). Táto značka, ktorá sa zrodila na základe osobitého dedičstva a bola vytvorená pre náročných cestovateľov, ktorí túžia po tých najlepších zážitkoch, založila luxusnú starostlivosť o hostí v roku 1904 otvorením hotela The St. Regis New York. Od chvíle, keď John Jacob Astor IV. otvoril dvere svojho majstrovského diela v štýle Beaux-Arts na manhattanskej Piatej avenue, bola značka St. Regis vždy spájaná s nekompromisnou eleganciou a službami na mieru. Služba komorníka je charakteristickou črtou zážitkov v hoteli St. Regis už viac ako sto rokov a St Regis zostáva jedinou luxusnou hotelierskou značkou na svete, ktorá ponúka tieto personalizované služby v každom zo svojich hotelov. Kombináciou klasickej sofistikovanosti s modernou zmysluplnosťou sa viac ako 30 hotelov St. Regis po celom svete snaží poskytovať výnimočné zážitky.

8. MANDARIN ORIENTAL


Za posledných 50 rokov sa Mandarin Oriental stal z uznávanej ázijskej hotelovej spoločnosti celosvetovou značkou. Skupina má bohatú a hrdú históriu, ktorá sa začala otvorením vlajkovej lode značky, hotela The Mandarin, v roku 1963 v Hongkongu. Hotel, ktorý bol v čase svojho otvorenia najvyššou budovou na ostrove, si čoskoro vybudoval závideniahodnú povesť vďaka špičkovým službám a okamžite sa stal historickou pamiatkou - tento status si drží dodnes. V roku 1974 skupina čiastočne získala hotel The Oriental v Bangkoku, ktorý bol už vtedy uznávaný ako jeden z najlegendárnejších hotelov na svete, čím sa spoločnosť stala jedinečnou v tom, že má dva vlajkové hotely, ktorých mená predstavovali to najlepšie v oblasti hotelierstva. Dnes je skupina pevne etablovaná ako skutočne globálny hráč v oblasti luxusu a prevádzkuje viac ako 30 hotelov po celom svete, pričom každá nehnuteľnosť sa vyznačuje osobitým orientálnym dizajnom (odrážajúcim jej dedičstvo) a jedinečným zmyslom pre lokalitu.

7. SIX SENSES


Hotel Six Senses, ktorý v roku 1995 založili majitelia značky Soneva (pozri nižšie), je oceňovaná a veľmi jedinečná hotelová skupina, ktorá ponúka výnimočné zážitky hosťom v odľahlých a nádherných lokalitách, či už na panenskom území alebo v susedstve svetového dedičstva UNESCO. Značka je synonymom jedinečného ekologického dizajnu - autentického, osobného a udržateľného - a všetky objekty sú v súlade s ich prírodným alebo kultúrnym prostredím. Rezorty Six Senses sa vždy bez problémov prispôsobujú kultúre hostiteľskej krajiny v prostredí, ktoré navodzuje pohodu a ktoré je podporené vynikajúcimi predvídavými službami a dôrazom na detail. Zážitky Six Senses vždy poskytuje množstvo odborníkov z rôznych oblastí, od hosťujúcich kúpeľných lekárov a slávnych kuchárov až po pozorovateľov hviezd, morských biológov a dokonca vlastných profesionálov na paragliding. Kľúčovým prvkom všetkých zariadení Six Senses je koncepcia kúpeľov Six Senses, ktorá predstavuje viacúrovňový prístup k wellness, v ktorom sa spája priekopnícky duch s procedúrami, ktoré presahujú hranice bežného.

6. BELMOND


Belmond - do svojho rebrandingu v roku 2014 bol známy ako Orient Express - je hotelová a rekreačná spoločnosť, ktorá spravuje ultra luxusnú kolekciu 49 ikonických hotelov, vlakov a výletných lodí v 24 krajinách, ktoré spájajú niektoré z najsenzačnejších ciest a destinácií na svete. So spoločnosťou Belmond sa môžete ubytovať v nadčasových hoteloch v Benátkach, Riu a Petrohrade, zažiť ducha dobrodružstva na Machu Picchu alebo v Angkor Wate, brázdiť koľajnice vo švajčiarskych Alpách, vznášať sa v Andách alebo objavovať tajomné rieky Mjanmarska. Všetko sa to začalo v roku 1976, keď spoločnosť dostala kľúče od legendárneho hotela Belmond Cipriani v Benátkach. O rok neskôr začala zhromažďovať vozne pre benátsky Simplon-Orient-Express, ktorý začal premávať v roku 1982, aby štýlovo odviezol odvážnych cestovateľov do La Serenissima. Odvtedy sa spoločnosť Belmond rozrástla na starostlivo vyberanú kolekciu cestovateľských dobrodružstiev, z ktorých každé má svoj bohatý príbeh.

5. ROSEWOOD


Príbeh spoločnosti Rosewood sa začal v roku 1979, keď sa historické sídlo v texaskom Dallase premenilo na uznávanú reštauráciu a hotel svetovej úrovne - The Mansion on Turtle Creek - a jeho úspech sa stal vzorom pre všetky nasledujúce hotely a rezorty Rosewood. Dnes spoločnosť Rosewood spravuje osobitnú kolekciu vysoko individuálnych, luxusných hotelov v rezidenčnom štýle po celom svete vrátane svetoznámych nehnuteľností, ako sú The Carlyle v New Yorku a Hôtel de Crillon v Paríži. Pod vedením tímu skúsených veteránov v odbore si skupina Rosewood vďaka svojej uznávanej pozornosti k detailom, aktívnemu prístupu k environmentálnej udržateľnosti a oddanosti vzťahovej pohostinnosti vyslúžila množstvo ocenení a vyznamenaní. Každá nehnuteľnosť prináša jedinečnú atmosféru a štýl, v ktorých sú poloha, kultúra, história a geografia súčasťou štruktúry hotela, čo odráža filozofiu spoločnosti "Sense of Place".

4. ONE&ONLY RESORTS


Báječnú značku One&Only vytvoril v roku 2002 výhradne pre trh luxusných rezortov Solomon Kerzner - juhoafrický účtovník a obchodný magnát - a v súčasnosti ponúka niektoré z najlepšie hodnotených rezortov na najidylickejších miestach sveta, ako sú Maldivy, Mexiko a Kapské Mesto. Oceňovaná kolekcia sa naďalej rozvíja uvedením rezortov One&Only Nature, ako sú One&Only Nyungwe House a One&Only Gorilla's Nest v Rwande, ktoré nadväzujú na úspech rezortu Emirates One&Only Wolgan Valley v Austrálii. Každý rezort z kolekcie One&Only ponúka nielen jedinečný dizajn a atmosféru, ktorá zahŕňa miestne prostredie, ale aj bezkonkurenčný záväzok k najlepším zážitkom na všetkých možných úrovniach. Luxusné ubytovanie dopĺňajú dokonalé služby, exkluzívne wellness centrá, živá sprievodná atmosféra a množstvo aktivít, ako aj vynikajúce kulinárske zážitky od niektorých z najúspešnejších svetových šéfkuchárov.

3. FOUR SEASONS


Four Seasons je pravdepodobne najznámejšou luxusnou hotelovou značkou na svete, ktorá má viac ako 100 nehnuteľností na piatich kontinentoch a desiatky rozpracovaných hotelových projektov. Spoločnosť so sídlom v Kanade už takmer 50 rokov mení odvetvie hotelierstva v príbehu neustálych inovácií, pozoruhodnej expanzie a cieľavedomého dodržiavania najvyšších štandardov. Spoločnosť Four Seasons založil v roku 1960 mladý architekt Isadore Sharp, ale skutočný prelom značky nastal v sedemdesiatych rokoch otvorením hotela Four Seasons London, ktorý udával tón budúcemu smerovaniu spoločnosti a bol priekopníkom mnohých charakteristických služieb Four Seasons, ktoré sa dnes poskytujú po celom svete. Hoci sa spoločnosť v roku 1986 dostala na burzu, rodina Sharpovcov - spolu so skupinou podobne zmýšľajúcich investorov, ako sú Bill Gates a princ Al-Waleed bin Talal - ju v roku 2007 opäť previedla do súkromného vlastníctva, aby ochránila integritu značky aj do budúcnosti.

2. AMAN


Hotely Aman, ktoré sú starostlivo navrhnuté tak, aby dotvárali svoje prírodné prostredie, sú známe úchvatnými lokalitami, architektúrou inšpirovanou miestnymi podmienkami a dokonalým súkromím. Každý z nich víta hostí ako domov blízkeho priateľa a navodzuje pocit pokoja a spolupatričnosti uprostred najrozmanitejších prírodných a historických scenérií. Tento prístup sa od roku 1988, keď bol na západnom pobreží Phuketu postavený prvý hotel, zmenil len málo. Dostal názov Amanpuri, čo znamená "miesto pokoja", a zrodil sa Aman. Dnes je Aman, ktorý zahŕňa 31 ultra-luxusných hotelov v 20 krajinách, známy ako jedna z najlepších ultra-luxusných hotelových značiek na svete, pokračuje vo vyhľadávaní transformujúcich zážitkov a obdivuhodných lokalít po celom svete. Medzi stálymi zákazníkmi hotela Aman je skupina vášnivých stálych zákazníkov - samozvaných "závislákov od hotela Aman" (rátajte kľudne aj mňa), ktorí básnia o službách a estetickom dizajne a ktorých cestovateľské plány sa riadia miestami, kde sa hotel Aman nachádza.

1. SONEVA


V roku 1995 otvoril indicko-britský hotelier Sonu Shivdasani na opustenom maldivskom ostrove Kunfunadhoo dnes svetoznámy rezort Soneva Fushi, ktorý sa stal priekopníkom v oblasti luxusných dovoleniek v štýle "späť k prírode". Postavil tam aj svoj dom spolu so svojou manželkou Evou Malmstromovou, švédskou modelkou, ktorá navrhla dizajn a zariadenie tohto jedinečného letoviska. Netušili, že ich intenzívne osobná vízia lokálne vytvorenej vily a ekologicky zodpovedného životného štýlu sa stane základom úspešnej kolekcie hotelov, rezortov a kúpeľov svetovej úrovne. Ale presne to sa stalo. V roku 2009 skupina hotelov Soneva postavila druhý, ešte veľkolepejší hotel Soneva Kiri na nedotknutom thajskom ostrove Koh. A v roku 2016 spoločnosť Soneva otvorila najpozoruhodnejší hotel na Maldivách, ak nie na svete, Soneva Jani. Spoločnosť Soneva, založená na spoločných vášňach a majstrovských inováciách, je prosperujúcou komunitou, ktorá pracuje ruka v ruke s prostredím, aby vytvorila krásne zážitky, ktoré presahujú rámec požiadaviek, kde je objavovanie spôsobom života.

Ktorá je vaša obľúbená značka luxusných hotelov na svete:

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.
Ktorá je vaša obľúbená značka luxusných hotelov na svete:


  • ©2012-2024 Juraj Ilavský – Darcstudio, Karpatské námestie 7770/10A, 831 06 Bratislava-Rača, IČO: 55188231
  • Kontakt